کره شمالی: کمک امپریالیست‌ها به “خود ویرانی” می‌انجامد

رسانه دولتی کره شمالی امروز (سه‌شنبه) خواستار استقلال از کمک خارجی شد و اظهار کرد، داشتن توهم‌ درباره کمک “امپریالیست‌هایی” مانند آمریکا به “تخریب خود” خواهد انجامید.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره شمالی

ریابکوف: آمریکا به سمت بازی خطرناکی جهت گیری کرده است

معاون وزیر خارجه و سناتورهای روس اقدام آمریکا در شبیه سازی حمله با سلاح‌های هسته‌ای به روسیه را محکوم کرده و اجرای این مانور را نشانه کار به روی چنین سناریویی و تحمیل ضرورت مسلح شدن برای مقابله با تهدیدات از جانب روسیه نامیدند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, روسیه, شرق اروپا

چین: «آمریکا» به حاکمیت عراق احترام بگذارد/ سفر «ظریف» به پکن

سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد فردا «سه‌شنبه» وزیر خارجه ایران یک روز بعد از سفر به مسکو، وارد چین می‌شود.

 

«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز «دوشنبه» اعلام کرد «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران فردا «سه‌شنبه» وارد پکن خواهد شد.

 

«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (دوشنبه) در واکنش به حمله آمریکا به مواضع حشد شعبی در عراق، با بیان اینکه «چین با ادامه بهره‌گیری از خشونت در امور بین‌المللی مخالف است»، تأکید کرد: «باید به حاکمیت و استقلال سوریه و عراق احترام گذاشته شود».

 

آمریکا یکشنبه‌شب، چند مقر گردان‌های حزب‌الله در سازمان حشد شعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کرد و پنتاگون نیز با صدور بیانیه‌ای این حمله را تأیید کرد.

 

منابع حشد شعبی اعلام کردند که در این حمله هوایی، دست‌کم ۲۵ نفر از نیروهای حشد شعبی از جمله یکی از فرماندهان آن و دو معاون وی و معاون منابع فرمانده تیپ ۴۵ شهید و ۵۱ نفر دیگر مجروح شدند.

 

او در بخشی دیگر از کنفرانس خبری خود اعلام کرد که «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران فردا (سه‌شنبه) وارد پکن خواهد شد.

 

خبرگزاری اسپوتنیک در این خصوص گزارش کرد، ظریف، درست یک روز بعد از سفر به مسکو برای گفت‌وگو با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه، به چین سفر می‌کند.

 

سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری هفتگی خود تصریح کرد: «محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در یک دیدار رسمی به دعوت وانگ یی، وزیر خارجه چین در تاریخ ۳۱ دسامبر (۱۰ دی ماه) به چین سفر می‌کند».

 

شوانگ گفت که ظریف و وانگ با تمرکز بر «برنامه هسته‌ای ایران و دیگر موضوعات مورد علاقه طرفین» با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.

 

این مقام چنین توضیح داد: «چین و ایران قصد دارند تلاش‌های مشترکی را در جهت حفظ توسعه پایدار روابط دوجانبه، حفظ برجام و تضمین صلح و ثبات خلیج فارس صورت دهند».

 

شوانگ همچنین تصریح کرد جزئیات دیدار ظریف و گفت‌وگوها با وزیر خارجه چین بعداً منتشر خواهد شد.

 

او در پاسخ به احتمال گفت‌وگوی تلفنی لاوروف و وانگ برای بحث درباره نتایج دیدار ظریف به مسکو پکن گفت که روسیه و چین همچنان تماس نزدیک درباره برجام و دیگر موضوعات بین‌المللی را حفظ می‌کنند.

اعتمادآنلاین

مشاور پیشین ترامپ: رزمایش ایران، چین و روسیه برای آمریکا خطرناک است

مشاور پیشین رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به رزمایش دریایی ایران، روسیه و چین گفت: پیام این رزمایش خطرناک برای آمریکا این است که ما باید با محوری تازه رویارویی کنیم.

ادامه »

اتحاد شوروی, امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, ژاپن, شرق آسیا, شرق اروپا, کره جنوبی

روزنامه ژاپنی: اعزام نیرو به خاورمیانه، تسلیم‌ شدن مقابل آمریکا است

یکی از روزنامه‌های پرتیراژ ژاپنی با بیان اینکه تصمیم اعزام نیروی نظامی به غرب آسیا، صرفا تسلیم شدن در برابر آمریکا است، نوشت به نظر می‌رسد هیچ قصدی برای فشار نظامی علیه ایران نیست.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, ژاپن, شرق آسیا

روسیه: نگرانی اصلی آمریکا رشد توان اقتصادی و نظامی چین است

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه انگیزه واقعی آمریکا از خارج شدن از توافقات مهم بین‌المللی، کاهش محدودیت‌های قانونی برای اقدامات این کشور است، تأکید کرد که خط لوله “جریان شمالی -۲” هیچ ارتباطی به آمریکا ندارد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا

چین: در حال طی مراحل اجرای توافق تجاری با آمریکا هستیم

سخنگوی وزارت بازرگانی چین اعلام کرد چین و آمریکا در حال طی مراحل لازم برای اجرای توافق تجاری از جمله رسیدگی حقوقی، بررسی متن و مشورت درباره مسائل پس از امضاء توافقنامه هستند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, شرق آسیا