پنتاگون: کارمان در سوریه تمام نشود، نظامیانمان را خارج نمی‌کنیم

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا که کشورش بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق در سوریه حضور یافته است، گفت: تا کارمان در سوریه تمام نشود، نظامیانمان را از این کشور خارج نمی‌کنیم.

 

«اریک پهان» (Eric Pahon) سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در مصاحبه‌ با روزنامه حریت ترکیه اعلام کرد: هنوز کارهای زیادی در سوریه مانده است.

 

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا ادامه داد: تا زمانیکه کارهایمان را در سوریه انجام دهیم؛ نظامیان ما در این کشور می مانند.

 

وی در ادامه بدون اشاره به حضورِ بدون مجوز این کشور در سوریه مدعی شد: وقتی داعش شکست خورد و امنیت برای شهروندان سوریه برقرار شد، ما درباره ادامه حضور نیروهایمان در این کشور ارزیابی جدیدی انجام خواهیم داد!

 

این در حالیست که «جیمز جفری» نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه نیز هفته گذشته در جریان سفر منطقه‌ ای خود گفته بود که نیروهای آمریکایی در شرق رود فرات مستقر بوده و در این منطقه می‌مانند؛ سیاست جدید آمریکا اقتضا می‌کند که دیگر برای خروج از این منطقه تا پایان امسال عجله‌ ای نکنیم.

مهر

روسیه: یک میلیون و ۴۰۰ هزار سوری آواره به خانه‌هایشان بازگشتند

مسکو اعلام کرد که با افزایش سیطره دولت سوریه بر مناطق بیشتری از این کشور، حدود یک میلیون و چهارصد هزار آواره سوریه به منازل خود بازگشته اند.

ادامه »

اردن, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, لبنان

عطوان؛ پوتین تصمیم خود را درباره ادلب گرفته است/ گزینه‌های پیش روی ترکیه

عبدالباری عطوان در مطلبی درباره تحولات ادلب آورده است: هنگامی که فرماندهی نظامی روسیه در پایگاه حمیمیم در نزدیکی لاذقیه بر روی پایگاهش در شبکه اجتماعی بیانیه ای رسمی صادر می کند که در آن تاکید می‌کند که روسیه از عملیات نظامی ارتش سوریه ضد نیروهای نامشروع از جمله نیروهای ترکیه حمایت می‌کند، نشان دهنده

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

ترکیه از سوریه قبل از آغاز عملیات ادلب مهلت خواست/آماده‌شدن غرب برای نمایش شیمیایی علیه سوریه

منابع آگاه سوری به خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه اعلام کردند ترکیه، از طریق روسیه، از رهبری سوریه خواسته است تا به آنکارا مهلت اضافی چند روزه‌ای را قبل از شروع عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی استان ادلب بدهد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

روسیه، آمریکا و متحدان غربی این کشور را از ماجراجویی نظامی علیه سوریه برحذر داشت

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز سه شنبه در بیانیه‌ای که در پایگاه اینترنتی وزارت خارجه این کشور منتشر شد، یادآوری کرد: روز ششم ماه سپتامبر به پیشنهاد آمریکا نشست علنی شورای امنیت برگزار شد که به بررسی پرونده شیمیایی سوریه اختصاص داشت.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, فرانسه