چین ۲۵۰ میلیون دلار در صنعت نفت ونزوئلا سرمایه‌گذاری می‌کند

به گزارش شبکه بلومبرگ، ‘سیمون زرپا’ وزیر دارایی ونزوئلا روز گذشته اعلام کرد که چین در صنعت نفت ونزوئلا سرمایه گذاری می کند. وی این موضوع را پس از دیدار با مقامات بانک توسعه چین و شرکت ملی نفت چین اعلام کرد.

 

این مقام ارشد ونزوئلا خاطر نشان کرد که چین در راستای تقویت تولید نفت ونزوئلا در ‘ کمربند اورینکو’ این سرمایه گذاری را در دستور کار خود قرار داده است.

 

وزیر دارایی ونزوئلا خاطر نشان کرد : ما مجوز سرمایه گذاری مستقیم چین با هدف افزایش تولید نفت ونزوئلا را دریافت کردیم.

 

این مقام ارشد ونزوئلا در ادامه تصریح کرد که دو کشور قرار است سه یا چهار توافق نامه مالی را ظرف هفته های آتی امضا کنند.

 

تولید نفت ونزوئلا در سال 2013 زمانیکه نیکلاس مادورو به عنوان رئیس جمهوری جدید این کشور انتخاب شد، به طور میانگین 2.9 میلیون بشکه در روز بود. این در حالی است که در ماه ژوئن تولید نفت این کشور امریکای لاتین به حدود 1.36 میلیون بشکه در روز کاهش یافت.

 

نیکلاس مادورو قول داده تا تولید نفت ونزوئلا را با یک میلیون بشکه بیشتر تقویت کند این در حالی است که منتقدان معتقدند که تولید نفت ونزوئلا تا پایان سال 2018 به یک میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت.

 

وزیر دارایی ونزوئلا که پیشتر از سوی وزارت خزانه داری آمریکا تحریم شده بود، اعلام کرد که مذاکرات مقامات ونزوئلا و چین روز چهارشنبه نیز ادامه خواهد یافت.

 

در حالی که قرار است چین سرمایه گذاری جدیدی را در صنعت نفت ونزوئلا در دستور کار قرار دهد که این کشور آمریکای لاتین ماههاست با مشکلات شدید اقتصادی روبرو است، کمبود مواد غذایی و دارو و همچنین تورم بسیار زیاد شرایط زندگی در ونزوئلا را بسیار سخت کرده و چالش های جدی را برای دولت مادورو در اداره این کشور ایجاد کرده است.

 

دولت کاراکاس که آمریکا را به سازماندهی جنگ اقتصادی علیه ونزوئلا متهم کرده تلاش دارد برای مقابله با اقدامات واشنگتن همکاری های خود را با هم پیمانانش به ویژه روسیه و چین تقویت کند.

ایرنا

گزارشگر ویژه سازمان ملل: اعمال تحریم‌های غرب علیه روسیه به‌ضرر اتحادیه اروپا تمام شد

“ادریس جزایری” گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور تاثیرات منفی اقدامات یک‌جانبه و اجباری بر حقوق و آزادی‌ها‌، در مصاحبه با خبرگزاری «نووستی»، اعلام کرد که تحریم‌های اعمال شده از سوی کشورهای غربی علیه روسیه بیشتر به ضرر اتحادیه اروپا تمام شده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه

آمریکا: ۵۰ شرکت خارجی از کاهش فعالیت خود در ایران خبر دادند

به گزارش یورونیوز، «برایان هوک» مشاور سیاستگذاری وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که در آستانه بازگشت تحریم های این کشور علیه ایران، تاکنون ۵۰ شرکت خارجی از قصد خود برای کاهش فعالیت ها در ایران خبر داده اند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر

شرکت‌های تحریم‌کننده اسرائیل مجازات می‌شوند

کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا پنجشنبه قانونی را تصویب کرد که براساس آن به دونالد ترامپ اجازه می‌‌دهد تا شرکت‌های آمریکایی که اقدام به تحریم اسرائیل کنند، مجازات کند.   به نوشته روزنامه القدس العربی، قانون جدید این اختیار را به رئیس‌جمهوری آمریکا می‌دهد تا شرکت‌هایی که اقدام به تحریم اسرائیل یا تبلیغ به

ادامه »

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, تحریم, جهان, خبر, فلسطین