چین مجوز سفر بازرسان سازمان جهانی بهداشت را صادر کرد

چین اعلام کرد به گروهی از متخصصان سازمان جهانی بهداشت مجوز داده است تا روزهای آینده برای تحقیق درباره منشا شیوع ویروس کرونا به این کشور سفر کنند.

 

به گزارش ایرنا از رویترز، کمیسیون ملی بهداشت چین روز سه شنبه اعلام کرد این متخصصان روز پنجشنبه هفته جاری به این کشور سفر کرده و با همتایان چینی خود دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.

 

پیش از این، چین بنا به دلایلی از جمله آماده نبودن روادید و نامشخص بودن برنامه این گروه، به آنان مجوز نداده بود.

 

همزمان سازمان بهداشت جهانی هم تایید کرد که گروه متخصصان بین‌المللی از ۱۴ ژانویه /۲۵ دی/ کار خود را در چین آغاز می‌کنند.

 

در این گروه متخصصانی از روسیه، استرالیا، دانمارک، آلمان، کنیا، ژاپن، هلند، قطر، سودان، انگلستان، ایالات متحده آمریکا و ویتنام در کنار متخصصان چینی  فعالیت خواهند کرد.

 

چین پیش از این اعلام کرده بود اگرچه نخستین مورد شیوع کرونا در ووهان واقع در مرکز این کشور شناسایی شده است، اما این دلیل نمی‌شود که چین منشا شیوع این بیماری باشد.

 

در ۲۱ دی ماه سال ۱۳۹۸ نخستین مرگ ناشی از  کرونا در ووهان ثبت شد.

 

این بیماری‌ همه‌گیر تاکنون تقریبا دو میلیون نفر را به کام مرگ کشانده و ده‌ها میلیون نفر را هم در سراسر جهان مبتلا کرده است.

 

ظاهرا تاخیر روادید این گروه ناشی از تجربه حاصله از کار هیئت بازرسان سلاح‌های شیمیایی در سوریه است که چین را نسبت به بی‌طرف بودن اعضای این هیئت بازرسی حساس کرده است.

چین از انگلیس خواست تا ذهنیت استعماری در مورد مسائل هنگ کنگ را فراموش کند

دولت چین بر اساس قانون اساسی جمهوری خلق چین و قانون اساسی منطقه ویژه اداری هنگ‌کنگ، نه اعلامیه مشترک چین و انگلیس، هنگ‌کنگ را اداره کرده‌است.

ادامه »

اروپا, استعمار, انگلستان, چین, خبر, شرق آسیا, هنگ کنگ

یونهاپ: ایران خواستار خریدتجهیزات پزشکی باپول بلوکه‌شده در کره‌جنوبی است

خبرگزاری یونهاپ از قول یک منبع دیپلماتیک کره جنوبی اعلام کرد ایران خواستار استفاده ازبخشی از دارایی‌های مسدود شده خود نزد بانک‌های کره جنوبی برای خرید تجهیزات پزشکی است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی