کارگران نه آینده و امنیت شغلی دارند و نه معیشت و توان زندگی

ناصر آقاجری با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی گفت: به تدریج همه کالاهای اساسی از سفره زحمتکشان حذف خواهد شد.

 

به گزارش ایلنا، بحران معیشت روز به روز گسترده تر می‌شود؛ کارگران دستمزد ناچیزشان ثابت است اما هزینه‌های زندگی به سرعت در حال افزایش یافتن است.

 

ناصر آقاجری فعال کارگری پروژه‌ای، در رابطه با شرایط به وجود آمده می‌گوید: واقعیت خشن و سرسخت کنونی بیانگر این حقیقت است که دولتی‌ها در قبال عوارض مناسبات تعدیل ساختاری و خصوصی‌سازی که در حال کاربردی کردن آن است، به شدت ناتوان و درمانده شده و بدین جهت با توسل به شوک‌درمانی ارزی بدون توجه به عوارض بعدی آن، قصد دارد حداقل درآمدی به دست بیاورد؛ این در حالیست که عوارض این شیوه مخرب را نادیده می‌گیرد.

 

به گفته وی، رسیدن نرخ دلار در ایران به ۲۰ هزار تومان، یعنی سقوط ارزش پول ملی و قدرت خرید زحمتکشانی که با کار خود نعمات مادی را تولید می‌کنند و مولد رشد و شکوفایی هستند.

 

آقاجری تاکید می‌کند: چندان دور نیست که به زودی اعلام شود نرخ هر عدد نان، از حقوق یک روز یک کارگر بیشتر است. روند صعود تورم به تدریج همه کالاهای ضروری را از سبد معیشت کارگران، حقوق بگیران و به خصوص بازنشستگان حذف می‌کند.

 

او معتقد است؛ در ماه‌های پیش‌رو، شرایط معیشتی به شدت سخت‌تر خواهد شد. تا دیروز از تعدیل ساختاری و خصوصی‌سازی در رنج و عذاب بودیم امروز شو‌ک‌درمانی‌های ارزی هم مزید بر علت شده است. بنابراین کارگران نه آینده و امنیت شغلی دارند و نه معیشت و توان زندگی.

تجمع اپراتورهای پست‌های فشار قوی هرمزگان با خواست تبدیل از قراردادی به کارگر دائم

جمعی از اپراتورهای پستهای فشار قوی هرمزگان با تجمع مقابل اداره برق منطقه‌ای این استان خواستار تسریع در روند تبدیل وضعیت خود شدند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

در مورد افزایش مستمری‌ها متناسب با هزینه‌های زندگی به بازنشستگان وعده دروغ داده شد

«علی اکبر عیوضی» با بیان اینکه در مورد افزایش مستمری‌ها متناسب با هزینه‌های زندگی به بازنشستگان وعده دروغ داده شد، گفت: «قرار بود که مستمری‌بگیران در سال جدید کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مستمری دریافت نکنند؛ هرچند همین رقم هم هیچ تناسبی با افزایش هزینه‌های زندگی در تهران که به حدود ۷

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, فقر, کارگری, مصاحبه و گفتگو

منصفانه نیست که حق بازنشستگان را دولت بخورد و فقر گسترده‌تر شود

کاظم فرج‌اللهی با انتقاد از مخالفت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با افزایش مزایای مزدی بازنشستگان گفت: امسال بازنشستگان کارگری از همیشه فقرتر می‌شوند.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری, مصاحبه و گفتگو

مبارزهٔ پرستاران برای امنیت شغلی و دستمزد عادلانه

در ماه‌های اخیر، در بحران گسترش بیماری کرونا و  نیاز شدید به نیروی کار پرستاری و به‌رغم آن تشدید تجاوز به حقوق پرستاران، پرستاران برای دستیابی به دستمزدهای معوقه، امنیت شغلی، و علیه اخراج‌ها مبارزه‌ای ‌تحسین‌برانگیز کرده‌اند.

ادامه »

ایران, پرستاری, حقوق بشر, کارگری, مقاله