چین برای مقابله با آمریکا سیستم حفاظت از تجهیزات فن آوری راه اندازی کرد

در پی تشدید جنگ تجاری آمریکا و تحریم شرکت هوآوی، دولت پکن در راستای حفظ منافع ملی سیستم حفاظت از تجهیزات فن آوری راه اندازی کرد.

 

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری شینهوا، کمیسیون توسعه ملی و اصلاحات چین به‌ منظور جلوگیری و رفع خطرات امنیت ملی متعهد به راه اندازی یک سیستم حفاظتی شد.

 

خبرگزاری چین بدون اشاره به جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن نوشت، در آینده نه چندان دور جزئیات این طرح منتشر خواهد شد.

 

در همین زمینه «هو شی جینگ» سردبیر روزنامه گلوبال تایمز در پیامی توییتری نوشت: تا آنجایی که من می‌دانم، پکن در حال ساخت یک مکانیسم مدیریتی برای محافظت از فن آوری های کلیدی چین است.

 

شی جینگ در ادامه افزود، راه اندازی این سیستم اقدامی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا در مورد تجهیزات مخابراتی چین است.

 

به دنبال توقف مذاکرات میان آمریکا و چین؛ جنگ تجاری میان دو کشور مجدداً در ماه گذشته از سر گرفته شد و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اقدامی تعرفه واردات ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی را افزایش داد و پکن نیز در اقدامی متقابل تعرفه ۶۰ میلیارد دلار از کالاهای آمریکا را افزایش داد.

 

دولت آمریکا علاوه بر افزایش تعرفه کالاهای وارداتی، هوآوی بزرگترین شرکت تجهیزاتی چین را در لیست شرکت‌های ممنوعه قرار داد و از دیگر شرکت‌های بزرگ جهان خواست تا از همکاری خود با این شرکت چینی را متوقف کنند.

 

شرکت هوآوی، غول تکنولوژی‌ های مخابراتی چین از تصویب طرح «مجوز دفاع ملی ۲۰۱۹» در کنگره آمریکا که باعث محرومیت این شرکت از حقوق عمومی خود شده است، به یکی از دادگاه‌های واشنگتن شکایت کرد.

 

«سونگ لیوپینگ» مدیر بخش حقوقی شرکت هوآوی با صدور بیانیه‌ای در باره این موضوع، طرح قانونی مجوز دفاع ملی را ناقض قانون اساسی خوانده و خواستار لغو آن شده است.

 

از نظر هوآوی طرح یاد شده مصداق محروم کردن این شرکت از حقوق عمومی و مانعی در مسیر فعالیت‌های آن است.

 

پیش‌تر شرکت گوگل نیز اعلام کرده بود آن دسته از همکاری‌ها با شرکت فناوری هوآوی چین را که مستلزم انتقال سخت افزار، نرم افزار یا سرویس‌های فنی باشد؛ متوقف کرده است.

ایرنا

هشدار امنیتی گوگل به آمریکا: تحریم‌ها، هواوی را خودکفا می‌کند

شرکت گوگل به واشنگتن هشدار داد تحریمها در بلندمدت موجب خودکفایی شرکت چینی هواوی و تضعیف سلطه شرکتهای آمریکایی می‌شود.

ادامه »

استرالیا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, تحریم, جهان, چین, خبر, ژاپن, شرق آسیا, نیوزلند

جنگ تجاری آمریکا و چین؛ خسارتِ ۶۰۰ میلیارد دلاری به اقتصاد جهانی و ریزش صدها هزار فرصت شغلی

جنگ تجاری چین و آمریکا علاوه بر وارد کردن خسارت ۶۰۰ میلیارد دلاری به اقتصاد جهانی، موجب ریزش صدها هزار فرصت شغلی می‌شود.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, شرق آسیا