چین به ارسال کمک های بهداشتی به ایران ادامه می‌دهد

سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران اعلام کرد پکن به ارسال کمک های بهداشتی به تهران در زمینه مبارزه با کرونا ادامه می‌دهد.

 

«ژائو لیجیان» روز پنجشنبه در کنفرانس خبری روزانه خود در پکن افزود درپی شیوع کرونا در ایران کیت های آزمایش و مقداری تجهیزات پزشکی دیگر در اختیار ایران قرار گرفته و کارشناسان چینی نیز به ایران اعزام شده اند و از این پس نیز تا جایی که ممکن باشد به ایران کمک می‌کنیم.

 

وی از جامعه بین المللی نیز خواست که همکاری هایش را با ایران برای حراست از امنیت بهداشت عمومی جهانی افزایش دهد.

 

تحریم های ایران لغو شوند

 

این مقام چینی در مورد تحریم های امریکا و اینکه دولت و ملت ایران در شرایط حساسی در مبارزه با کرونا قرار دارند، گفت: این تحریم های یکجانبه نه تنها کار را برای ایران سخت تر کرده بلکه کاملا غیرانسانی است.

 

وی بدون اشاره به نام امریکا گفت: از طرف ذی ربط می‌خواهیم تا فورا تحریم‌ها علیه ایران را لغو کرده و مانع اقدامات ایران و تلاش‌های جهان برای مبارزه با همه گیری کرونا نشود.

 

اعزام کارشناسان چینی به تهران

 

ژائو در پاسخ به سوال دیگری درباره اعزام کارشناسان چینی به ایران افزود: این افراد از سوی صلیب سرخ چین در ۲۹ فوریه وارد ایران شده و با طرف ایرانی در حال تبادل و رایزنی تجربیات بوده اند.

 

سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به اینکه اعزام این تیم باعث خرسندی ایران شده است تصریح کرد: این تیم در ایران با کارشناسان سازمان بهداشت جهانی در حال همکاری هستند که مورد تقدیر این سازمان قرار گرفته است.

 

چین و ایران دو شریک راهبردی هستند

 

وی از چین و ایران با عنوان دو شریک همکاری راهبردی مشارکتی یاد کرد که هرگز اعتماد و حمایت متقابل و همبستگی خود را در هیچ شرایطی از دست نداده‌اند و افزود: با نگاه به آینده، بهترین کمک ها را مطابق با نیازهای ایران در اختیار تهران قرار داده و با این کشور همکاری و تبادل تجربه خواهیم کرد.

 

این مقام چینی تصریح کرد: ضمن تقویت همکاری و تبادل تجربه با ایران با دیگر کشورها نیز در موضوع بهداشت جهانی همکاری می‌کنیم.

روند شیوع ویروس کرونا در چین چگونه کاهشی شد؟

چین درحالی از کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا خبر می دهد که برخی کشورها در آغاز راه مقابله با این ویروس به سر می برند. شاید برخی اقدامات چین در کنترل این ویروس بتواند برای کشورهای دیگر الگویی مفید باشد.

ادامه »

ایتالیا, ایران, جهان, چین, ژاپن, شرق آسیا, کانادا, کره جنوبی, گزارش

“کره شمالی دو موشک کوتاه‌برد شلیک کرد”

کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی ظاهرا دست به پرتاب دو موشک بالیستیک کوتاه‌برد زده است. سئول نگرانی خود را از این اقدام ابراز کرده است. مذاکرات آمریکا و کره شمالی ماه‌هاست که مسکوت مانده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ژاپن, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی