پنج کارگر بازداشتی گروه ملی فولاد اهواز آزاد شدند

در آخرین ساعات شب گذشته (سی و یکم خرداد)، پنج کارگر بازداشتی فولاد اهواز آزاد شدند.

 

بیست و یکم خرداد تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز بازداشت شدند که بیشتر آنها در روزهای بعد از بازداشت، آزاد شدند. در نهایت نامه آزادی پنج کارگر در آخرین ساعات پنج شنبه شب صادر شد.

 

اسامی کارگرانی که دیشب آزاد شدند:

۱_کریم سیاحی

۲_محمد فلاحی

۳_سجاد حسین پور

۴_عبدالرحمن ساکی

۵_جواد اسکندری

 

کارگران گروه ملی فولاد اهواز در پی تجمعات خرداد ماه بازداشت شدند. مهم‌ترین خواسته کارگران این واحد صنعتی، پرداخت معوقات مزدی و تهیه مواد خام برای ادامه‌ی تولید است.

ایلنا

تجمع کارگران خریدار پروژه‌های تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی مقابل شهرداری و شورای شهر

حدود ۵۰ نفر از کارگران خریدار آپارتمان در پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳ متعلق به شرکت تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی، در مقابل ساختمان‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

افزایش تعداد تجمع کنندگان دفاتر سهام عدالت کشور/ معترضان شب را در خیابان ماندند

با پیوستن جمع دیگری از نمایندگان کارکنان تعاونی سهام عدالت کشور برای همراهی همکاران خود، این اعتراض صنفی امروز وارد مرحله جدیدی شده است.   بامداد دیروز (۲۸ خرداد ماه) گروهی از کارکنان تعاونی سهام عدالت به نمایندگی از جمعیت هزار و پانصد نفری کارکنان دفاتر سهام عدالت در کشور با سفر به پایتخت در

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

دو کارگر ضمن کار بر اثر سقوط از ساختمان‌های ۳ طبقه‌ و ۱۳ طبقه‌، جان خود را از دست دادند

یک کارگر ساختمانی در اثر سقوط از ارتفاع طبقه ۱۳ ساختمانی در حال ساخت در خیابان جهان پناه اراک جان باخت.   کارگر حادثه دیده حدودا ۳۰ سال سن داشته است که به دلیلی نامشخصی از طبقه ۱۳ سقوط می‌کند و در نتیجه بر اثر شدت جراحات وارده در همان لحظات اولیه جان خود را

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری