چین آمریکا را به دادن «پاسخ قاطعانه» تهدید کرد

پکن در واکنش به اظهارات سناتورهای آمریکایی درباره امکان تحریم چین به بهانه کرونا، تهدید کرد که در صورت تصویب هرگونه لایحه‌ای در کنگره آمریکا، قاطعانه به آن پاسخ خواهد داد.

 

به گزارش تسنیم، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، «ژانگ یسوی» سخنگوی پارلمان چین روز پنجشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که در صورت تصویب هرگونه لایحه‌ای در ارتباط با تحریم چین، پکن به شدت به آن پاسخ خواهد داد.

 

وی گفت: ما به شدت با این لوایح مخالفیم و قاطعانه به آن واکنش نشان خواهیم داد و بنا به بررسی‌هایی که پارلمان چین درباره این لوایح آمریکا انجام خواهد داد، پاسخ متقابل خواهیم داد.

 

گروهی از اعضای جمهوری‌‎خواه مجلس سنای آمریکا لایحه‌ای را ارائه کردند که براساس آن رئیس جمهور امکان وضع تحریم علیه چین در مورد شیوع ویروس جدید کرونا را خواهد داشت.

 

در این لایحه که «قانون پاسخگویی برای کووید ۱۹» نام دارد، به دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده ۶۰ روز فرصت می دهد که به کنگره اطمینان دهد تا چین «توضیحات کامل» در مورد شیوع ویروس جدید کرونا را ارائه کرده است.

نخست وزیر سابق سوئد؛ مقابله با ویروس کرونا برای آمریکا مهم نیست و آن‌ها نبرد با چین را مهم‌تر می‌دانند

نخست‌وزیر سابق و رهبر حزب محافظه‌کار-لیبرال سوئد بار دیگر تاکید کرد جهان برای مقابله با بحران ویروس کرونا باید “تلاش‌ها را جهانی‌” کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, امریکای شمالی, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, سوئد, شمال اروپا

گلوبال ریسرچ: ترامپ به‌دنبال تشدید درگیری با چین به‌روش‌های مختلف است

هرچند که تنش‌های آمریکا و چین به دوران قبل از کرونا باز می‌گردد، اما آمریکا با مقصر دانستن چین به عنوان منشأ اصلی ویروس کرونا و به کار بردن دیگر تاکتیک‌ها به دنبال افزایش تنش‌ بیشتر با این کشور است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, سوریه, کره شمالی, کوبا, مقاله, ونزوئلا

سوخوی روسی هواپیمای آمریکایی را بر فراز مدیترانه رهگیری کرد

نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد که یک سوخوی ۳۵ روسیه در اقدامی «ناامن» بر فراز دریایی مدیترانه یک هواپیمایی آمریکایی را رهگیری کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جنگ سرد, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, شرق اروپا