شبکه فرانسوی: پیروزی سوریه نقطه عطفی در جنگ علیه تروریسم است

شبکه تلویزیونی فرانس 24 در گزارشی با اشاره به پیشروی های ارتش سوریه در منطقه غوطه شرقی دمشق، پیروزی دولت سوریه در این منطقه را نقطه عطفی در جنگ این کشور علیه تروریسم دانست.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

استحکامات جیش الاسلام در شهر دوما فرو ریخت

به گزارش الاعلام الحربی اعلام کرد: ارتش سوریه برخی از مزارع را در جنوب غربی دوما در غوطه شرقی دمشق از لوث تروریستها آزاد کرده است.   منابع سوری اعلام کردند که ارتش سوریه استحکامات جیش الاسلام در دوما را از چند محور هدف قرار داده است.   این منابع به فرو ریختن استحکامات جیش

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

پیشروی چشمگیر ارتش سوریه در غوطه شرقی دمشق

به گزارش شبکه خبری المنار، ارتش سوریه با پیشروی در غوطه شرقی دمشق کنترل مناطق اوتایا، حوش الصالحیه، حوش خرابو، النشابیه، حزرما، فوج النقل، مزارع العب و بیت نایم را بعد از درگیری با تروریست‌ها در دست گرفت.

 

ارتش سوریه بعد از کنترل بر منطقه جنوب شهرک الشیفونیه تا شمال شهرک حوش الاشعری، به ورودی‌های شهرک‌های مسرابا و بیت سوا رسید.

 

ارتش همچنان درحال تأمین گذرگاه انسانی برای خارج کردن غیرنظامیان از غوطه شرقی است.

 

به گفته منابع، ارتش سوریه کنترل ۴۰ درصد از مساحتی را که در غوطه شرقی تحت کنترل افراد مسلح بود، در دست گرفته است.

 

به گفته خبرنگار المیادین ارتش سوریه خطوط دفاعی گروه‌های مسلح در جنوب غوطه دمشق را درهم شکسته است.

 

نیروهای دولتی سوریه همچنین اعلامیه‌های جدیدی را در روستاها و شهرک‌های غوطه شرقی دمشق پخش کردند تا به غیرنظامیان مسیرهای رسیدن به گذرگاه امن برای خروج از این منطقه را نشان دهند.

 

این درحالی است که افراد مسلح همچنان مناطق غوطه شرقی را هدف قرار می‌دهند و مانع خروج غیرنظامیان می‌شوند تا از آن‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.

 

در همین راستا، مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد که جبهه النصره برای عملیات تحریک‌آمیز در غوطه شرقی جهت به شکست کشاندن آتش‌بس تلاش می‌کند.

 

به گفته این مرکز افراد مسلح از غیرنظامیان برای حفر تونل استفاده می‌کنند. این مرکز اعلام کرد که این اقدام یک جنایت جنگی است و باید عاملانش مجازات شوند.

ایسنا

آمریکا؛ برای حضور نامحدود در عراق و سوریه نیازی به مجوز کنگره نیست

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد، دولت آمریکا اعلام کرده است که برای حضور نامحدود نظامی در عراق و سوریه نیازی به مجوز جدید کنگره ندارد و به منظور ماندن نیروهای آمریکایی در سوریه، حتی پس از شکست داعش، برنامه ریزی می کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه, عراق

سوریه: برخی مقامات غربی شریک جرم تروریست‌ها درغوطه شرقی هستند

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد، برخی مسؤولان غربی شریک جنایت‌هایی هستند که تروریست‌ها در حق شهروندان بی‌گناه در دمشق و اطراف آن مرتکب می‌شوند به ویژه آنهایی که حق دولت سوریه را در دفاع از شهروندان و مبارزه با تروریسم انکار می‌کنند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

سوریه:‌ سامانه‌های پدافند هوایی ما اکثر موشک‌های اسرائیلی را منهدم کردند

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، سامانه‌های پدافند هوایی ارتش سوریه امروز سه حمله متوالی اسرائیل به مواضعی در ریف دمشق را دفع کردند. سامانه‌های دفاعی ارتش سوریه به مقابله با جنگنده‌های اسرائیلی پرداخته و تعدادی از موشک‌های شلیک شده را قبل از اصابت به هدف منفجر کردند.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, سوریه