واردات نفتی کره جنوبی از ایران برای چهارمین ماه متوالی به صفر رسید

به نقل از اس اند پی گلوبال، براساس اطلاعاتی که توسط گمرک کره جنوبی منتشر شده است، سئول به مدت چهار ماه به دلیل اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه تهران، نفتی از تهران خریداری و وارد نکرده است.

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, شرق آسیا, عربستان سعودی, کره جنوبی

پولتیکو: سازوکار ویژه مالی ایران و اروپا اواسط ماه ژانویه راه‌اندازی می‌شود

پولتیکو نوشت: با وجود افزایش تحریم های آمریکا، اتحادیه اروپا گامی به سوی تاسیس مکانیسم تسریع تجارت با ایران نزدیک تر شد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اقتصادی, المان, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, فرانسه

سفیر آمریکا بار دیگر آلمان را تهدید کرد

روزنامه بیلد ام زونتاگ در شماره امروز خود با اشاره به تکرار درخواست «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در برلین مبنی بر عدم حمایت آلمان از پروژه گازی نورد استریم ۲ نوشت: گرنل با ارسال نامه ای به کمپانی های تجاری آلمان از آنها خواست تا به حمایت های خود از تحقق و پیشبرد پروژه نورد

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه

سازوکار مالی اروپا

روزنامه بهار، ۱۰ آذرماه، در مطلبی خبری به‌نقل از عباس عراقچی، معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه، نوشت: “ما تا کنون اراده سیاسی در کشورهای اروپایی را شاهد بوده‌ایم و نشانه‌ای نداریم که خلاف این اراده باشد البته آن‌ها هنوز موفق نشده‌اند که راه‌حل‌های عملیاتی موردنیاز برای منافع ایــران را در برجام طراحی

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, مقاله

کالاهای آمریکایی در معرض تحریم مردم چین

بررسی شبکه های اجتماعی و فضای عمومی چین نشان می‌دهد به دنبال دستگیری ‘منگ وانژو’ مدیر ارشد مالی شرکت چینی ‘هوآوی’ از سوی کانادا و با خواست آمریکا، اقبال مردم چین به «تحریم کالاهای آمریکایی» و «خرید تلفن های همراه» ساخت هواوی بیشتر شده است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, تحریم, جهان, چین, کانادا

چاینا دیلی: دنیا با تحریم‌ها علیه ایران مخالف است

روزنامه «چاینا دیلی» ارگان رسمی دولت چین در سرمقاله امروز دوشنبه خود نوشت: دنیا با تحریم ها علیه ایران موافق نیست. آنها نمی خواهند به گذشته برگردند و با سیاست حداکثر فشار آمریکا بر ایران مخالف هستند و این می تواند دولت ترامپ را وادار به بازگشت به میز مذاکره کند.

 

پرشمارگان ترین روزنامه انگلیسی زبان چین در این تحلیل تاکید کرد که حفظ توافق هسته ای ایران موسوم به «برجام» به دلایل مختلف کاربردی، حیاتی است.

 

چاینا دیلی نوشت: آمریکا با دلایل و استنادهایی غیر منطبق به طوری که نتوانست کشورهای دیگر امضا کننده این توافق و جامعه بین المللی را قانع کند، به توافق هسته ای پشت کرد و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا آن را نقض و تلاش کرد ایران را به انزوا بکشاند.

 

این روزنامه دولتی چین افزود: ترامپ با چنین اقدام نادرستی باعث شد تا نگرانی از رویارویی شدید آمریکا و ایران افزایش یابد و همزمان باعث شود اسراییل و عربستان سعودی با استفاده از این فرصت، تنش ها را تشدید و وضعیت خاورمیانه را پیچیده تر کنند.

 

چاینا دیلی ادامه داد: با تحریم های نفتی که آمریکا علیه ایران بکار گرفته، بازار بین المللی با کمبود نفت مواجه شده است و وضعیت به مراتب بدتر خواهد شد.

 

چاینا دیلی خاطر نشان می کند هرگز دیگر کشورهای تولید کننده نفت که مدعی تامین نفت بازار شده اند نمی توانند این خلاء را پر کنند و کسی نمی تواند غیبت ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان نفت جهان را در این بازار پر کند.

