کارگران ماشین‌سازی تبریز در اعتراض به واگذاری این واحد به بخش خصوصی دست از کار کشیدند

کارگران دو واحد تولیدی ماشین‌سازی تبریز و شرکت ریخته‌گری تبریز از صبح امروز ۶ اسفند ماه در اعتراض به روند واگذاری ماشین‌سازی تبریز دست از کار کشیده‌اند.

 

کارگران می‌گویند: ازچند روز پیش مشتری جدیدی این‌بار گویا شخص حقیقی برای واگذاری ماشین‌سازی تبریز مطرح شده و کارگران نسبت به واگذاری این واحد تولیدی به شخص حقیقی معترض هستند.

 

آن‌ها می‌گویند: ماشین‌سازی تبریز یک صنعت استراتژیک کشور است و ما خواستار این هستیم که این واحد تولیدی ذیل نهاد یا ارگان دارای اهلیت قرار بگیرد.

 

این در حالی‌ست که اخیراً مزایده ماشین‌سازی تبریز لغو شده و جمعی از نمایندگان مجلس نسبت به واگذاری پیشین این واحد تولیدی انتقاداتی را مطرح کرده بودند.

ایلنا

تجمع کارگران روغن نباتی جهان در اعتراض به معوقات مزدی و مشخص نبودن وضعیت تولید

از حدود یک هفته پیش گروهی از کارگران کارخانه روغن نباتی جهان برای وصول مطالبات معوقه خود تقریبا هر روز دست به اعتراض صنفی می‌زنند. امروز نیز اعتراض کارگران در مقابل ساختمان استانداری زنجان ادامه داشت.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

تجمع کارگران روغن نباتی گلنار مقابل استانداری کرمان

جمعی از کارگران کارخانه روغن نباتی گلنار صبح روز گذشته شنبه ۴ اسفند ماه، در اعتراض به وضعیت نامعلوم شغلی و بلاتکلیفی در دریافت مطالبات معوقه خود مقابل ساختمان استانداری کرمان تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

سلامت خانواده‌های کارگری به سبب مشکلات معیشتی درخطر است/ کاهش مراجعان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در محله‌های فقیرنشین

کاظم فرج الهی (فعال کارگری) در گفتگو با ایلنا، دستمزد کارگران برای تامین معیشت خانوده‌های کارگری را ناکافی دانسته و معتقد است؛ دستمزد کسر کوچکی از حداقل‌های مورد نیاز خانواده‌های کارگری به ویژه در حوزه نیازهای اساسی همچون تغذیه، بهداشت و درمان و مسکن است.   وی با اشاره به اینکه تاکنون ناکافی بودن دستمزد

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری