محمد بن‌سلمان: فلسطینی‌ها یا پیشنهادات را قبول کنند، یا ساکت باشند!

روزنامه اسرائیلی معاریو، به نقل از ولیعهد عربستان نوشت که مساله فلسطین اولویت نیست و فلسطینی‌ها باید ساکت شوند و از شکایت کردن دست بردارند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی, فلسطین

وزیر دفاع آمریکا، درگیری نظامی ایران و اسرائیل را محتمل دانست

به نقل از جروزالم‌پست، «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا، روز گذشته پس از دیدار با «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسرائیل در واشنگتن، درباره خطر درگیری مستقیم میان این رژیم و ایران در سوریه هشدار داد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, فلسطین

درگیری تازه در نوار غزه با سه کشته و حدود هزار زخمی

بنا به گفته وزیر بهداشت اسرائیل در جریان تظاهرات فلسطینی‌ها در منطقه مرزی اسرائیل و نوار غزه، طی روز جمعه بر اثر شلیک سربازان اسرائیلی سه فلسطینی کشته و نزدیک به هزار نفر زخمی شدند.

ادامه »

اسراییل, تروریسم, خبر, فلسطین

به‌دلیل دنبال روی از ترامپ در مسئله فلسطین؛ رئیس‌جمهور رومانی استعفای نخست‌وزیر را خواستار شد

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، «کلاوس یوهانیس» رئیس‌جمهوری رومانی، امروز جمعه، از «ویوریکا دانیسلا» نخست‌وزیر خواست استعفا دهد؛ چرا که وی برای فعالیت در این سمت مناسب نیست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, رومانی, شرق اروپا, فلسطین

پیام مهم سیسی به عباس درباره “معامله قرن” و آشتی فلسطینی‌ها

به گزارش خبرگزاری فلسطین، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مقر خود در شهر رام‌الله از عباس مصطفی کامل، رئیس سازمان اطلاعات مصر و هیات همراهش استقبال کرد.

 

بنا بر اعلام این خبرگزاری، این هیات پیام مهم عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر را به عباس تحویل داد.

 

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این دیدار بر عمق روابط برادرانه دو کشور تاکید و تمایل رهبری فلسطین بر تحکیم آن در راستای آنچه که به نفع ملت دو کشور است، ابراز داشت.

 

طبق اعلام این خبرگزاری دو طرف در این دیدار آخرین تحولات اوضاع فلسطین و تلاش‌های مصر برای تحقق آشتی ملی فلسطین را مورد بررسی قرار دادند و عباس از تلاش‌های مصر برای تحقق این آشتی و حمایت از ملت فلسطین و مساله عادلانه آن قدردانی کرد.

 

یک منبع فلسطینی آگاه به الشرق الاوسط گفت: سرتیپ عباس مصطفی کامل، رئیس سازمان اطلاعات عمومی مصر دو پیام را به محمود عباس منتقل کرده است. اولی مربوط به “معامله قرن” بوده و دومی مربوط به نوار غزه.

 

به گفته این منبع، سرتیپ کامل به عباس تضمین‌هایی از جانب مصر داده مبنی بر اینکه نوار غزه را به طور کامل به تشکیلات خودگردان تحویل دهد و از آن خواسته مهلتی کوتاهی به این کشور برای اجرای این مساله بدهد.

 

این منبع افزود، پیام دوم مربوط به معامله قرن بوده به طوریکه رئیس سازمان اطلاعات مصر تاکید کرد، تلاش‌های بسیاری برای تغییر معادله قرن صورت گرفته تا مورد قبول اعراب و فلسطینی‌ها باشد.

 

این منبع اظهار داشت، مصر به اتفاق عربستان به هماهنگی کامل با تشکیلات خودگردان امیدوار است و هر دو برای تشکیل کشور فلسطین به پایتختی بیت‌المقدس صرف نظر از تصمیم دونالد ترامپ درباره این شهر تلاش می‌کنند.

 

اطلاعتی به بیرون درز کرده مبنی بر اینکه مصر با حماس به توافق رسیده تا غزه را واگذار کند و یک کمیته ملی تشکیل شود تا بر عدم استفاده سلاح گروه‌ها علیه تشکیلات اطمینان حاصل شود.

 

رامی حمدالله، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرده بدون تحویل کامل و یکباره غزه هرگز آشتی در کار نخواهد بود.

 

رامی حمدالله تصریح کرد، تشکیلات خودگردان و عباس تاکید دارند که دولت باید تمام اختیارات امنیتی، حقوقی، اداری و مالی را برای تحقق آشتی ملی عالی و نجات غزه به دست بگیرد.

 

وی گفت: به غزه نمی‌رود مگر زمانی که دولتش تمام مسؤولیت‌ها را به طور یکباره تحویل بگیرد.

ایسنا

اتحادیه اروپا خواستار تحقیقات شفاف درباره جنایت‌های اسرائیل در غزه شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز گذشته شنبه، خواستار تحقیقات مستقلی درباره استفاده ارتش اسرائیل از سپر انسانی در درگیری‌های چند روز گذشته در غزه شد؛ درگیری‌هایی که طی آن ۱۷ فلسطینی به شهادت رسیدند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسراییل, جهان, حقوق بشر, خبر, فلسطین

در ادامه تظاهرات «بازگشت»؛ حرکت هزاران فلسطینی به‌سوی مرزهای نوار غزه و اراضی اشغالی

به نقل از فلسطین الیوم، هزاران فلسطینی در دومین روز متوالی در نزدیکی حصار امنیتی میان نوار غزه و اراضی اشغالی فلسطین تجمع کرده اند.   در دومین روز از تظاهرات بزرگ بازگشت که قرار است تا روز نکبت (سالروز اخراج فلسطینینان و اعلام استقلال اسرائیل) ادامه داشته باشد فلسطینی ها خواستار بازگشت به اراضی

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, فلسطین

قتل‌عام ۱۶ فلسطینی / واکنش‌های جهانی به “وحشی‌گری” اسرائیل در غزه

به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، در پی شهادت ۱۶ فلسطینی و زخمی‌شدن صدها نفر از آنها در اعتراض‌های مرز غزه و اسرائیل، فرحان حق، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل طرف‌های مربوطه را به امتناع از هرگونه تلاشی که احتمالا به افزایش شهدا بینجامد، فراخواند و گفت، از هرگونه اقدامی که به غیرنظامیان آسیب

ادامه »

اسراییل, تروریسم, جهان, خبر, فلسطین