کارگری در مشهد هنگام کار با دستگاه میکسر کشته شد

یک کارگر در شهرک صنعتی توس مشهد هنگام کار با دستگاه میکسر در یک واحد تولیدی به ناگهان به داخل دستگاه کشیده شد و جان خود را از دست داد.

 

به گزارش ایلنا، روز گذشته (جمعه ۲۶ فروردین ماه) یک حادثه کار به مرگ دلخراش یک کارگر جوان در شهرک صنعتی توس مشهد انجامید.

 

این کارگر جوان ۳۳ ساله  شاغل در یک کارخانه در شهرک صنعتی توس، به داخل دستگاه میکسر کشیده شد و جان خود را از دست داد.

 

از قرار معلوم، این فرد به دلیل شدت جراحات در دم جان خود را از دست داد؛ ماموران آتش نشانی با استفاده از تجهیزات برش کارگر گرفتار را از لای پره‌های میکسر صنعتی جداسازی کردند.

انبوه آپارتمان‌هایی که در دبی و کانادا خریداری می‌شوند ناشی از سرمایه‌‌های فراری از کشور است

کاظم فرج اللهی به سیاستهای ناکارآمد در حوزه کلان اقتصاد اشاره می‌کند؛ سیاست‌هایی که به جای توجه مثبت به نقش دستمزد کارگر، منجر به فربه شدن نهادهای خاص و انباشت و فرار سرمایه می‌شود.

ادامه »

اجتماعی, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

یک فعال کارگری؛ شاخص مطالبات کارگران ایران حق داشتن سازمان کارگری مستقل و آزاد، متوقف‌شدن خصوصی‌سازی…

حسین اکبری، فهرست مطالبات کارگران از دستمزد تا حق تشکل و اصلاح قانون کار را برمی‌شمارد و در مورد هریک توضیحاتی ارائه می‌دهد؛ اینکه این مطالبات چگونه و در چه نقطه‌ای از تاریخ دهه‌های گذشته ظهور کرده‌اند و چه رابطه‌ای با یکدیگر دارند، موضوع بسیار مهمی است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مصاحبه و گفتگو

دستبرد رژیم ولایت فقیه به اموال کارگران در سازمان تأمین اجتماعی

علی خامنه‌ای به‌مناسبت “هفتهٔ کار و کارگر”- “هفته”‌ای که در سال‌های نخست پس از انقلاب به‌منظور مقابله با جنبش کارگری ایران، و مهار حرکت آن، و از میان بردن سنت اول ماه مه، روز جهانی کارگر، طراحی و اجرایی شده است- در ارتباط با حقوق کارگران بار دیگر سخنانی عوام‌فریبانه بر زبان آورد.

ادامه »

ایران, سیاسی, کارگری, مقاله