آمریکا به دنبال دخالت مستقیم برای سرنگونی دولت ونزوئلا

هنوز یک هفته از سوگند «نیکولاس مادورو» برای آغاز دور دوم ریاست جمهوری سپری نشده که فشارهای سیاسی و اقتصادی واشنگتن علیه کاراکاس و تحریک مخالفان دولت ونزوئلا به منظور تصاحب قدرت، این کشور آمریکایی لاتین را با یک بحران بی سابقه و پرهزینه مواجه کرده است.

ادامه »

ارژانتین, امریکا, امریکای لاتین, برزیل, پاراگوئه, پرو, جهان, خبر, کلمبیا, ونزوئلا

مخالفان برنامه ریاضت اقتصادی دولت آرژانتین به خیابان‌ها آمدند

به گزارش خبرگزاری رویترز، در نخستین دور از اعتراضات برنامه ریزی شده علیه برنامه ریاضت اقتصادی دولت و افزایش هزینه خدمات عمومی، ده ها هزار آرژانتینی در خیابانهای بوئنس آیرس تظاهرات کردند.

ادامه »

ارژانتین, اعتراضات اجتماعی, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر

رئیس‌جمهوری مکزیک: دیوار مرزی موضوع داخلی آمریکا است/ با ترامپ مذاکره نمی‌کنیم

به گزارش اسپوتنیک، «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» (Andres Manuel Lopez Obrador) رئیس جمهوری مکزیک امروز چهارشنبه اعلام کرد که حاضر نیست در نشستی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به رایزنی درباره دیوار مرزی میان دو کشور بپردازد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, مکزیک

چالش لوپز اوبرادور، رییس جمهور مکزیک برای کاهش حقوق قضات

رییس جمهور جدید مکزیک اعلام کرد حقوق برخی از مقامات قضایی کشور توهین‌آمیز است.

 

به‌ گزارش خبرگزاری ‌آسوشیتد پرس، آندرس مانوئل لوپزآبرادور، رییس جمهور مکزیک اعلام کرد که وی این مساله را به کنگره واگذار کرده است و خواستار ریاضت اقتصادی است.

 

لوپز آبرادور درخواست کرده حقوق‌های عمومی بیشتر از حقوق وی نباشد، اما دستگاه قضایی مکزیک از قبول این درخواست طفره می‌رود.

 

رییس جمهور مکزیک، اعلام کرده که تنها ۱۰۸ هزار پزو (پنج هزار و ۳۰۰ دلار ) هر ماه دریافت می‌کند. قرار است در بسیاری از بخش‌های دولت فدرال نیز کاهش هزینه‌ها انجام گیرد، اما به تازگی دادگاه عالی مکزیک قانون پرداختی فدرال را که توسط کنگره تصویب شده بود را به حالت تعلیق در آورد.

 

وی ادامه‌ داد: آنها تا ۶۰۰ هزار پزو نزدیک به (۳۰ هزار دلار در ماه) پول دریافت می‌کنند. این توهین آمیز است. درخواست کاهش هزینه‌ها توسط مردم اعلام شده است. در حال‌ حاضر ائتلاف لوپزآبرادور کنگره را تحت کنترل دارد.

 

با این حال دادگاه عالی مکزیک در پیامی در توییتر، گفت‌: قضات دادگاه عالی کمتر از نیمی از بودجه اعلام شده توسط لوپزآبرادور دریافت می‌کنند.

 

با این حال رییس جمهور جدید مکزیک که از اول دسامبر بر سر کار آمده است، اعلام کرده بسیاری از کارکنان عمومی، مزایا و پاداش‌هایی را دریافت می‌کنند که مخفی می‌ماند.

 

او وعده داده است که شفافیت لازم را در این باره اجرا کند و این اجازه را به مردم بدهد تا بدانند کارکنان عمومی کجا کار کرده و چقدر حقوق دریافت می‌کنند.

 

از سوی دیگر لوئیزوگا رامیرز ، رییس انجمن ملی قضات فدرال اعلام کرد: قانون جدید پرداخت حقوق نوعی حمله به استقلال دستگاه قضایی است.

ایسنا

“قوهای سفید” روسیه در ونزوئلا برای هشدار به دخالت نظامی

کاراکاس از ورود بمب‌افکن‌های استراتژیک تی‌یو – ۱۶۰ روسیه به ونزوئلا به عنوان فرصتی برای نشان‌ دادن اراده‌اش در دفاع از این کشور مقابل مداخله نظامی خارجی احتمالی استقبال کرد.

ادامه »

امریکای لاتین, جهان, خبر, روسیه, ونزوئلا

حمایت سیاسی، مالی و تسلیحاتی روسیه از ونزوئلا

رئیس جمهور و وزیر دفاع روسیه در جریان مذاکرات با همتایان ونزوئلایی خود در مسکو، بر ادامه توسعه همکاری‌های نظامی-فنی، تجاری-اقتصادی و همچنین حمایت مالی و سیاسی لازم از مقامات کاراکاس تاکید کردند.

ادامه »

امریکای لاتین, جهان, خبر, روسیه, ونزوئلا

آغاز کار رئیس‌جمهوری جدید چپ‌گرای مکزیک و چالش‌های پیش رو

« آندرس مانوئل لوپز اُوبرادور» چپ گرا در حالی روز گذشته به عنوان رئیس جمهوری جدید مکزیک سوگند یاد کرد که وعده داده با یکسری چالش ها در کشورش از جمله فساد مالی، بی عدالتی، فقر و خشونت گسترده به طور جدی مقابله کند تا ازنگاه وی ‘مکزیک دوباره متولد شود’.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, کانادا, مکزیک

روسای جمهوری چین و روسیه بر توسعه روابط دو جانبه تاکید کردند

‘شی جین پینگ’ و ‘ ولادیمیر پوتین’ روسای جمهوری چین و روسیه جمعه شب (به وقت محلی) در حاشیه نشست سران گروه بیست در آرژانتین با یکدیگر دیدار و بر توسعه روابط دو جانبه تاکید کردند.

ادامه »

ارژانتین, امریکای لاتین, جهان, چین, خبر, روسیه