رسانه چینی: برخی قربانیان آنفلوآنزا در آمریکا بر اثر کرونا فوت شده‌اند

رادیو بین‌المللی چین در گزارشی تحلیلی – خبری ضمن پرداختن به وضعیت بیماری‌های آنفلوانزا و کرونا در آمریکا نوشت کارشناسان و حتی برخی مقامات آمریکایی معتقدند که برخی از قربانیان آنفلوآنزا در آمریکا بر اثر کرونا فوت شده‌اند نه آنفلوانزا.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

چین و فرانسه ۱۵ میلیارد دلار قرارداد امضا کردند

در طول سفر رییس‌جمهور فرانسه به پکن، چین و فرانسه ۱۵ میلیارد دلار قرارداد با یکدیگر امضا کرده‌اند.

 

رویترز گزارش داد، یک مقام دولتی چین در کنفرانس خبری روز چهارشنبه گفت که در طول سفر رییس‌جمهور ماکرون به پکن، چین و فرانسه ۱۵ میلیارد دلار قرارداد با یکدیگر امضا کرده‌اند.

 

این قراردادها در بخش‌های هوافضا، انرژی و کشاورزی به امضا رسید و طی آن ۲۰ شرکت فرانسوی برای صادرات مرغ و ماهی، گوشت گوساله و گوشت خوک به چین، تایید شدند.

 

آنها همچنین توافق کردند که پروتکل کنونی واردات ماهی و مرغ خود را گسترش دهند تا واردات اردک، غاز و اردک با کبد چرب را هم در بر بگیرد.

 

در بخش انرژی هم تفاهم‌نامه همکاری‌ای بین گروه گاز پکن و شرکت خدماتی فرانسوی انجی، برای همکاری در ساخت پایانه‌ها و مخازن گاز طبیعی در شهر شمالی تیانجین چین، امضا شد.

 

توتال فرانسه هم با گروه شنرجی چین توافق کرد در توضیع ال‌ان‌جی به وسیله کامیون در جلگه رودخانه یانگ‌ته‌سه چین، همکاری کنند.

 

همچنین دو کشور توافق کردند تا پایان ژانویه ۲۰۲۰ در مورد هزینه‌ها و موقعیت تاسیسات پالایش سوخت هسته‌ای در اورانو، به نام آروا، به تفاهم برسند.

مهر

قول چین برای تامین مواد اولیه دارویی ایران

اعضای یک هیات تجاری تخصصی از استان هوبِی چین که در زمینه مواد اولیه و تجهیزات تولید دارو فعال هستند، با حضور در اتاق بازرگانی تهران و دیدار با نمایندگان این حوزه تاکید کردند آمادگی لازم برای تامین نیازهای صنعت داروی ایران در حوزه مواد اولیه و تجهیزات را دارند.

ادامه »

اقتصادی, ایران, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, شرق آسیا