چین در کنار آفریقا ایستاده است!

‘شی جین پینگ’ رییس جمهوری خلق چین در پیامی به اجلاس سران اتحادیه آفریقا تاکید کرد کشورش در کنار آفریقا ایستاده است و از تلاش‌های این قاره در مسیر رشد و توسعه اجتماعی و اقتصادی حمایت می‌کند.

 

تارنمای یی سی چین روز دوشنبه گزارش کرد رییس جمهوری چین در پیام خود به اجلاس آدیس آبابا که سران ۳۰ کشور آفریقایی در آن حضور دارند، آورده است: راه ابریشم باعث شده است تا دو طرف با فرصت‌هایی نوین برای گسترش همکاری‌ها و تقویت مناسبات روبرو شوند.

 

وی برگزاری این اجلاس را در جهان متلاطم با تحولات و چالش‌های بسیار فراوان با اهمیت دانست و افزود: آفریقا پرچمدار اتحادی است که هدفش رسیدن به پیشرفت‌های بیشتر و خلاصی از مشکلات و چالش‌های گذشته است و در این مسیر چین از هیچ حمایتی از این اتحادیه دریغ نخواهد کرد.

 

رییس جمهوری چین یکصدا بودن کشورهای آفریقایی را مورد اهمیت قرار داده و در پیامش تصریح کرده است که کشورهای این قاره می‌خواهند با وحدت کلام درباره مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی موضعگیری کنند و روزی فرا خواهد رسید که آنها پرچمدار توسعه کشورهایشان باشند.

 

چین در سپتامبر سال ۲۰۱۸ میزبان اجلاس سران کشورهای آفریقایی بود که در جریان آن طرفین نقشه راه همکاری‌ها برای رسیدن به اهداف هزاره تا سال ۲۰۳۰ میلادی و همکاری در راه ابریشم تا سال ۲۰۶۳ را مورد توافق قرار دادند.

 

اجلاس سران آفریقا این بار در شرایطی برگزار می‌شود که به باور چین، کشورهای آن قاره با فشارهای مضاعفی از سوی دولت آمریکا مواجه شده‌اند و بخصوص مساله ممانعت از مهاجرت برای کشورهای این قاره یک موضوع جنجالی شده است.

 

نزدیک به ۲۶ درصد از ۲۵ میلیون نفری که در جهان دایما در مهاجرت هستند و اسکان دایمی ندارند و یا بیخانمان شده‌اند از کشورهای آفریقایی هستند و بیش از نیمی از آنان زیر ۱۸ سال دارند.

ایرنا

مرکل: هوآوی در توسعه فناوری اینترنتی در آلمان می‌تواند فعالیت کند

به نقل از مجله اشپیگل، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در دیدار با «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن در توکیو با اشاره به مناقشاتی که درباره شرکت چینی هواوی پیش آمده، اظهار داشت: دستیابی هوآوی به فناوری برتر اینترنت و برخورداری از اینترنت G5 ستودنی است.

ادامه »

المان, امریکا, جهان, خبر, ژاپن, شرق آسیا

کوبا؛ بیایید همگی ما برای متوقف‌کردن مداخله امپریالیستی در آمریکای لاتین بسیج شویم

به گزارش شینهوا، «برونو رودریگز» (Bruno Rodriguez) وزیر خارجه کوبا در پیامی توییتری اعلام کرد: دولت آمریکا یعنی مغز متفکر واقعی کودتا علیه ونزوئلا تهدید کرد که به این کشور تجاوز نظامی می‌ٰکند و بر اروپا برای همدست‌ شدن در این تجاوز هم فشار می‌آورد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, شرق آسیا, کره شمالی, کوبا, ونزوئلا

چین از کشورهای جهان می‌خواهد نظام تحریم‌های آمریکا را تضعیف کنند

روزنامه دولتی چین در مطلبی از راه‌‌اندازی کانال ویژه اروپا برای تضعیف تحریم‌های یکجانبه آمریکا و تسهیل تجارت با ایران استقبال کرده و از کشورهای دنیا خواسته تحریم‌های آمریکا را تضعیف کنند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, جهان, چین, شرق آسیا