کارگران شهرداری مریوان به‌دلیل هفت ماه دستمزد پرداخت نشده، برای تامین معاش مجبور به کولبری شدند

کارگران شهرداری مریوان در تماس با ایلنا، از کولبری ناگزیر برخی همکاران خود خبر دادند.

 

این کارگران می‌گویند: همکاران ما که هفت ماه دستمزد پرداخت نشده دارند، مجبور شده‌اند برای تامین هزینه‌های زندگی به کولبری پناه بیاورند.

 

این کارگران با انتشار عکس‌های خود در حین کولبری، خواستار توجه مسئولان به وضعیت معیشتی خود شدند.

 

پس از وعده استانداری کردستان مبنی بر پرداخت هشت ماه معوقات مزدی کارگران شهرداری مریوان، فقط یک ماه پایه حقوق به این کارگران پرداخت و دوباره حساب شهرداری مریوان بسته شد.

 

این کارگران می‌گویند: هیچ راهی برای احقاق حق و تامین معاش نداریم؛ جز کولبری چه کنیم؟!

زندگی‌ کارگران هر روز دارد بدتر می‌شود

خسرو زرگریان معتقد است؛ برای تامین یک زندگی شرافتمندانه که در آن هیچ کدام از اقلام سبد خانوار حذف نشود، دستمزد باید حداقل ۸ میلیون تومان باشد.   به گزارش ایلنا، خسرو زرگریان، فعال کارگران ساوه است که این روزها بازنشسته شده. او مانند همه کارگران کشور، نگران و در انتظارِ مذاکرات مزدی پایان سال

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

چوبِ کارفرمایان لای چرخ مشاغل سخت و زیان‌آور

سخت و زیان‌آور بودن یک شغل، بازنشستگی افراد به عنوان دوره‌ای برای استراحت و استفاده از یک عمر تلاش را به مخاطره می‌اندازد. به همین دلیل باید شاغلان مشاغل سخت و زیان‌آور مورد حمایت قرار گیرند، اما برخی کارفرمایان حاضر نیستند حقوق این افراد را بپردازند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

آلبرت بغزیان: اولین چیزی که همیشه حذف می‌شود، دستمزد کارگران است

یک اقتصاد‌دان می‌گوید: کسانی که سال گذشته با قیمت ارز بازی می‌کردند باید به این می‌اندیشیدند که سیاست‌های آنها بنگاه‌های اقتصادی را با مشکل رو‌به‌رو می‌کند و در نهایت منجر به تعدیل نیرو و معوقات مزدی می‌شود.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مصاحبه و گفتگو