تحریم‌های تجاری آمریکا ۱۳۰ میلیارد دلار برای کوبا هزینه داشته است

به گزارش رویترز، یک کمیسیون اقتصادی وابسته به سازمان ملل اعلام کرد، تحریم‌های تجاری و مالی غیرمنصفانه آمریکا علیه کوبا بر اقتصاد این کشور در طول حدود ۶۰ سال گذشته ۱۳۰ میلیارد دلار هزینه تحمیل کرده است.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا

سفیر کوبا در تهران: کاستروها بخش جدایی‌ناپذیر تاریخ، حال و آینده کوبا هستند

پس از درگذشت فیدل فقید فرمانده ارشد، مردم کوبا بخصوص افراد جوان‌تر، بر شعار؛ من یک فیدل هستم اتفاق نظر داشتند و به معنی آن است تا زمانی که هر یک از ما در کوبا حضور خواهیم داشت، کاسترو، فیدل و انقلاب نیز وجود دارند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, ایران, جهان, خبر, سوریه, عربستان سعودی, کوبا

کاراکاس: اقداماتی علیه ونزوئلا در کلمبیا در حال طرح ریزی است

به گزارش خبرگزاری آ. وی. ان ونزوئلا، ‘طارق صعب’ دادستان کل ونزوئلا تصریح کرد: در کلمبیا طرح ریزی هایی برای اجرای یکسری اقدامات از جمله بمباران یا حمله نظامی و یا اشغال ونزوئلا با خونریزی و خشونت در جریان بوده. این اقدامات درحالی علیه ونزوئلا در جریان بوده که ونزوئلا کشوری آرام و خواهان صلح است. ما اجازه این کار را نخواهیم داد.

 

اظهارات این مقام ارشد ونزوئلا اشاره ای بوده به دیدار اخیر’کرت تید’ یک مقام نظامی ارشد آمریکا از کلمبیا و مذاکره با مقامات این کشور.
گزارش شده است که این مقام امریکایی با معاون رئیس جمهوری کلمبیا در مورد مسائل مختلف منطقه ای از جمله مقابله با توزیع مواد مخدر رایزنی کرده است.

 

برخی رسانه های منطقه ای این گمانه زنی را نیز مطرح کرده اند که محور مذاکرات این مقام ارشد آمریکا در کلمبیا اوضاع ونزوئلا بوده است. اوو مورالس نیز دو روز پیش حضور این مقام آمریکایی در کلمبیا را مشکوک توصیف کرد و گفت: باید مقابل هرگونه تهدید نظامی امپریالیستی علیه ونزوئلا و منطقه ایستاد.

 

اتهام زنی دادستان کل ونزوئلا علیه کلمبیا در حالی مطرح شده است که مقامات بوگوتا این اتهام ها را رد می کنند. ژنرال آلبرتو مخیا فرمانده ارشد نیروهای مسلح کلمبیا روز گذشته گفت که کشورش آنقدر با مسائل مختلف روبرو است که وقتی برای نگران شدن در مورد اتهامات ونزوئلا ندارد.

 

تنش ها در مورد اوضاع ونزوئلا با سفر هفته گذشته رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا به چند کشور امریکای لاتین تشدید شد. تیلرسون بارها در این سفر اتهاماتی را علیه ونزوئلا مطرح کرد. وی به دنبال جلب حمایت کشورهای آمریکای لاتین برای اعمال فشار بیشتر علیه دولت نیکلاس مادورو بوده است.

ایرنا

امریکا به‌دنبال پینوشه‌ای دیگر: سناتور جمهوریخواه آمریکا خواستار کودتای نظامی در ونزوئلا شد!

به گزارش خبرگزاری راشاتودی، «مارکو روبیو» سناتور جمهوریخواه آمریکا روز جمعه با انتشار چندین پیام توئیتری فتنه جویانه، از نیروهای مسلح ونزوئلا خواست تا علیه «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور این کشور دست به کودتا زنند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ونزوئلا

انتقاد شدید کوبا از‌موضع‌گیری‌های اخیر تیلرسون در سفرش به آمریکای لاتین

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا کوبا؛ وزارت خارجه کوبا تصریح کرد که اظهارنظرهای اخیر رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در آغاز سفرش به آمریکای لاتین پیام تکبر و تحقیر بود.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کوبا, ونزوئلا

وزیر دفاع ونزوئلا اظهارنظر تیلرسون را محکوم کرد/ مخالفت ۵۰ سازمان در مکزیک با سیاست‌های آمریکا

به گزارش شبکه تله سور، وزیر دفاع ونزوئلا روز گذشته اعلام کرد: نیروهای مسلح ونزوئلا با قاطعیت اظهارات تاسف آور اخیر وزیر خارجه آمریکا در مورد اقدامات ارتش ونزوئلا علیه دولت نیکلاس مادورو را محکوم کرد

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, مکزیک, ونزوئلا