کارگران کنتورسازی با تجمع مقابل استانداری خواستار رسیدگی به معوقات مزدی و مشکلات این واحد تولیدی شدند

کارگران شرکت کنتورسازی قزوین روز چهارشنبه با حضور در مقابل استانداری این استان خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند.

 

این افراد که حدود ۵۰ نفر بودند، خواستار دریافت حقوق معوقه خود و نیز سایر مشکلات این واحد تولیدی شدند.

 

یکی از کارگران حاضر در بین تجمع کنندگان به ایرنا گفت: شرکت از سال ۹۴ با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می‌کند و نبود ثبات مدیریت در این شرکت سبب شده تا حقوق کارگران تضییع شود.

 

وی که خود را ولی الله ۳۷ ساله معرفی کرد، اضافه کرد: این شرکت حدود ۵۰۰ نفر نیروی کار داشت که پس از خصوصی سازی و واگذاری شرکت به برخی مدیران، تعدیل نیروها شروع شده و اکنون تعداد نیروهای کار به ۱۵۰ نفر رسیده است.

 

وی به تولیدهای غیر مستمر در شرکت اشاره کرد و گفت: هر دفعه با تزریق تعدادی مواد اولیه خط‌های تولید شرکت راه اندازی می‌شود و مجدداً تولید متوقف می‌شود، این درحالی است که مطالبات حق عیدی کارگران پرداخت نشده و شرکت در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارد.

 

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک نیز در جمع کارگران حضور یافت و کارگران به بیان مطالبات خود پرداختند.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با مسعود بابایی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست که هرچه سریع‌تر به مشکلات کارگران رسیدگی شود.

به‌دلیل مشکلات ناشی ازخصوصی‌سازی کارگران ابنیه فنی لرستان با سفر به تهران، مقابل اداره راه‌آهن تجمع کردند

کارگران ابنیه فنی ناحیه لرستان در اعتراض به تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای خود به تهران سفر کرده و در مقابل ساختمان راه‌آهن حضور یافتند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری