شبکه فرانسوی: پیروزی سوریه نقطه عطفی در جنگ علیه تروریسم است

شبکه تلویزیونی فرانس 24 در گزارشی با اشاره به پیشروی های ارتش سوریه در منطقه غوطه شرقی دمشق، پیروزی دولت سوریه در این منطقه را نقطه عطفی در جنگ این کشور علیه تروریسم دانست.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

استحکامات جیش الاسلام در شهر دوما فرو ریخت

به گزارش الاعلام الحربی اعلام کرد: ارتش سوریه برخی از مزارع را در جنوب غربی دوما در غوطه شرقی دمشق از لوث تروریستها آزاد کرده است.   منابع سوری اعلام کردند که ارتش سوریه استحکامات جیش الاسلام در دوما را از چند محور هدف قرار داده است.   این منابع به فرو ریختن استحکامات جیش

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

پیشروی سریع ارتش سوریه در ادلب و آزادسازی ده‌ها روستا

به نقل از سانا، هماهنگی عالی میان یگان‌های ارتش و نیروهای مسلح سوریه نقش بارزی در پیشروی‌ها به سمت ریف شمال شرقی «حماه» و ریف جنوب شرقی ادلب ایفا می‌کند به‌گونه‌ای که در کمتر از یک ماه اخیر از آغاز عملیات نظامی در این محور، ده‌ها روستا آزاد شده‌‌اند.

 

گزارش‌های میدانی حاکی‌ست که ارتش خسارات گسترده‌ای به عناصر مسلح شورشی وارد کرده است؛ بیش از ۱۵۰ تن از عناصر گروهک تروریستی «احرار الشام» کشته و دست‌کم ۱۰ خودروی زرهی و خمپاره‌انداز و مهمات جنگی این گروه منهدم شدند. نیروهای ارتش همچنین ده‌ها بمب کارگذاشته شده در ورودی‌ها و جاده‌های شهرک‌های آزادشده را خنثی کردند.

 

فرماندهان میدانی اعلام کردند که یگان‌های ارتش و نیروهای همپیمان شیوه عملیات میدانی خود را از طریق ایجاد برج‌های موقت دیده‌بانی و تله‌های انفجاری در ریف جنوبی ادلب گسترش داده‌اند.

 

از سوی دیگر، خبرگزاری رویترز گزارش داد که نیروهای دولتی سوریه طی ۱۰ روز گذشته به سمت فرودگاه نظامی «ابوالظهور» پیشروی کرده‌اند.

 

فعالان سوری نیز اعلام کردند که این نیروها از ۲۲ اکتبر گذشته حدود ۸۴ روستا را آزاد کرده‌اند. به گفته این منابع، همچنین طی روز گذشته، دست‌کم ۱۴ روستا در این منطقه توسط ارتش آزاد شده است.

 

فعالان سوری تصریح کردند، حملات هوایی گسترده ارتش، عناصر مسلح گروه‌های تروریستی از جمله «جبهه النصره» را به عقب‌نشینی واداشته است و این امر، باعث پیشروی‌های نیروهای دولتی طی هفته اخیر شد.

 

چند روز پیش، ارتش سوریه حمله برای شکستن محاصره حومه شهرستان «حرستا» در شمال شرق دمشق را آغاز کرد.

ایلنا

 

روزنامه الاخبار: طرح اسرائیل در غوطه غربی دمشق شکست خورد

روزنامه الاخبار در گزارش امروز خود به قلم “حسین الامین” نوشت: ناحیه “بیت جن” در دامنه کوه “جبل الشیخ” به عنوان آخرین مقر عناصر مسلح در غوطه غربی دمشق به دست ارتش سوریه افتاد. یکصد روز نبرد سنگین باعث شد که این عناصر مسلح تسلیم شده و خواستار مذاکره برای خروج از این ناحیه شوند.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, سوریه

نیروهای خلیفه حفتر از آزادسازی کامل بنغازی از وجود داعش خبر دادند

“نیروهای شرق لیبی” اعلام کردند که شهر بنغازی، دومین شهر بزرگ لیبی را از دست “تروریست‌ها” خارج کرده‌اند.   به نقل از روسیا الیوم، ونیس بوخماده، فرمانده اتاق امنیتی مرکزی در نیروهای ارتش ملی لیبی (وابسته به خلیفه حفتر) در مصاحبه با رویترز اعلام کرد که نیروهای ارتش در حال حاضر کاملاً منطقه خریبیش، آخرین

ادامه »

جهان, خبر, لیبی

رئیس ستاد کل ارتش روسیه: ماموریت اصلی ما در ۲۰۱۸ نابودی النصره است

این مسؤول نظامی روسیه تاکید کرد: در طول دو سال گذشته حدود ۶۰ هزار داعشی در سوریه کشته شده‌اند که بیش از ۲۸۰۰ تن از آنها از اتباع روسیه بودند. روسیه از مجموع ۷۰ هزار تروریست داعشی در سوریه ۶۰ هزار تن آنها را نابود کرده است.   به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم،

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه

مهلت ۷۲ ساعته ارتش سوریه به تروریست‌ها در مرزهای مشترک با اسرائیل

مخالفان سوری اعلام کردند، ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمان آن به افراد مسلح تحت محاصره در منطقه استراتژیک در مرزهای سرزمین‌های اشغالی و لبنان با سوریه هشدار نهایی خود را درباره تسلیم یا رویارویی با راه حل نظامی قطعی داده‌اند.   به گزارش اسکای نیوز، ارتش سوریه با حمایت نیروهای هم‌پیمان خود در کنار نیروهایی

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, لبنان