پوتین: ادعای تبانی ترامپ با روسیه نشان‌دهنده بحران سیاسی آمریکاست

رئیس‌جمهور روسیه تأکید کرد تحقیقات رابرت مولر در مورد ادعای تبانی دونالد ترامپ و دولت روسیه در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا نشان‌‌ می‌دهد که نظام سیاسی آمریکا دچار بحران است.

 

به گزارش خبرگزاری راشا تودی، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز سه‌شنبه در خصوص ادعای دست داشتن روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا که به پیروزی دونالد ترامپ منجر شد تأکید کرد که تحقیقات «رابرت مولر» بازرس ویژه این پرونده جنجالی تنها مصرف داخلی داشته و نشان می‌دهد که نظام سیاسی آمریکا با چه بحران عمیقی دست و پنجه نرم می‌کند.

 

رئیس‌جمهور روسیه درباره تحقیقات رابرت مولر علیه ترامپ و روسیه خاطرنشان ساخت: «این تحقیقات که کاملاً پوچ و مُهمل بودند، ماه‌ها در صدر اخبار رسانه‌های آمریکایی قرار گرفتند اما در نهایت هیچ حاصلی نداشتند. چنین حملاتی علیه ترامپ نشان‌دهنده بخشی از بحران در نظام سیاسی آمریکا است. رهبران سیاسی آمریکا اختلافات آشکاری با یکدیگر دارند زیرا منافع حزبی را به منافع ملی ترجیح می‌دهند».

 

بر اساس گزارشی که چندی پیش رابرت مولر پس از ماه‌ها تحقیق در مورد ادعای دست داشتن روسیه در انتخابات آمریکا به دادستان کل آمریکا ارائه داد، هیچ شواهد متقنی برای اثبات چنین ادعایی یافت نشده است.
تسنیم

ژنرال لهستانی: غرب از سلاح هسته‌ای علیه روسیه استفاده خواهد کرد

یک ژنرال لهستانی با اشاره به اینکه غرب از سلاح هسته ای علیه روسیه استفاده خواهد کرد، گفت: روسیه به راحتی کشورهای بالتیک را تصرف می کند و نبرد ناتو با ارتش روسیه در لهستان خواهد بود.

ادامه »

اکراین, امریکا, جهان, خبر, روسیه, رومانی, شرق اروپا, لهستان, ناتو

مسکو؛ بیش از نیمی از بودجه وزارت خارجه آمریکا آشکار برای دخالت در امور داخلی برخی کشورهاست

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه یادآور شد که دولت آمریکا در پوشش «کمک‌های خارجی»، در واقع در امور داخلی سایر کشورها دخالت می‌کند و اولویت اصلی این سیاست هم مقابله با نفوذ روسیه و چین و اعمال فشار بر ایران است.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, ونزوئلا