پکن: آمریکا از چین برای دور جدید گفت‌وگوهای تجاری دعوت کرد

وزارت خارجه چین اعلام کرد که واشنگتن از پکن برای آغاز دور جدید گفت‌وگوها دعوت کرده است.

 

به گزارش رویترز، وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای که امروز پنج‌شنبه منتشر شد، اعلام کرد که دعوت‌نامه‌ای از طرف آمریکا برای دور جدید گفت‌وگوهای تجاری دریافت کرده است. در بیانیه این وزارتخانه آمده که چین از گفت‌وگو استقبال می‌کند.

 

پیش‌تر نیز روزنامه «وال‌استریت ژورنال» مدعی شده بود که ایالات متحده در تلاش برای آغاز گفت‌وگوهای جدید با چین است.

 

مشاور اقتصادی ارشد کاخ سفید گفته بود که دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری ایالات متحده،‌ از مقام‌های چین خواسته تا بار دیگر گفت‌وگوهای تجاری را از سر بگیرند.

 

«لری کادلو» رئیس شورای اقتصادی کاخ سفید، گفت که «استیون منوچین» وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، دعوت‌نامه‌ای برای مقام‌های رسمی چین فرستاده است، اما از دادن جزئیات بیشتر در این زمینه خودداری کرد.

 

دو منبع آگاه در این زمینه گفتند که این دعوت‌نامه برای «لیو هه»، معاون نخست‌وزیر چین فرستاده شده است.

ایلنا

رویترز: ۸۵ گروه صنعتی آمریکایی علیه ترامپ به پا خاستند

خبرگزاری رویترز گزارش داد: 85 گروه صنعتی آمریکایی پس از ماه ها تلاش پشت پرده برای منصرف کردن ترامپ از اعمال تعرفه های گمرکی علیه شرکای تجاری آمریکا، اکنون علیه وی به پاخاسته و به طور علنی ائتلافی را علیه وی به راه انداخته اند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

مشارکت چین و روسیه از پختن بلینی تا رزمایش نظامی

روابط روسیه و چین هر روز بیشتر از قبل نزدیک می‌شود و عمق روابط راهبردی مسکو و پکن و مشارکت استراتژیک آنها را می توان در نشست اخیر سران دو کشور در خاور دور روسیه و تلاش مشترک سران آنان برای پختن بلینی غذای معروف روس ها تا شرکت چینی ها در بزرگترین رزمایش تاریخ

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, روسیه, سیاسی

آن روی سکه تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران؛ آمریکا به دنبال مشتری

آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند آن‌ها به خاطر رفتار ایران، بر آن تحریم‌های نفتی اعمال می‌کنند، اما آمار صادرات نفت آمریکا به مشتریان نفت ایران نشان می‌دهند که آمریکا از تحریم نفت ایران سود اقتصادی می‌برد. به گزارش فرارو، آمریکایی‌ها، مصمم هستند صادرات نفت ایران را قطع کنند. آن‌ها ادعا می‌کنند دلیل این کار “رفتار شرارت‌بار” ایران

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی