تجمع اتحادیه‌های کارگری مجارستان در اعتراض به تغییرات قانون کار

رهبران اتحادیه‌ها و سندیکاهای مجارستان در تجمعی خواستار برگزاری اعتصاب و اعتراضات سراسری در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۹ دی) شدند تا با تغییرات قانون کار که آنها آن را “قانون برده‌داری” و مضر برای کارگران و کارمندان می‌دانند، مخالفت کنند.

ادامه »

جهان, خبر, شرق اروپا, کارگری, مجارستان

اکونومیست؛ پایان هژمونی آمریکا

«اکونومیست» در مطلبی با عنوان «پایان هژمونی آمریکا» آورده است: آمریکا با عقب نشینی از افتضاح در خاورمیانه فرصت‌هایی را برای روسیه و دیگر طرف‌ها فراهم می‌آورد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ترکیه, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شمال اروپا, عربستان سعودی, فلسطین, قطر, لبنان, لیبی, مصر, یمن

پوتین: آزمایش “موشک مافوق صوتِ غیرقابل رهگیری” با موفقیت انجام شد

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، از آزمایش نهایی موفقیت‌آمیز یک “موشک جدید مافوق صوت” خبر داد و آن را دستاوردی بزرگ برای کشور و ملت روسیه قملداد کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, مسابقه تسلیحاتی

پوتین اعمال فشار برای تغییر وضعیت در ونزوئلا را محکوم کرد

رئیس جمهوری روسیه در دیدار با همتای ونزوئلایی خود اعلام کرد که مسکو هر گونه اقدام تروریستی در کاراکاس و جریانی که به این عمل ختم شود یا هر گونه تلاش از طریق اعمال زور و ابزار فشار در جهت تغییر وضعیت در این کشور را قویا محکوم می کند.

 

به نقل از گازتا، ولادیمیر پوتین در دیدار با نیکولاس مادورو با ابراز حمایت از رئیس جمهوری ونزوئلا و برقراری صلح و ثبات در این کشور این مطلب را بیان کرد.

 

وی با بیان اینکه هنوز وضعیت و شرایط در ونزوئلا سخت و پیچیده است، خطاب به مادورو اظهار داشت: ما از تلاش‌های شما در راستای تحقق تفاهم و درک متقابل در جامعه، و تلاش و اقدامات شما در جهت حل و فصل مشکلات و برقراری روابط مناسب با جبهه مخالف حمایت می‌کنیم.»

 

نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا نیز اظهار داشت: ما همواره مورد تحریم و تنش قرار گرفته‌ایم اما این روند باعث شد تا تجربیات کافی بدست آوردیم و روی پای خود بایستیم.

 

گفتنی است، پیشتر اعلام شده بود که رئیس جمهوری ونزوئلا برای دریافت کمک از روسیه و گفت وگو در خصوص آینده بازار نفت به مسکو سفر خواهد کرد.

 

یوری اوشاکوف دستیار امور بین‌الملل رئیس جمهوری روسیه نیز دیروز در جمع خبرنگاران با اشاره سفر رئیس جمهوری ونزوئلا به در مسکو و دیدار وی با پوتین، اظهار داشت که مسکو امیدوار است که انتخابات 9 ماه دسامبر در ونزوئلا در بهترین سطح و بدون تنش و مشکل برگزار شده باشد.

 

وی افزود: اعمال هرگونه فشار از سوی کشورهای خارجی بر ونزوئلا تاثیر منفی و نتیجه عکس به دنبال خواهد داشت، و باعث صلح و ثبات در این کشور نخواهد شد.

 

اوشاکوف تاکید کرد که مسکو معتقد است که مسائل درونی این کشور باید با حضور نمایندگان داخلی و در نهایت احترام و رعایت قانون حل و فصل شود.

به دنبال اقدامات تحریک آمیز ۳ کشتی‌ نظامی اوکراینی، روسیه به شدت تهدید به مقابله کرد

وزارت خارجه روسیه هشدار داد اقدامات تحریک‌آمیز اوکراین در خلیج کرچ که با هماهنگی آمریکا و اتحادیه اروپا صورت گرفته، عواقب جدی دارد و مسکو با هر تهدیدی برای تمامیت ارضی و امنیت روسیه با جدیت مقابله خواهد کرد.   به گزارش خبرگزاری «تاس»،وزارت امور خارجه روسیه امروز دوشنبه، در بیانیه‌ای در رابطه با اقدامات

ادامه »

اتحادیه اروپا, اکراین, امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا