به‌دنبال ضرب‌الاجل ارتش سوریه، تروریست‌های احرارالشام از حرستا درغوطه شرقی خارج می‌شوند

به گزارش اسکای نیوز، کمیته مذاکرات در شهر حرستا اعلام کرد که با نیروهای نظامی دولت سوریه برای خروج عناصر احرارالشام و خانواده های آن از این شهر به توافق اولیه رسیدند.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه

ضرب الاجل ارتش سوریه به تروریست‌ها برای خروج از حرستا

تلویزیون سوریه اعلام کرد: ارتش سوریه به تروریست ها تا ساعت ۱۵ بعد از ظهر امروز به وقت محلی فرصت داده تا از این شهر خارج شوند.   از سوی دیگر واحدهایی از ارتش سوریه در حال پاکسازی شهرک های سبقا و کفربطنا از تروریست های باقیمانده جبهه النصره هستند.   این درحالی است که

ادامه »

جهان, خبر, سوریه

ضرب الاجل ارتش سوریه به تروریست ها برای خروج از محله القدم دمشق

رسانه های نزدیک به تروریست ها امروز یکشنبه، اعلام کردند که ارتش سوریه به عناصر گروه های ارتش آزاد و جبهه تحریرالشام (النصره) 48 ساعت مهلت داده تا با پیوستن به روند آشتی و یا خروج به سمت استان ادلب اقدام کنند.

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر

پیشروی چشمگیر ارتش سوریه در غوطه شرقی دمشق

به گزارش شبکه خبری المنار، ارتش سوریه با پیشروی در غوطه شرقی دمشق کنترل مناطق اوتایا، حوش الصالحیه، حوش خرابو، النشابیه، حزرما، فوج النقل، مزارع العب و بیت نایم را بعد از درگیری با تروریست‌ها در دست گرفت.

 

ارتش سوریه بعد از کنترل بر منطقه جنوب شهرک الشیفونیه تا شمال شهرک حوش الاشعری، به ورودی‌های شهرک‌های مسرابا و بیت سوا رسید.

 

ارتش همچنان درحال تأمین گذرگاه انسانی برای خارج کردن غیرنظامیان از غوطه شرقی است.

 

به گفته منابع، ارتش سوریه کنترل ۴۰ درصد از مساحتی را که در غوطه شرقی تحت کنترل افراد مسلح بود، در دست گرفته است.

 

به گفته خبرنگار المیادین ارتش سوریه خطوط دفاعی گروه‌های مسلح در جنوب غوطه دمشق را درهم شکسته است.

 

نیروهای دولتی سوریه همچنین اعلامیه‌های جدیدی را در روستاها و شهرک‌های غوطه شرقی دمشق پخش کردند تا به غیرنظامیان مسیرهای رسیدن به گذرگاه امن برای خروج از این منطقه را نشان دهند.

 

این درحالی است که افراد مسلح همچنان مناطق غوطه شرقی را هدف قرار می‌دهند و مانع خروج غیرنظامیان می‌شوند تا از آن‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.

 

در همین راستا، مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد که جبهه النصره برای عملیات تحریک‌آمیز در غوطه شرقی جهت به شکست کشاندن آتش‌بس تلاش می‌کند.

 

به گفته این مرکز افراد مسلح از غیرنظامیان برای حفر تونل استفاده می‌کنند. این مرکز اعلام کرد که این اقدام یک جنایت جنگی است و باید عاملانش مجازات شوند.

ایسنا

آمریکا؛ برای حضور نامحدود در عراق و سوریه نیازی به مجوز کنگره نیست

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد، دولت آمریکا اعلام کرده است که برای حضور نامحدود نظامی در عراق و سوریه نیازی به مجوز جدید کنگره ندارد و به منظور ماندن نیروهای آمریکایی در سوریه، حتی پس از شکست داعش، برنامه ریزی می کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه, عراق

سوریه: برخی مقامات غربی شریک جرم تروریست‌ها درغوطه شرقی هستند

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد، برخی مسؤولان غربی شریک جنایت‌هایی هستند که تروریست‌ها در حق شهروندان بی‌گناه در دمشق و اطراف آن مرتکب می‌شوند به ویژه آنهایی که حق دولت سوریه را در دفاع از شهروندان و مبارزه با تروریسم انکار می‌کنند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

سوریه:‌ سامانه‌های پدافند هوایی ما اکثر موشک‌های اسرائیلی را منهدم کردند

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، سامانه‌های پدافند هوایی ارتش سوریه امروز سه حمله متوالی اسرائیل به مواضعی در ریف دمشق را دفع کردند. سامانه‌های دفاعی ارتش سوریه به مقابله با جنگنده‌های اسرائیلی پرداخته و تعدادی از موشک‌های شلیک شده را قبل از اصابت به هدف منفجر کردند.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, سوریه