کارگران بازداشت‌شده درتعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی پس‌ ازساعاتی آزاد شدند

حسن سعیدی، داود رضوی، عطا باباخانی، علی قربانیان و یک تن از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی که در جریان تجمع امروز صبح (یکشنبه چهاردهم مرداد) در تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی بازداشت شده بودند پس از ساعاتی آزاد شدند.

 

بازداشت حسن سعیدی با خشونت و وحشی گری فراوان همراه بود به طوری که بیش از هفت مامور با لباس فرم ناجا و لباس شخصی همزمان به وی تهاجم کرده و ضربات پی در پی مشت و لگد بر سر، صورت و بدنش زدند.

 

کارگران بازداشت شده به کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس منتقل شدند به دلیل ضرب و شتم شدید سعیدی اورژانس برای وی خبر کردند اما به دلیل اینکه نیروی انتظامی حاضر به پذیرش هزینه درمان نشد، انتقال وی به بیمارستان لغو شد.

 

کارگران عضو پروژه مسکن سپیدار دو و سه تعاونی مسکن اداره مرکزی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با وجود اینکه بیش از هشتاد درصد از هزینه های ساخت مسکن شان را پرداخت کردند و تعاونی متعهد بوده در سال ۹۱ مسکن کارگران را تحویل دهد اما شش سال است که تحویل مسکن کارگران تاخیر داشته و پروژه در حال حاضر پنجاه درصد پیشرفت داشته است. مدیریت شرکت واحد و مدیریت تعاونی مسکن به دلیل اینکه در طول این سال ها ارزش مسکن کارگران بیشتر شده بنابراین با بهانه های مختلف از هر کارگر بطور متوسط مبلغ هشتاد میلیون می خواهد تا پروژه را تکمیل و مسکن کارگران را تحویل دهد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

اعتراض کارگران خطوط ابنیه فنی راه آهن گسترده‌تر شد

این کارگران که تعداد آنها تا حدود ۷ هزار نفر برآورد شده است، می‌گویند: امروز اعتراض صنفی کارگران خطوط ابنیه فنی کشور با همراهی کارگران حوزه احمداباد هرمزگان و نگهداری ایستگاه ابومسلم و چند ایستگاه دیگر گسترده‌تر شده است.   به گفته یکی از کارگران، تشدید اعتراضات کارگری در حالی از روز جمعه (۲۹ تیرماه)

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

در بیانیه شروط پایانِ اعتصاب کارگران مطرح شد؛ «شکل‌گیری نهاد مستقل کارگری»

اعتراض صنفی صدها کارگر «خط و ابنیه فنی راه‌آهن کشور» از روز جمعه (۲۹ تیرماه) در اعتراض به تعویق سه تا ۴ ماه حقوق و سایر مشکلات صنفی آغاز شده است.   در  بیانیه‌ی شورای هماهنگی کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنی راه‌آهن گفته می‌شود: جنبش اعتراضی ما به این دلیل بسیار فراگیر

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری