به‌دلیل دنبال روی از ترامپ در مسئله فلسطین؛ رئیس‌جمهور رومانی استعفای نخست‌وزیر را خواستار شد

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، «کلاوس یوهانیس» رئیس‌جمهوری رومانی، امروز جمعه، از «ویوریکا دانیسلا» نخست‌وزیر خواست استعفا دهد؛ چرا که وی برای فعالیت در این سمت مناسب نیست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, رومانی, شرق اروپا, فلسطین

روسیه و عراق همکاری ضد‌تروریستی را گسترش می‌دهند

در نهمین کنفرانس امنیتی مقامات عالی پنج قاره جهان که از دیروز چهارشنبه، در شهر سوچی روسیه و در سطح رؤسای سازمان های اطلاعاتی، دبیران شورای امنیتی ملی، وزیران و دستیاران رئیس جمهوری در حال برگزاری است، نمایندگانی از 110 کشو حضور دارند.

ادامه »

ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا, عراق

چین: پیوند محکم نیروهای مسلح مسکو و پکن را به آمریکا ثابت می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری تاس، به گفته ژنرال «وی فنگ»، وزیر امنیت ملی چین، هیئت نمایندگی این کشور به هفتمین نشست بین‌المللی امنیت در مسکو رفت تا روابط نزدیک کشورش با روسیه را به ایالات متحده نشان دهد و موضع خود را درباره موضوع‌های جهانی اعلام کند. وی این خبر را هنگام ملاقات با «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه اعلام کرد.

 

او از وزیر دفاع روسیه به‌خاطر خوشامدگویی گرمش از هیئت نمایندگی در مسکو تشکر کرد و گفت که این نخستین دیدار بین‌المللی‌اش به‌عنوان وزیر امنیت ملی است. به گفته وی فنگ، این دیدار در هماهنگی با «شی جین‌پینگ»، رئیس‌جمهور چین، صورت گرفته است.

 

وزیر دفاع چین تاکید کرد: «من به این دلیل در مقام وزیر امنیت ملی چین از روسیه دیدار می‌کنم تا سطح بالای توسعه روابط دوجانبه میان دو کشور و عزم راسخ نیروهای مسلح‌مان را به تحکیم همکاری‌های استراتژیک به دنیا نشان دهم.»

 

وی فنگ گفت: «دوم آن‌که، طرف چینی به این دلیل به مسکو آمده تا از طرف روس در سازماندهی نشست بین‌المللی امنیت در مسکو حمایت کند، تا به آمریکا نشان دهد که چه پیوندهای محکمی میان نیروهای مسلح چین و روسیه، به‌ویژه در وضعیت فعلی، وجود دارد. ما آمده‌ایم تا از شما حمایت کنیم.»

 

این مقام‌ چینی این‌گونه نتیجه‌گیری کرد: «طرف چینی همچنین آمده است تا با طرف روس به بیان نگرانی‌ها و مواضع مشترک‌مان درباره مسائل بین‌المللی در حوزه‌های جهانی بپردازد.»

 

هفتمین نشست بین‌المللی امنیت مسکو از تاریخ چهارم تا پنجم آوریل برگزار می‌شود.

 

نشست بین‌المللی امنیت در مسکو

 

وزارت دفاع روسیه فردا چهارشنبه و پس فردا هفتمین نشست بین المللی امنیت را با حضور ۹۵ کشور از جمله سوریه برگزار خواهد کرد.

 

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که تجربه مبارزه با تروریسم در سوریه یکی از موضوعات اصلی است که در نشست بین المللی امنیت بررسی خواهد شد.

 

وی گفت: روسیه در این نشست تجربه خود درباره مبارزه با داعش و پیش‌بینی‌هایش برای تحول اوضاع در خاورمیانه و مسئله بازسازی سوریه را مطرح خواهد کرد.

 

شویگو تأکید کرد: مسائل مربوط به امنیت اروپا و اوضاع آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین در این نشست مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

قرار است در این نشست هیئت‌های ۹۵ کشور از جمله ۳۰ وزیر دفاع و ۱۵ رئیس ستاد ارتش و معاونان وزرای دفاع و نمایندگان هشت نهاد بین المللی و ۶۸ کارشناس خارجی متخصص در زمینه امنیت شرکت کنند.

ایلنا، ایسنا

۲۴۰ معدنچی اوکراینی در عمق ۱۰۰۰ متری محبوس شدند

به گزارش خبرگزاری تاس، شرکت برق اوکراین، برق معادن منطقه «پرفورمایسکوگول» را که در منطقه لوهانسک و در کنترل کی‌یف قرار دارد قطع کرده است. در اثر این اقدام آسانسورهای معدن از کار افتاده‌اند.

ادامه »

اکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

مقابله به مثل مسکو و اخراج دیپلمات‌های غربی؛ انگلیس باید ۵۰ دیپلمات‌ دیگر خود را از روسیه خارج کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، روسیه به انگلیس ابلاغ کرد، باید حدود ۵۰ دیپلمات دیگر خود را با افزایش بحران بین غرب و روسیه به دلیل مسمومیت جاسوس سابق روس و دخترش در انگلیس خارج کند.   پیشتر روسیه با انگلیس مقابله به مثل کرده و ۲۳ دیپلمات این کشور را اخراج کرده بود.   لندن

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه

اخراج دیپلمات‌های آمریکایی از روسيه

به گزارش اسپوتنیک، فدراسیون روسیه 60 دیپلمات آمریکایی را اخراج می کند و کنسولگری آمریکا در سن پیترزبورگ را می بندد.   سرگی لاوروف وزیر خارجه فدراسیون اعلام نمود:«جون هانتسمن، سفیر آمریکا در روسیه به وزارت خارجه روسیه دعوت شده است تا سرگی ریابکوف معاون من اقدام جوابیه روسیه در رابطه با آمریکا را به

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه