کاروان مشترک نیروهای نظامی و تجهیزات فرانسوی و آمریکایی وارد سوریه شدند

رسانه های سوری پنجشنبه شب به نقل از منابع محلی اعلام کردند که هفت کامیون بسیار بزرگ آمریکایی و فرانسوی که کاملا پوشانده شده بود، امروز وارد شهر ‘الطبقه’ در غرب استان رقه شدند.

 

این کاروان که همزمان با منع آمد و شد توسط نیروهای دمکراتیک سوریه (کردها) از عراق وارد استان رقه شد به طرف فرودگاه نظامی الطبقه حرکت کرد.

 

رسانه های سوریه روز گذشته به نقل از منابع آگاه اعلام کردند که مذاکره میان دولت سوریه و حزب دمکراتیک سوریه(کردها) برای تحویل مناطق تحت تسلط آن ها به ارتش این کشور در شهر ‘الطبقه’در غرب استان رقه در جریان است.

 

به گفته این منابع، در صورت رسیدن به توافق در نخستین گام برخی مقرهای کردهای سوریه در رقه، راس العین، الدرباسیه و قامشلی به ارتش سوریه تحویل می شود.

 

خیانت های پیاپی آمریکا و توافق با ترکیه برای اشغال مناطق تحت تسلط کردهای سوریه، آنها را وادار کرده است برای جلوگیری از اشغال باقیمانده قلمرو خود این مناطق را به دولت تسلیم کنند.

 

این اقدام در آستانه عملیات جدید ارتش ترکیه و تروریست های هم پیمان برای اشغال منبج و دیگر مناطق کردی آغاز شده است.

 

کردهای سوری در چند روز گذشته بارها بر آمادگی خود برای گفت و گو با دولت سوریه تاکید کرده بودند.

 

شهر رقه، مرکز استان رقه است که از سال 2013 در اشغال داعش بود، سه‌شنبه 17 اکتبر 2017 (25مهر 96 ) به طور کامل از تصرف داعش خارج شد و تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه قرار گرفت.
ایرنا

با پاکسازی مناطق از تروریست ها؛ ارتش سوریه به مرز اردن رسید

ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز پنجشنبه چهار نقطه مرزی با کشور اردن را از وجود تروریست ها پاکسازی کردند.   به گزارش ایرنا، منابع میدانی امروز اعلام کردند که ارتش و نیروهای مسلح سوریه 9 نقطه و پاسگاه مرزی از مرزهای اداری استان درعا با اردن را پاکسازی کردند.   این نقاط از میله

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

حمله جنگنده‌های اسرائیلی به مواضع نظامی «نیروهای ایرانی» در درعا

به گزارش روسیاالیوم، گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، که مقر آن در لندن است، امروز چهارشنبه، از وقوع انفجاری مهیب در استان درعا در جنوب این کشور خبر داد.

ادامه »

اسراییل, ایران, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

النصره و داعش در جنوب سوریه متحد شدند

ارتش سوریه در ادامه عملیات «جنوب سوریه» موفق شد روستای «المسیفره» را آزاد و خود را به شهرک «طفس» نزدیک کند.   هم‌زمان با رسیدن ارتش سوریه به ورودی شرقی شهرک مهم «طفس»، گروه‌های مسلحی که آشتی ملی را نپذیرفتند، با گروهک «جیش خالد بن الولید» که خودش در بیعت با داعش است، متحد شدند.

ادامه »

اردن, اسراییل, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا