چرا باید تصمیم‌گیری در مورد دستمزد کارگران و همسان‌سازی بازنشستگان در انتظار فروکش‌ کردن بحران بماند؟!

به نظر می رسد علیرغم تعیین تکلیف بحث‌هایی مانند افزایش حقوق کارمندان دولت و اعتبار رتبه‌بندی معلمان، تصمیم‌گیری در رابطه با بودجه همسان‌سازی و تعیین افزایش حداقل دستمزد کارگران، «فعلاً» متوقف شده است. آیا این توقف ناگهانی، نگران‌کننده است؟!

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری, گزارش

به‌استقبال صدمین سالگرد تأسیس حزب کمونیست ایران!

رفقای گرامی! با فرارسیدن خردادماه ۱۳۹۹ از تاریخ تأسیس حزب کمونیست ایران صد سال سپری می‌شود. اگرچه نطفه‌های جنبش کارگری و سوسیال‌دموکراسی در میهن ما در دوران انقلاب مشروطیت نضج یافت و تأثیرهایی تعیین کننده بر روند شکل‌گیری و پیروزی انقلاب مشروطیت داشت اما بااینهمه جنبش کارگری و کمونیستی ایران در هیئت حزبی سازمان ‌یافته

ادامه »

اتحاد شوروی, اذربایجان, اروپا, انگلستان, تاریخ, جهان, دیدگاه, روسیه, عراق, کارگری, یادنامه

یک فعال حوزه‌ی ایمنی و بهداشت؛ وزارت کار هیچ دستورالعمل حفاظتی برای مقابله با کرونا ابلاغ نکرده

اگر نمی‌توانیم بهداشت کارگاه‌های صنعتی و سلامت کارکنان آنها را تضمین کنیم، ابتدا باید فعالیت‌های صنعتی را متوقف کنیم و بعد با رعایت کامل استانداردهای بهداشتی و مراقبتی کارگاه را بازگشایی کنیم.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

کارگری بر‌اثر سقوط از ارتفاع به‌دلیل شکسته‌شدن تخته حمل بار جرثقیل کشته‌ شد

فرمانده انتظامی شهرستان البرز از سقوط یک کارگر از بالای جرثقیل در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش ایرنا؛ سرهنگ بهرام منصوری روز شنبه با اعلام این مطلب گفت: روز گذشته با اعلام خبر به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، در خصوص فوت فردی بر اثر سقوط از بلندی، بلافاصله نیروهای امدادی و انتظامی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

 

وی یادآورشد: در بررسی این حادثه که در محمدیه پشت دانشگاه البرز رخ داده بود، مشخص شد فردی بر اثر شکسته شدن تخته حمل بار از بالای جرثقیل سقوط و متاسفانه جان خود را از دست داده است.

 

فرمانده انتظامی شهرستان البرز گفت : جسد این فرد با تشکیل پرونده برای بررسی های لازم به پزشکی قانونی انتقال داده شد.