کارگران اخراجی شهرداری طبس در دومین روز از تجمع چادر زدند

بعد از خرید یک دستگاه ماشین جاروی خیابان از سوی شهرداری طبس، حدود ۲۰ کارگر پیمانی شهرداری در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۹۷، از کار بیکار شده اند. روز شنبه ۵ خرداد ۹۷، کارگران اخراج شده با خانواده هایشان در مقابل ساختمان شهرداری طبس تجمع اعتراضی برپا کردند.

 

طبق گزارشات منتشر شده، میانگین سابقه کاری این کارگران بین ۱۰ تا ۱۵ سال است و آنها هنوز بابت ۴ماه حقوق پرداخت نشده و عیدی سال ۹۵ به همراه یکسال حق اضافه‌کاری از شهرداری طلبکار هستند.

 

به گفته کارگران، آنها بعد از اتمام قراردادهای کاری در راستای اجرای سیاست کاهش هزینه شهرداری اخراج شده‌اند. کارفرمای شرکت اعتنایی به خواسته بازگشت به کار کارگران اخراجی ندارد و می‌گوید طبق قراردادی که با شهرداری داریم، به این تعداد نیروی کار لازم نداریم.

 

شهرداری طبس پیگیر مشکلات کارگران نمی باشد و مسئولان شهرداری طبس مدعی هستند که مسئولیتی در قبال کارگران پیمانی ندارند و به همین دلیل پیگیر مطالبات مزدی و بیمه‌ای آنها نیستند.

حسین حبیبی؛ بند «و» تبصره ۷ قانون بودجه، لکه ننگ خیانت به دوسوم جمعیت کشور

در زمان بررسی بند «ز» در لایحه بودجه 97، اعتراضات بسیاری به تفکیک سرانه درمان تامین اجتماعی و واریز آن به خزانه کل صورت گرفت؛ اما درنهایت این بند در قالبِ بند «و» قانون بودجه تصویب شد و در دستور کار قرار گرفت.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

معاونت استانداری از پرداخت سه ماه از معوقات مزدی کارگران کارخانه هپکو خبر داد

سعید فرخی با اعلام این خبر گفت: در پی اعتراض اخیر کارگران هپکو نشستی ویژه در ۳۱ اردیبهشت ماه جاری با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار مرکزی، مسئولان سازمان خصوصی‌سازی کشور، استاندار مرکزی و نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت در تهران تشکیل شد که یکی از مصوبات مهم آن

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری