کشمکش آمریکا با کره‌جنوبی درباره هزینه‌های نظامی آمریکا در این کشور

بلومبرگ در گزارشی می‌نویسد: مساله تاکید دولت دونالد ترامپ بر این موضوع است که کره جنوبی باید افزایش ۵۰ درصدی در پرداخت هزینه اقدامات نظامی آمریکا از جمله حمایت مالی از بمب افکن‌های قادر به حمل موشک‌های اتمی مستقر در چند مایلی جزیره گوآم را بپذیرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

کانادا سفیرش در چین را به دلیل اظهارتش پیرامون مدیر ارشد شرکت هوآوی برکنار کرد

نخست‌وزیر کانادا سفیر کشورش در چین را در پی اظهارنظر پیرامون احتمال استرداد مدیر ارشد شرکت هوآوی از کانادا به آمریکا اخراج کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کانادا

آناتولی؛ لغو برخی تحریم‌های کره شمالی از سوی شورای امنیت سازمان ملل

خبرگزاری «آناتولی» غروب چهارشنبه در این زمینه نوشت: شورای امنیت سازمان ملل متحد مجوز از سرگیری فعالیت در کره شمالی را برای برخی نهادهای کمک رسانی صادر کرده است.

ادامه »

جهان, خبر, شرق آسیا, کره شمالی

رییس هواوی، اروپا و آمریکا را به فرافکنی متهم کرد

رییس شرکت هواوی چین از اینکه شماری از کشورهای غربی به بهانه های امنیتی سعی دارند مانع توسعه فعالیت این شرکت و ارایه خدمات نسل پنجم آن شوند بشدت انتقاد کرد و این کشورها را به فرافکنی متهم نمود.

ادامه »

استرالیا, المان, انگلستان, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کانادا

چین و کره برای تقویت همکاری‌های استراتژیک توافق کردند

رسانه‌های کره شمالی از توافق این کشور با چین برای تقویت همکاری‌های استراتژیک و تاکتیکی خبر دادند.

 

دیدار روز چهارشنبه دومین دیدار میان شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین با کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی بود و در این دیدار، رهبری کره شمالی موضوعات نشست خودش با رئیس جمهوری آمریکا را که 12 ژوئن سال جاری میلادی در سنگاپور برگزار شد، در اختیار رئیس جمهوری چین قرار داد.

 

خبرگزاری کره شمالی همچنین گزارش داد، رهبران کره شمالی و چین به تبادل دیدگاه‌های مهم درباره اوضاع کنونی و جدید شبه جزیره کره پرداختند.

 

روز سه شنبه، رسانه کره شمالی گزارش داد که رهبران کره شمالی و چین پس از بررسی نتایج دیدار کیم جونگ اون و ترامپ در سنگاپور، به تفاهمی درباره خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره دست یافتند.

 

رهبر کره شمالی همچنین در سفرش به چین از مرکز کنترل ترافیک پکن بازدید کرد.
اعتماد

ایالات متحده و کره جنوبی مانور بزرگ نظامی ماه اوت خود را لغو کرده‌اند

به نقل از گاردین، یک هفته پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که به مانورهای نظامی پرهزینه و تحریک آمیز با کره جنوبی پایان می‌دهد، پنتاگون از لغو مانور نظامی موسوم به “اولچی فریدوم” با کره جنوبی خبر داده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

در اقدامی متقابل؛ چین بر کالاهای وارداتی آمریکا ۲۵درصد تعرفه گمرکی اضافی وضع می‌کند

خبرگزاری رسمی چین (شین هوآ) روز شنبه به نقل از «کمیسیون تعرفه» شورای دولتی چین گزارش داد که پکن بر ۶۵۹ قلم از کالاهای وارداتی آمریکا ۲۵ درصد تعرفه گمرکی اضافی با ارزشی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار وضع می کند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

وزارت دفاع آمریکا از توقف رزمایش‌های مشترک با کره‌جنوبی خبر داد

به گزارش اسپوتنیک، پنتاگون امروزپنجشنبه گفته‌های «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا را تایید کرده و از توقف رزمایش‌های مشترک با کره‌جنوبی خبر داد.   ترامپ پس از دیدار با «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی اعلام کرد که رزمایش‌های نظامی آمریکا و کره‌جنوبی متوقف می‌شود تا پیام مثبتی به پیونگ‌یانگ ارسال شود.   ژاپن در واکنش به

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ژاپن, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی