اعتصاب گسترده معلمان لس‌آنجلس برای افزایش دستمزدها

هزاران تن از معلمان و فعالان اتحادیه‌ها با پوشیدن لباس‌هایی به رنگ قرمز در خیابان‌های لس آنجلس و در هوایی بارانی راهپیمایی کردند و افزایش سریع دستمزدشان تا ۶.۵ درصد را خواستار شدند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر

در حالیکه آسانژ می‌گوید انگلیس به‌دنبال تحویل او به امریکاست این کشور برای استرداد آسانژ برنامه‌ریزی می‌کند

دولت آمریکا سال گذشته از شکایت بر علیه جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی‌لیکس خبر داده بود و بعد از مدتی اف بی آی از آغاز تحقیقات بر علیه این سایت خبر داد که ابعاد شگفت‌آوری از آن فاش شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, ویکی‌لیکس

نیویورک تایمز: عقب‌نشینی آمریکا از سوریه صحیح‌ترین کار است

روزنامه ‘نیویورک تایمز’ در گزارشی، عقب‌نشینی آمریکا از سوریه را مشروط بر اینکه در آن کیفیت اجرا، زمان‌بندی، مشورت با متحدان و صاحبنظران و بهره‌مندی از اهرم‌های موجود لحاظ شود، صحیح‌ترین کار دانست.

ادامه »

افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, ایران, ترکیه, جهان, سوریه

خارج‌ شدن طرح تحریم سوریه، روسیه و ایران از دستور کار مجلس سنای آمریکا

مجلس سنای آمریکا در اعتراض به ادامه تعطیلی بخشی از دولت با طرح پیش نویس دموکرات­‌ها برای تشدید تحریم­‌ها علیه سوریه و متحدان آن، مخالفت کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, مکزیک

چاینا دیلی: آمریکا به پلیس‌بازی خود در جهان پایان دهد

روزنامه ‘چاینا دیلی’ پرشمارگان‌ترین نشریه چین نوشت آمریکا باید به پلیس بازی خود در جهان پایان دهد و در این زمینه مغلطه بازی نکند.

 

چاینا دیلی روز یکشنبه نوشت اما به نظر می‌رسد آمریکا بر خلاف آنچه این روزها در بوق و کرنا کرده است هرگز به پلیس بازی‌های خود در جهان پایان نخواهد داد بلکه رهیافت ها و شیوه هایش را تغییر می‌دهد.

 

گزارش می‌افزاید: آمریکا دیگر نمی خواهد مستقیما پلیس دنیا باشد بلکه این کشور در تلاش است تا در نقش فرمانده پلیس عمل کرده و همچنان نفوذ فزاینده‌ای در هر منطقه از دنیا از جمله در خاورمیانه داشته باشد.

 

چاینا دیلی می‌افزاید دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اگرچه می‌گوید دو هزار نیروی نظامی این کشور از سوریه خارج می‌شوند اما فعلا که زمانبندی مشخصی برای آن تعیین نشده است و اصلا معلوم نیست این کار چقدر به طول می‌انجامد.

 

نشریه ادامه می دهد برفرض که چنین کاری هم صورت گیرد این طور نیست که این کشور خاورمیانه را رها کرده باشد بلکه با راهبردهای جدید می‌خواهد تنها مخارج امنیتی و نظامی اش را کاهش دهد و دیگران را بجای خود بگمارد.

 

روزنامه چینی تصریح کرده است آمریکا بر خلاف گذشته نمی‌خواهد مستقیما در جایی حضور داشته باشد بلکه اکنون از طریق ترکیه، عربستان و اسراییل در سوریه حضور پیدا کرده است.

 

‘فونگ یونجون’ از کارشناسان دانشگاه فودان شانگ‌های در این باره به چاینا دیلی گفته است ترامپ نمی‌خواهد آمریکا منابعش را به این شکل و برای حضور نظامی تلف کند او قولی داده بود هزینه‌های امنیتی در خارج از کشور را کاهش دهد و اکنون در همان راستا برنامه هایی را تدارک دیده است.

 

این کارشناس چینی بر این باور است احتمالا تحرکاتی که آمریکا درصدد انجام آن است و از جمله خروج نظامیان این کشور از برخی نقاط جهان، باعث چند قطبی شدن خواهد شد.

 

وی گفت برخلاف روش روسای جمهوری قبلی آمریکا که بر حضور نظامی تاکید می‌کردند ترامپ می‌خواهد از سرمایه‌گذاری‌ها و تامین منافع آمریکا در کشورهای دیگر با روش‌های اقتصادی و تجاری بهره ببرد و برای همین هرگز این مناطق را به حال خود رها نخواهد کرد.

 

چاینا دیلی نوشت افزون بر این باید در نظر داشت مخالفت‌ها و مقاومت‌های زیادی در برابر ترامپ وجود خواهد داشت همانطور که برای خروج نظامیان این کشور از سوریه نیز تنش‌های زیادی در آن کشور ایجاد شده است به نظر می‌رسد در این شرایط کشورهای دیگر هم مجبور خواهند شد تا راهبردهایشان را در مقابل اقدامات تازه دولت آمریکا تغییر دهند.
ایرنا

واکنش برنی سندرز به حملات حزب دموکرات علیه او

سناتور برنی سندرز در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرده است که تشکیلات دموکرات‌ها از هم‌اکنون حملات تبلیغی علیه او را برای رقابت‌های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ به منظور تضعیف دستور کار مترقی وی آغاز کرده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه‌ای علیه آمریکا تصویب کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر نمایندگی روسیه در سازمان ملل گفت که مجمع عمومی این سازمان قطعنامه ای را تصویب کرده که خواستار توقف اقدامات غیرقانونی آمریکا علیه دیپلمات های روس است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, جهان, خبر, روسیه

مدیر اطلاعات ملی آمریکا: شواهدی دال بر دخالت خارجی در انتخابات ۲۰۱۸ نداریم

مدیر اطلاعات ملی آمریکا در گزارشی آورده، ۱۷ آژانس اصلی جامعه اطلاعاتی آمریکا هیچ شواهدی در پشتیبانی از اتهامات مطرح شده درباره روند دخالت در انتخابات ۲۰۱۸ آمریکا از سوی دولت‌های خارجی ندارند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه

دونالد ترامپ؛ مبارزه با داعش برعهدۀ مسکو، تهران و دمشق است

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که چهارشنبه شب خروج نیروهای این کشور را از سوریه اعلام کرده بود، اندکی بعد در پی ابراز مخالفت و حیرت برخی سیاستمردان آمریکا، به توجیه تصمیم خود پرداخت و یکبار دیگر با انتشار یک توئیت تاکید کرد که «زمان بازگشت به خانه و بازسازی کشور فرا رسیده است».

ادامه »

اسراییل, المان, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, فرانسه