تجمع اتحادیه‌های کارگری مجارستان در اعتراض به تغییرات قانون کار

رهبران اتحادیه‌ها و سندیکاهای مجارستان در تجمعی خواستار برگزاری اعتصاب و اعتراضات سراسری در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۹ دی) شدند تا با تغییرات قانون کار که آنها آن را “قانون برده‌داری” و مضر برای کارگران و کارمندان می‌دانند، مخالفت کنند.

ادامه »

جهان, خبر, شرق اروپا, کارگری, مجارستان

اکونومیست؛ پایان هژمونی آمریکا

«اکونومیست» در مطلبی با عنوان «پایان هژمونی آمریکا» آورده است: آمریکا با عقب نشینی از افتضاح در خاورمیانه فرصت‌هایی را برای روسیه و دیگر طرف‌ها فراهم می‌آورد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ترکیه, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شمال اروپا, عربستان سعودی, فلسطین, قطر, لبنان, لیبی, مصر, یمن

پوتین: آزمایش “موشک مافوق صوتِ غیرقابل رهگیری” با موفقیت انجام شد

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، از آزمایش نهایی موفقیت‌آمیز یک “موشک جدید مافوق صوت” خبر داد و آن را دستاوردی بزرگ برای کشور و ملت روسیه قملداد کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, مسابقه تسلیحاتی

ژنرال روس عواقب مناقشه نظامی بین روسیه و آمریکا را فاجعه‌آمیز نامید

به نقل از روزنامه «ایزوستیا»، سرهنگ ذخیره “یوگنی بوژینسکی” رئیس سابق اداره توافقات بین المللی وزارت دفاع روسیه در مصاحبه با مجله آمریکایی «نشنال اینترست» دیدگاه خود در مورد مناقشه نظامی احتمالی بین روسیه و آمریکا را تشریح نمود.

 

این نظامی سابق روس پیشتر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «بی بی سی» نیز چنین گفته بود که مناقشه به اصطلاح بین «متحدین غربی» به سرکردگی آمریکا با روسیه، به بهانه مسمومیت “سرگئی اسکریپال” افسر سابق اطلاعاتی روسیه در انگلیس، ممکن است به جنگی بیانجامد که «آخرین جنگ بشریت» خواهد بود.

 

بوژینسکی معتقد است که وضعیت کنونی به مراتب خطرناکتر از دوران جنگ سرد است. وی می گوید: «من همیشه گفته ام که شرایط کنونی بسیار وخیم تر از دوران جنگ سرد است. در آن زمان همه چیز مشخص بود: مناقشه ایدئولوژیکی بین غرب و شرق جریان داشت، ولی ماهیت همه چیز مشخص بود، خطوطی که نمی بایست از آنها عبور میشد، تعیین شده بود و هیچ تهدید و هیچ تحریمی در کار نبود.»

 

به گفته این ژنرال سابق روس، اکنون یکی از مراکز رویارویی احتمالی بین روسیه و آمریکا می تواند سوریه باشد. آنچه گویای این مسئله است هم سخنان “والری گراسیموف” رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه است که به تازگی اعلام نموده: اگر آمریکا به مرکز دمشق که نظامیان روسی در آنجا حضور دارند، حمله کند، مسکو نیز به این اقدام نظامی آمریکا پاسخ متقابل خواهد داد. به عقیده بوژینسکی، ژنرال گراسیموف کاملا جدی صحبت کرده است.

 

وی افزود: «هرچند پیش بینی روند آتی اوضاع بسیار دشوار است، ولی من اطمینان دارم که هر نوع مناقشه نظامی بین آمریکا و روسیه به استفاده از تسلیحات هسته‌ای منجر خواهد شد و مناقشه هسته‌ای چیزی نیست که براحتی بتوان آن را کنترل نمود.»

 

به گفته بوژینسکی، مناقشه نظامی بین روسیه و آمریکا، بغیر از سوریه، ممکن است در مناطق شرقی اوکراین نیز رخ دهد، اگر واشنگتن تصمیم بگیرد که در مناقشه دونباس مستقیما دخالت کند، البته احتمال این سناریو بسیار کم است.

تسنیم

چین: پیوند محکم نیروهای مسلح مسکو و پکن را به آمریکا ثابت می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری تاس، به گفته ژنرال «وی فنگ»، وزیر امنیت ملی چین، هیئت نمایندگی این کشور به هفتمین نشست بین‌المللی امنیت در مسکو رفت تا روابط نزدیک کشورش با روسیه را به ایالات متحده نشان دهد و موضع خود را درباره موضوع‌های جهانی اعلام کند. وی این خبر را هنگام ملاقات با «سرگئی شویگو»

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه

۲۴۰ معدنچی اوکراینی در عمق ۱۰۰۰ متری محبوس شدند

به گزارش خبرگزاری تاس، شرکت برق اوکراین، برق معادن منطقه «پرفورمایسکوگول» را که در منطقه لوهانسک و در کنترل کی‌یف قرار دارد قطع کرده است. در اثر این اقدام آسانسورهای معدن از کار افتاده‌اند.

ادامه »

اکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

مقابله به مثل مسکو و اخراج دیپلمات‌های غربی؛ انگلیس باید ۵۰ دیپلمات‌ دیگر خود را از روسیه خارج کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، روسیه به انگلیس ابلاغ کرد، باید حدود ۵۰ دیپلمات دیگر خود را با افزایش بحران بین غرب و روسیه به دلیل مسمومیت جاسوس سابق روس و دخترش در انگلیس خارج کند.   پیشتر روسیه با انگلیس مقابله به مثل کرده و ۲۳ دیپلمات این کشور را اخراج کرده بود.   لندن

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه