کرونا، آمریکا را وادار به حذف تعرفه واردات برخی کالاها از چین کرد

دفتر نمایندگی تجاری آمریکا واردات ده‌ها عنوان کالای پزشکی از چین از جمله ماسک، مواد ضدعفونی کننده دست و دستکش معاینه پزشکی یک بار مصرف را از تعرفه وارداتی مستثنی کرده است؛ اقدامی که حاکی از کمبود این کالاها در شرایط حساس شیوع ویروس کرونا است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی

چین بار دیگر با تحریم های آمریکا علیه ایران مخالفت کرد

چین بار دیگر با تحریم های یکجانبه و ناعادلانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مخالفت کرد و آن را مغایر با قوانین بین‌المللی عنوان کرد.

 

به گزارش ایرنا «گنگ شوانگ» سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین روز دوشنبه در پکن افزود: موضع اصولی ما روشن است ما مخالف تحریم های یک جانبه هستیم ما معتقدیم که استفاده ناخواسته از تحریم ها یا تهدید به تحریم، هیچ مشکلی را حل نمی‌کند ما معتقدیم اهداف و اصول منشور سازمان ملل متحد و هنجارهای اساسی حاکم بر روابط بین الملل باید در روابط دولت ها رعایت شود و اختلافات باید به طرز صلح آمیز از طریق گفت و گو و مذاکره به درستی انجام شود.

 

وی افزود: چین از همه طرف های ذیربط می‌خواهد به برجام بازگردد و برای کاهش تنش ها در خاورمیانه و حمایت مشترک از صلح و ثبات منطقه اقدامات مشخصی انجام شود.

 

گنگ شوانگ در مورد تحریم های ایالات متحده علیه نهادهای چینی نیز گفت: مدت ها است چین و ایران در چارچوب قوانین بین المللی همکاری های متقابل را در بخش های مختلف انجام می دهند و این همکاری ها که توجیه پذیر و قانونی است و به منافع شخص ثالث آسیب نمی زند باید مورد احترام و حمایت قرار گیرد.

 

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین از ایالات متحده خواست بلافاصله تحریم های غیرقانونی بر شرکت های چینی را متوقف کند و افزود: ما همچنان به طور قاطع از حقوق و منافع قانونی شرکت های چینی دفاع خواهیم کرد.

 

سخنگوی وزارت خارجه چین در مورد سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران هم، ضمن ابراز ناراحتی از وقوع این حادثه و اظهار تسلیت به خانواده جان باختگان گفت: امیدواریم شاهد حل مناسب این موضوع از سوی طرف‌های درگیر آن باشیم.

مشاور امنیت ملی دولت سابق آمریکا: چین جدی‌ترین تهدید علیه ما است

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سابق آمریکا چین را جدی‌ترین تهدید علیه کشورش دانسته و خواستار هوشیاری بیشتر واشنگتن نسبت به اهداف راهبردی بلندمدت پکن شد.

ادامه »

اتحاد شوروی, امریکا, امریکای شمالی, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق اروپا, هنگ کنگ

دیپلمات چینی: ترور سردار سلیمانی ماهیت امپریالیستی آمریکا را افشا کرد

دیپلمات چینی و سفیر پیشین این کشور در ایران در واکنش به شهادت سردار «قاسم سلیمانی» اظهار کرد ترور سردار سلیمانی ماهیت امپریالیستی آمریکا را افشا کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, شرق آسیا

افزایش نیروهای نظامی آمریکا در آسیا – پاسفیک برای مقابله با چین

ارتش آمریکا اعلام کرد: با اعزام نیروهای جدید تلاش های امنیتی واشنگتن در منطقه آسیا – پاسفیک برای اقدامات تقابل جویانه با تهدیدات پکن در این بخش از جهان افزایش یابد.

ادامه »

امریکا, جنگ سرد, جهان, چین, حضور نظامی, خبر, شرق آسیا