با وجود مخالفت ۹۳ درصد اوکراینی‌ها با لغو پیمان دوستی با روسیه، «پروشنکو» این پیمان را لغو کرد

یک نظرسنجی در اوکراین نشان داد، ۹۳ درصد از مردم این کشور معتقدند که تصمیم مقامات کی‌یف درباره لغو پیمان دوستی بین اوکراین و روسیه، منافعی برای کشورشان نداشته و تنها به نفع طرف روسی تمام خواهد شد.

ادامه »

اکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

روسیه بهانه‌ای برای مشکلات نئولیبرال‌های غربی

سناتور بلندپایه روس گفت تعجبی نکرده که بالاخره مسئله دخالت مسکو در اعتراضات خیابانی فرانسه هم مطرح شده، در حالی‌که از لحاظ فنی غیرممکن است روسیه بتواند در امور داخلی همه کشورها، از آمریکا و کانادا گرفته تا اوگاندا، دخالت کند.

ادامه »

امریکا, ایتالیا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, فرانسه, کانادا

پوتین اعمال فشار برای تغییر وضعیت در ونزوئلا را محکوم کرد

رئیس جمهوری روسیه در دیدار با همتای ونزوئلایی خود اعلام کرد که مسکو هر گونه اقدام تروریستی در کاراکاس و جریانی که به این عمل ختم شود یا هر گونه تلاش از طریق اعمال زور و ابزار فشار در جهت تغییر وضعیت در این کشور را قویا محکوم می کند.

 

به نقل از گازتا، ولادیمیر پوتین در دیدار با نیکولاس مادورو با ابراز حمایت از رئیس جمهوری ونزوئلا و برقراری صلح و ثبات در این کشور این مطلب را بیان کرد.

 

وی با بیان اینکه هنوز وضعیت و شرایط در ونزوئلا سخت و پیچیده است، خطاب به مادورو اظهار داشت: ما از تلاش‌های شما در راستای تحقق تفاهم و درک متقابل در جامعه، و تلاش و اقدامات شما در جهت حل و فصل مشکلات و برقراری روابط مناسب با جبهه مخالف حمایت می‌کنیم.»

 

نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا نیز اظهار داشت: ما همواره مورد تحریم و تنش قرار گرفته‌ایم اما این روند باعث شد تا تجربیات کافی بدست آوردیم و روی پای خود بایستیم.

 

گفتنی است، پیشتر اعلام شده بود که رئیس جمهوری ونزوئلا برای دریافت کمک از روسیه و گفت وگو در خصوص آینده بازار نفت به مسکو سفر خواهد کرد.

 

یوری اوشاکوف دستیار امور بین‌الملل رئیس جمهوری روسیه نیز دیروز در جمع خبرنگاران با اشاره سفر رئیس جمهوری ونزوئلا به در مسکو و دیدار وی با پوتین، اظهار داشت که مسکو امیدوار است که انتخابات 9 ماه دسامبر در ونزوئلا در بهترین سطح و بدون تنش و مشکل برگزار شده باشد.

 

وی افزود: اعمال هرگونه فشار از سوی کشورهای خارجی بر ونزوئلا تاثیر منفی و نتیجه عکس به دنبال خواهد داشت، و باعث صلح و ثبات در این کشور نخواهد شد.

 

اوشاکوف تاکید کرد که مسکو معتقد است که مسائل درونی این کشور باید با حضور نمایندگان داخلی و در نهایت احترام و رعایت قانون حل و فصل شود.

به دنبال اقدامات تحریک آمیز ۳ کشتی‌ نظامی اوکراینی، روسیه به شدت تهدید به مقابله کرد

وزارت خارجه روسیه هشدار داد اقدامات تحریک‌آمیز اوکراین در خلیج کرچ که با هماهنگی آمریکا و اتحادیه اروپا صورت گرفته، عواقب جدی دارد و مسکو با هر تهدیدی برای تمامیت ارضی و امنیت روسیه با جدیت مقابله خواهد کرد.   به گزارش خبرگزاری «تاس»،وزارت امور خارجه روسیه امروز دوشنبه، در بیانیه‌ای در رابطه با اقدامات

ادامه »

اتحادیه اروپا, اکراین, امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا