کارگران آبفار خوزستان مقابل ساختمان آب و فاضلاب تجمع کردند

شماری از کارگران آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان صبح روز یکشنبه ۲۷ آبان، در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و عدم پرداخت چند ماهه حقوق خود، مقابل ساختمان آب و فاضلاب تجمع کردند.

 

به گزارش ایلنا، این کارگران گفتند: مطالبات صدها نفر از کارگران شبکه آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان چند ماه است پرداخت نشده و ما بارها خواستار تبدیل وضعیت شغلی خود بوده‌ایم.

 

آن‌ها افزودند: تاکنون به مشکل ما رسیدگی نشده و در سال‌های اخیر دریافت منظم حقوق به دل‌مان مانده است.

 

یکی از کارگران معترض گفت: جدا از معوقات مزدی، ما در زمینه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی نیز دچار مشکلاتی هستیم به همین دلیل برای تامین نیازهای درمانی خود و خانوادهایمان با مراجعه به مراکز آزاد متحمل هزینه‌های هنگفتی بایت ویزیت و هزینه دارو و سایر خدمات می‌شویم.

 

طبق اظهارت وی؛ با ادغام آبفای شهری و روستایی استان خوزستان، مدیریت جدید حاضر به پذیرش پرداخت مطالبات قدیمی ما کارگران نمی‌شود و ما کارگران همچنان بلاتکلیف هستیم.

 

او گفت: از دیگر مشکلات کارگران پرداخت عیدی کارمندی به کارگران پیمانی و طرحی آب و فاضلاب روستایی است که خلاف قانون است.

 

به گفته وی؛ کارفرما در هر سال در پرداخت حق عیدی با فرمول کارگری (حداقل دو برابر دستمزد کارگران) کوتاهی می‌کند و عیدی کارگران را به شیوه کارمندان محاسبه می‌کند، این در حالی است که کارگران از مزایای کارمندی بی‌بهره‌اند.

 

این کارگر به نمایندگی از همکاران خود گفت: بدون شک قبول چنین شرایطی از روی ناچاری است و کماکان شرمنده زن و فرزندان خود هستیم.

 

او در خاتمه تصریح کرد: میانگین سوابق کاری هر یک از کارگران ۱۵ سال تا ۲۵ سال است و در بین کارگران، کسانی هستند که با سوابق بالای ۲۸ سال در آستانه بازنشستگی هستند.

اسلام سیاسی با زحمتکشان چه کرد؛ ما گاهی پای مرغ می‌خریم و سوپ می‌کنیم

غالب کارگران کشور، مدتهاست که مواد پروتئینی باکیفیت را از سفره‌های خود حذف کرده‌اند؛ وقتی آمارهای رسمی نشان می‌دهد مصرف پروتئین قرمز در طبقه متوسط ۳۶ درصد کم شده، طبیعی است کارگرانی که بیش از ۷۰ درصد آن‌ها حداقل بگیر هستند و پایین‌تر از طبقه متوسط قرار می‌گیرند، دیگر قادر به خرید گوشت قرمز و

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری, گزارش

رژیم کارگر ستیز ولایی این‌بار قطع بیمه کارگران ساختمانی را هدف قرار داده است

بازرس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان تهران از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درخواست کرد بخشنامه تعیین مهلت سه ماهه برای پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی را متوقف کند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

کارگر معدن کرومیت بر اثر گیرافتادن در بین واگن‌های حمل سنگ جان خود را از دست داد

یکی از کارگران معدن آسمینون منوجان که در روز ۱۳ آبان بر اثر یک حادثه شغلی بین  چند واگن‌ حمل سنگ گیر افتاده و به شدت زخمی شده بود، عصر روز گذشته (۲۲ آبان) در بیمارستان جان باخت.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, کارگری