کارگران سد چمشیر در اعتراض به معوقات مزدی در مقابل ساختمان فرمانداری تجمع کردند

حمید نارکی (روابط عمومی فرمانداری گچساران) با تایید مشکلات کارگران سد چمشیر به ایلنا گفت: این تجمع روز گذشته برای پیگیری مطالبات معوقه مزدی کارگران برگزار شده است.

 

این کارگران که هنوز حق سنوات و بیش از نیمی از عیدی و پاداش پایان سال ۹۷ خود را از کارفرما طلبکارند، می‌گویند: پیمانکاری که آنها در استخدامش هستند حقوق خرداد ماه سال گذشته آنها را با ۹ ماه تاخیر در اسفند ماه به همراه ۲۰ درصد از عیدی همان سال پرداخت کرده است.

 

به نقل از کارگران این پروژه عمرانی گفته می‌شود: مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد کارگران کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است.

 

این کارگران که به‌صورت پیمانکاری در پروژه سد چمشیر گچساران مشغول به کارند، از بی‌نتیجه ماندن پیگیری‌ها و ادامه بلاتکلیفی خود خبر دادند.

 

کارگران می‌گویند: وقتی به دفتر پیمانکار مراجعه می‌کنیم، با بی‌توجهی مسئولان این شرکت روبرو می‌شویم. مشکلاتی که در زمینه پرداخت دستمزد بوجود آمده، زندگی ما را بسیار سخت کرده‌ به‌طوری که برخی از همکاران‌مان حتی توان مالی خرید نیازهای روزانه خود را ندارند.

 

به گفته آنها؛ کارگران سد چمشیر در اعتراض به مطالبات مزدی خود تاکنون مقابل ساختمان فرمانداری، اداره کار، دفتر نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس و همچنین محوطه کارگاه اعتراض خود را مطرح کرده‌اند اما تاکنون موفق نشده‌اند معوقات خود را دریافت کنند. آخرین حضور آنها نیز مربوط به روز گذشته در مقابل ساختمان فرمانداری بود که با وعده برخی مسئولان این نهاد دولتی، خاتمه پیدا کرد.

ایلنا

فساد مالی گسترده در رژیم، و تأثیر آن بر زندگی طبقهٔ کارگر فعالیت‌های دلالی، تحریم، و خروج سرمایه از کشور، منافع زحمتکشان را پایمال می‌کند!

درباره فساد مالی نهادینه در ارکان رژیم ولایت ‌فقیه گزارش‌هایی متعدد در رسانه‌های داخلی و خارجی انتشار یافته و اندیشه‌های همگانی کم‌وبیش به آن آشناست. اما تأثیر این فساد مالی بر زندگی توده‌های محروم به‌ویژه طبقه کارگر و زحمتکشان در گزارش‌های مطبوعاتی بازتابی چندان نیافته است.

ادامه »

ایران, فساد, کارگری, مقاله

کارشناس روابط کار: باید شرایط مناسب برای ایجاد سندیکا‌ها فراهم آید

فرشاد اسماعیلی درباره سند ملی کار شایسته می‌گوید: جای منشورنویسی و تدوین سند بهتر است شرایط اجرای اسناد را به وجود بیاوریم. حقوق روی کاغذ دردی از کارگران دوا نمی‌کند و ما در این زمینه نیازمند ضمانت اجرا هستیم.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری, مصاحبه و گفتگو