نیویورک تایمز: عقب‌نشینی آمریکا از سوریه صحیح‌ترین کار است

روزنامه ‘نیویورک تایمز’ در گزارشی، عقب‌نشینی آمریکا از سوریه را مشروط بر اینکه در آن کیفیت اجرا، زمان‌بندی، مشورت با متحدان و صاحبنظران و بهره‌مندی از اهرم‌های موجود لحاظ شود، صحیح‌ترین کار دانست.

ادامه »

افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, ایران, ترکیه, جهان, سوریه

خارج‌ شدن طرح تحریم سوریه، روسیه و ایران از دستور کار مجلس سنای آمریکا

مجلس سنای آمریکا در اعتراض به ادامه تعطیلی بخشی از دولت با طرح پیش نویس دموکرات­‌ها برای تشدید تحریم­‌ها علیه سوریه و متحدان آن، مخالفت کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, مکزیک

نشنال اینترست: سیاست ترامپ در سوریه به انزوای آمریکا ختم شد

نشریه آمریکایی ‘نشنال اینترست’ در تحلیلی تصریح کرد، سیاست ترامپ در سوریه به خاطر ناتوانی در هماهنگ‌سازی اهداف مد نظر، در نهایت به انزوای آمریکا ختم شد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, ترکیه, جهان, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, مقاله

چین: نشست ونکوور تنها نشان دهنده تفکر “جنگ سرد” آمریکا است

چین روز چهارشنبه گفت، “تفکر جنگ سرد” عامل برگزاری نشست اخیر آمریکا و هم‌پیمانانش در ونکوور کانادا به بهانه مقابله با تهدید هسته‌ای کره شمالی است.

 

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، چین همچنین هشدار داد که این اجلاس ریسک ایجاد اختلاف نظر بین‌المللی بر سر مساله هسته‌ای کره شمالی را به همراه دارد.

 

نشست ونکوور کانادا با میزبانی این کشور و آمریکا با حضور مقام‌های ۲۰ کشور به بهانه مقابله با کره شمالی بدون حضور چین و روسیه برگزار شد.

 

لو کانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: کنار گذاشتن این کشور و دیگر دست اندرکاران مساله کره شمالی از این نشست هیچ کمکی برای حل این مساله نخواهد کرد.

 

وی اظهار داشت: نشستی که تحت نام فرماندهی سازمان ملل با میزبانی کانادا برگزار شد حضور تفکر جنگ سرد آنها را نشان می‌دهد.

 

او ادامه داد: اینکه نشستی تشکیل دهیم که طرف‌های مهم مساله هسته‌ای شبه جزیره کره در آن شرکت نداشته باشند هیچ کمکی به یافتن راه حلی مناسب برای این مساله نخواهد کرد.

 

این در حالی است که موضع چین این بوده که شورای امنیت سازمان ملل و مذاکرات شش جانبه خلع سلاح هسته‌ای کره که با میزبانی پکن چندین سال پیش برگزار شدند تنها مجراهای مشروع مذاکرات برای مساله هسته‌ای کره شمالی هستند.

 

این سخنگو اظهار داشت: بنابراین جامعه بین‌الملل مشروعیت و نمایندگی این نشست را از همان ابتدا مورد تردید قرار داده است.

ایسنا

گاف ترامپ درباره جنگنده «اف-۵۲»

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با اعلام اینکه ایالات متحده به نروژ جنگنده‌های اف-52 داده، بار دیگر جنجال آفرید.   به نوشته «سی‌ان‌ان»، ترامپ روز چهارشنبه در جریان کنفرانس خبری با نخست‌وزیر نروژ اعلام کرده بود که آمریکا اولین جنگنده‌های اف-52 و اف‌-35 را تحویل نروژ داده و با لحنی مفتخرانه از فروش 10 میلیارد دلاری

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, نروژ