 

در تحلیل این روزنامه آمده است آمریکا حالا خود باعث می شود که ایران به متحدان و یاران سنتی خود از جمله روسیه و سوریه، لبنان و حزب الله نزدیکتر شود خاورمیانه وضعیتی بغرنج تر پیدا خواهد کرد و چند جانبه گرایی نیز به مخاطره می افتد.

 

چاینا دیلی می نویسد ایران می خواهد برجام را حفظ کند اما باید منافعش تامین شود اگر فشارهای آمریکا به همین شکل ادامه یابد و فروش نفت پایین تر برود، شرایط برای ایران بدتر می شود و این کشور ممکن است حتی در اندیشه توقف صادرات نفت به طور کلی به کشورهای دیگر شود و این برای دنیا زیانبار خواهد بود.

 

روزنامه تاکید می کند حفظ برجام از هر زمان دیگری سخت تر شده است اروپا دچار شکاف بزرگی با آمریکا شده است و می خواهد این توافق اجرا شود ایران و آمریکا هم به دلیل نقض برجام از سوی واشنگتن دچار مناقشه شدیدی شده اند و ابزارهای کافی برای فایق آمدن بر یکدیگر ندارند و یک مخمصه دیگر برای طرفین ایجاد شده است.

 

چاینا دیلی نوشت امروز اما شرایط با گذشته فرق دارد دنیا با تحریم ها موافق نیست آنها نمی خواهند به گذشته برگردند و با سیاست حداکثر فشار آمریکا بر ایران مخالف هستند و این می تواند دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا را وادار کند که بتدریج به میز مذاکرات برگردد.

 

روزنامه چینی مسئولیت امضا کنندگان توافق هسته ای را ضروری تر و سنگین تر از هر زمانی دانسته و از آنها خواسته است که با همکاری مشترک با تحریم ها و فشارهای آمریکا مخالفت کنند و سعی کنند تا خسارات تحریم برای ایران را به حداقل برسانند.

 

این روزنامه چینی اضافه می کند که کشورهای ذی ربط باید راه را برای مذاکرات آمریکا و ایران باز کنند زیرا اگر ایران تصمیم بگیرد از توافق هسته ای خارج شود و طرح های اتمی خود را از سربگیرد، امکان رویارویی در خاورمیانه بیشتر خواهد شد و صلح منطقه ای قربانی این شرایط خواهد بود.

ایرنا

دو وزیر آمریکایی بخشی از جزئیات تحریم‌ها را اعلام کردند/۵۰ بانک ایرانی, هواپیمایی هما و کشتی رانی و … شامل تحریم

وزیران امور خارجه و خزانه‌داری ایالات متحده در یک نشست خبری مشترک در باره تحریم‌های جدید علیه ایران سخن گفتند. دور جدید تحریم‌ها در مجموع شامل بیش از ۷۰۰ شخصیت حقیقی و حقوقی ایرانی می‌شود.

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, ایتالیا, ایران, ترکیه, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, ژاپن, کره جنوبی, هندوستان, یونان

تحریم نفتی ایران و فروش سیاه نفت بر روی آب

ایران برای صدور نفت خود از دو امکان برخوردار است که کنترل بر آن‌ها ساده نیست. حمل زمینی نفت به کشورهای همسایه و فروش بر روی آب. به باور کارشناسان ناظر بر حمل و نقل دریایی نفت، میزان فروش بر روی آب افزایش یافته است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, سوئد

در آغاز مرحله دوم تحریم‌ها: شرکت‌های اروپایی موافق و مخالف تحریم ایران

با آغاز مرحله دوم تحریم‌های آمریکا شرکت‌های بزرگ اروپا مجبورند میان معامله با ایران و آمریکا یکی را برگزینند. چه شرکت‌هایی رابطه خود با ایران را قطع می‌کنند و چه شرکت‌هایی روابط خود با ایران را همچنان حفظ خواهند کرد؟

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, فرانسه, گزارش

مورالس: ترامپ پس از ناکامی مداخله نظامی، تحریم ونزوئلا را تشدید کرد

رئیس جمهوری بولیوی روز گذشته ضمن اعلام اینکه تشدید تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا به دنبال شکست طرح مداخله نظامی ترامپ علیه کاراکاس اعمال شده، تصریح کرد: ایالات متحده با هدف مطیع ساختن ونزوئلا و تسلط بر منابع طبیعی این کشور، دست به اعمال تحریم علیه کاراکاس می‌زند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, بولیوی, تحریم, جهان, خبر, ونزوئلا