کارگران گروه ملی فولاد اهواز مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع زدند

کارگران گروه ملی فولاد اهواز بیش از سه ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند؛.این کارگران امروز شنبه (۱۹ خرداد) مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

 

این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد و مطالبات خودچندین بار به استانداری خوزستان مراجعه کرده بودند که تاکنون نتیجه‌ای نداشته است.

 

آخرین تجمع قبلی این کارگران به یکشنبه (۱۳ خرداد ماه) ماه برمی‌گردد که در آن روز، مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده بودند.

 

نبی‌الله خون میرزایی (سرپرست فرمانداری اهواز) اعلام کرد: با توجه به اینکه تغییر مدیریت این واحد بزرگ صنعتی در حال انجام است به زودی (قبل از عید فطر) مالک جدید بخشی از مطالبات مزدی کارگران را پرداخت خواهد کرد.

 

او با بیان اینکه مهمترین خواسته کارگران گروه ملی فولاد اهواز پرداخت مطالبات مزدی آنان است، افزود: سرمایه‌گذار جدید (بانک ملی) جدا از تامین منابع مالی پرداخت مطالبات کارگران، قرار است سرمایه در گردش این کارخانه را برای تداوم تولید قبل از عید فطر تامین کند.

ایلنا

تجمع کارگران بازنشسته و شاغل نیشکر هفت تپه به دلیل معوقات مزدی

صبح امروز شنبه، ۱۹ خرداد ماه، شماری از کارگران بازنشسته نیشکر هفت‌تپه با اجتماع مقابل ساختمان اداری این مجتمع، خواستار دریافت مطالبات عقب‌افتاده خود شده‌اند.   شماری از کارگران بازنشسته این واحد صنعتی که مدعی‌اند، هنوز کارفرما مطالبات بازنشستگی آنها را پرداخت نکرده است؛ در اجتماع امروز حاضر بودند و می‌گفتند: با وجود فرارسیدن سر

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

راهپیمایی کارگران گروه ملی فولاد در شهر اهواز / گروه ملی ما، دولتی باید گردد + ویدئو

صدها نفر از کارگران شاغل در کارخانه‌های «گروه ملی صنعتی فولاد ایران» در انتقاد به بی‌توجهی مدیران کارخانه به پرداخت مطالبات خود، راهپیمایی کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری