چین: مهار کرونا وارد مرحله نهایی شده است

سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت (NHC) چین با بیان اینکه مهار کرونا وارد مرحله نهایی شده است، گفت: تاکنون در هشت مورد از مناطقی که تحت تاثیر تازه‌ترین موج شیوع کرونا قرار گرفته‌اند، حداقل برای ۱۴ روز متوالی هیچ مورد جدیدی از کووید-۱۹ شناسایی نشده است.

 

به گزارش ایرنا از چاینا دیلی، «می فنگ» روز شنبه طی یک کنفرانس مطبوعاتی در پکن افزود: وضعیت همه گیری کرونا در شهرهای مرزی یا بندری آلوده به ویروس از جمله در اجینا، هیهه و دالیان به سرعت و به طور موثر مهار شده است.

 

وو لیانگیو از دیگر مقامات کمیسیون ملی بهداشت چین هم گفت: تا روز گذشته /جمعه/ به ۷۶.۳ درصد از جمعیت چین ۲ دُز کامل واکسن کووید-۱۹ تزریق شده است.

 

به گفته وی در مجموع ۱.۰۷۶ میلیارد نفر در کشور دو دُز واکسن خود را دریافت کرده اند، همچنین در مجموع ۶۵.۷۳ میلیون نفر هم دُز سوم یا تقویت کننده دریافت کرده اند.

 

بر اساس گزارش کمیسیون بهداشت چین در شبانه روز گذشته هم ۲۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده که سه مورد آن محلی بوده است.

 

گزارش حاکی است چین ۱۶ مورد جدید بدون علامت را هم در روز گذشته ثبت کرده است.

ابراز نگرانی کره جنوبی از آزمایش سلاح ضد ماهواره روسیه

دولت کره جنوبی ضمن ابراز نگرانی درباره آزمایش اخیر یک موشک ضدماهواره توسط روسیه، خواستار اقدامات بین‌المللی برای استفاده از فضای خارج از جو زمین به شیوه‌ای «مسالمت‌آمیز و با ثبات» شد.

ادامه

امریکا, انگلستان, جنگ سرد, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, کره جنوبی, گزارش

کره شمالی: تا زمانی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی زیر سلطه واشنگتن باشد با آن همکاری نمی‌کنیم

نماینده کره شمالی در سازمان ملل متحد با اشاره به نحوه عملکرد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: تا زمانی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی زیر سلطه واشنگتن باشد با آن همکاری نمی‌کنیم.

ادامه

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی, امریکا, تحلیل, جهان, شرق آسیا, کره شمالی