تجمع کارگران رینگ‌سازی مشهد مقابل دفتر شورای اسلامی برای مطالبات و مشکلات صنفی

کارگران کارخانه «رینگ‌سازی مشهد» خواستار رفع مشکلات‌شان و پرداخت مطالبات خود شدند.

 

منابع کارگری کارخانه رینگ‌سازی مشهد به ایلنا گفتند: سه روز از اعتراض کارگران کارخانه «رینگ‌سازی» می‌گذرد و آنها هنوز منتظرند تا مسئولان برای پرداخت مطالباتشان کاری انجام دهند.

 

این کارگران امروز نیز مقابل دفتر شورای اسلامی کارگران کارخانه «رینگ‌سازی مشهد» حضور یافتند.

 

کارگران درباره بخش دیگری از مطالبات صنفی خود و تعویق در برگزاری انتخابات شورایی کارخانه گفتند: در فاصله زمانی ۲ ساله‌ای که از توقف فعالیت آخرین شورای اسلامی کار گذشته است، چندین بار برای ایجاد نهاد صنفی تلاش کردیم اما در هر دوره مدیران وقت با مانع تراشی مانع از انجام این کار شدند.

به‌دلیل مشکلات ناشی ازخصوصی‌سازی کارگران ابنیه فنی لرستان با سفر به تهران، مقابل اداره راه‌آهن تجمع کردند

کارگران ابنیه فنی ناحیه لرستان در اعتراض به تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای خود به تهران سفر کرده و در مقابل ساختمان راه‌آهن حضور یافتند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

تحقق حقوق اجتماعی کارگرانِ واگذار شده به‌بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست

کاظم فرج اللهی مسیری را ترسیم می‌کند که کارگران را از حق برخورداری از امنیت شغلی و مزد شایسته محروم کرده است. او عدم پایبندی به مقاوله‌نامه‌های سازمان جهانی کار را دیباچه این مسیر می‌داند.

ادامه »

ایران, جهان, حقوق بشر, کارگری, گفتگو

«مسکن کارگری» حقی که نادیده گرفته شد!

کارگری که به سطح یک «کارگر ساده قراردادموقتی یا پیمانکاری» رسیده و قرار است همیشه هم در همین سطحِ نازل شغلی باقی بماند، چگونه می‌تواند حق مسکن را از دولت یا کارفرما مطالبه کند؟ حقی که از بدیهی‌ترین و اساسی‌ترین حقوق قانونی اوست؛

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش