بحران ‌لرستان را فرا گرفت / خیابان‌ها‌ لبریز از آب و مردم مجبور به ترک منازل شدند

بارش‌های سیل‌آسا که از روز گذشته در نقاط مختلف کشور آغاز شده‌، سبب خساراتی به روستاها و شهرستان‌ها و انسداد و آب‌گرفتگی در مسیرها و جاده‌ها شده است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, محیط زیست

کالایی‌سازی درمان و مرگ هزاران نفر در سراسر جهان/امکانات کاملاً رایگان بهداشتی و درمانی برای تهی‌دستان ضروری است

از زباله‌گردها تا فروشندگان مترو و خیابان در معرض آسیب ابتلا به کرونا قرار دارند. همچنین اسکان‌های عمومی مثل کمپ‌های اسکان زباله‌گردها و کارتن‌خواب‌ها نیز به شدت در معرض خطر هستند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, فقر, کودکان کار, گزارش

کوربین در واکنش به سیل اخیر؛ دولت جانسون ماهیت و چهره واقعی خود را نشان داد

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس که در چند روز گذشته به دلیل سوء مدیریتش در رسیدگی به سیل اخیر در کشورش مورد انتقاد قرار گرفته است، این بار از سوی جرمی کوربین رهبر حزب کارگر به «بی توجهی» به آسیب دیدگان به دلیل سیل ناشی از توفان دنیس متهم شد.

ادامه »

انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, محیط زیست

اینجا از زمین و آسمان مصیبت می‌بارد/ زندگی‌هایی که زیر”سیلاب” و “شن” دفن می‌شوند

قصه پردرد مردم جنوب کرمان پایانی ندارد؛ از فقر، نبود بهداشت و آموزش گرفته تا زندگی کپرنشینی جملگی شرایط سخت و مصیبت باری را برای اهالی این منطقه بوجود آورده است. بلایای طبیعی سیل و توفان شن هم در سال‌های اخیر به شدت زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده و آنها را سر دو

ادامه »

ایران, حقوق بشر, دهقانی, گزارش, محیط زیست

چه کسی پاسخ مردم بحران‌زده شرق گیلان را می‌دهد؟

بارش برف سنگین ۷۰ سانتی‌متری در روستاهای کلاچای استان گیلان موجب انسداد راه‌ها و قطعی آب و برق شده است.

 

بارش برف سنگین ۷۰ سانتی‌متری در روستاهای کلاچای از توابع شهرستان رودسر در استان گیلان موجب کندی تردد در راه‌های ارتباطی، قطعی برق، آب، تلفن خانگی و خطوط موبایل و اینترنت شد.

 

بی‌تدبیری مسئولان و ضعف مدیریتی در شهرستان رودسر موجب شد که سازمان مدیریت بحران در بحران قرار بگیرد و مردم از شرایط به‌وجود آمده گله‌مند باشند.

 

بازنشدن کامل جاده‌ها، ضعف در راهداری و قطعی برق و آب و تلفن به مدت ۴۸ ساعت بر اثر بارش سنگین برف موجب مشکلاتی برای مردم این روستا شده است.

 

اهالی روستای کلاچای در گفت‌وگو با تسنیم از قطع آب و برق و کندی در عبور و مرور گله کردند و از مسئولان خواستند که هر چه سریع‌تر به داد آنها برسند.

 

مردم این روستا در اظهارات خود از سختی در تهیه مایحتاج زندگی مانند نان و همچنین عدم امکان رسیدن به‌موقع به شهرهای اطراف در موارد اورژانسی ابراز نگرانی کردند.

موج تخریب سواحل به بهانه ساخت مراکز پرورش میگو و ماهی به جزیره هرمز رسید

هرمزگان این روزها ساخت‌وساز در سواحل استان هرمزگان به بهانه توسعه سایت‌های پرورش ماهی و میگو در حال رونق گرفتن است اما برخی ساخت‌وسازها در حریم اماکن تاریخی یا طبیعی مشکل‌زا و سبب نگرانی فعالین زمین‌گردشگری و زیست‌محیطی شده است.

ادامه »

ایران, خبر, محیط زیست