کارگران شهرداری کوت عبدالله: پول خرید نان خالی را هم نداریم!

کارگران شهرداری کوت عبدالله که چهار ماه است حقوق نگرفته‌اند، می‌گویند: دیگر پول خرید نان خالی را هم نداریم.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، «نه تجمع مقابل استانداری، نه مذاکره با شورای شهر، هیچ یک جواب نداد»؛ کارگران شهرداری کوت عبدالله که در جستجوی حق خود به همه‌ی نهادها مراجعه کرده‌اند، حالا دست خالی و مایوس قصد دارند به تهران بیایند و از مسئولان عالی سه قوه، طلب کمک کنند.

 

یکی از این کارگران می‌گوید: چهار ماه بی‌حقوق زندگی کرده‌ایم و دیگر طاقتمان طاق شده؛ چطور می‌توان یک خانواده چند نفری را بدون ماه‌ها حقوق گرداند؛ چطور می‌توان اجاره خانه داد؛ چرا کسی به داد ما نمی‌رسد؟!

 

از قرار، نه تنها حقوق‌ها به موقع پرداخت نشده بلکه حق بیمه ماه‌های گذشته نیز کامل به حساب کارگران واریز نشده است؛ برای برخی از کارگران هر ماه، ده یا بیست روز حق بیمه رد شده است.

 

این کارگران می‌گویند: هر بار که به مسئولان شهری مراجعه می‌کنیم خزانه‌ی خالی شهرداری را نشان‌مان می‌دهند؛ خزانه‌ی خالی به ما چه ربطی دارد؛ مگر ما کارهای روزانه‌ی شهر را انجام نمی‌دهیم؛ مگر زباله‌ها را جمع نمی‌کنیم؛ مگر به امور شهر نمی‌رسیم؟! به ما ربطی ندارد که شهرداری قبلی چه کرده است و چقدر بدهی بالا آورده است.

 

در عین حال این کارگران می‌گویند: امیدواریم آمدن به تهران و رفتن مقابل ریاست جمهوری یا قوه قضاییه بتواند مثمرثمر باشد و بتوانیم معوقات مزدی خود را بعد از مدتها سرگردانی دریافت کنیم؛ دیگر پول خرید نان خالی را هم نداریم!

راست‌گراهای تندرو و خشونت‌طلب به دفترهای حزب کمونیست در هند حمله کردند

برگزاری تظاهرات اعتراضی در آگارتالا در محکومیت خشونت‌های اعمال شده از سوی “حزب مردم هند” (بی‌جی‌پیBJP) [حزب حاکم هند]. به دفترهای حزب کمونیست هند (مارکسیست) ازجمله دفتر اصلی ایالتی آن، به‌طوراز پیش برنامه‌ریزی‌شده از سوی گروهی از اعضای حزب مردم حمله شد. وحشیانه‌ترین حمله به دفتر کمیته ایالتی حزب کمونیست هند (مارکسیست) در آگارتالا بود.

ادامه

افریقای جنوبی, جنوب آسیا, جهان, فیلیپین, کارگری, کلمبیا, مارکسیسم, مقاله, مکزیک, هندوراس, هندوستان

نظام دستمزدیِ ما یکی از عوامل عقب‌ماندگی کشور است

حسین راغفر گفت: یکی از اصلی‌ترین عوامل مهاجرت از کشور و همینطور عقب‌ماندگی اقتصاد ما، نظام دستمزدی ماست. اگر نظام دستمزدی پاسخگوی نیازهای حداقلی و اساسی نیروی کار نباشد مشکلاتی به وجود می‌آید.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, کارگری

تامین منافع رژیم ضد ملی ولایی در غارت کارگران نهفته است

باید بدانیم که حذف پیمانکاران نه تنها بار مالی برای دولت ندارد، بلکه با یک حساب سرانگشتی ساده می‌توان اثبات کرد که با نظارت حداکثری در ترک تشریفات پیمان‌ها، می‌توان ۲ تا ۶ درصد بابت پیمان‌های تامین نیرو به خزانه مسترد کرد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

اعتصاب و تظاهرات سراسری در فرانسه علیه سیاست‌های اقتصادی دولت مکرون

بزرگ‌ترین اتحادیه‌های صنفی فرانسه در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت این کشور ازجمله دستمزدها، بیمه بیکاری و نظام بازنشستگی، امروز (سه شنبه) را روز اعتصاب و تظاهرات سراسری اعلام کردند و از کارمندان و کارگران خواستند تا به این جنبش اعتراضی بپیوندند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, فرانسه