مقام سابق حزب کمونیست چین به‌جرم دریافت رشوه به‌حبس ابد محکوم شد

به گزارش رویترز، رسانه خبری دولتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کرد: “سان ژنگ کای” رئیس سابق حزب کمونیست در شهر “چونگ‌کینگ” به‌جرم فساد مالی و دریافت رشوه از سوی یک دادگاه به حبس ابد محکوم شده است.   “سان” تازه‌ترین مقام عالی‌رتبه چینی است که هدف مبارزه گسترده با فساد مالی از سوی شی جین

ادامه »

جهان, چین, شرق اروپا, فساد

واگذاری ۶۷۰ ملک نجومی و استرداد فقط ۶۰ مورد/ هر بخشِ شهرداری دست بگذاریم؛ با فساد روبه‌رو است

معاون اجرایی شورای شهر تهران در تشریح تخلفات شهرداری سابق گفت: براساس گزارشی که به دست من رسیده، در مدیریت شهری گذشته ۶۷۰ ملک به افراد خاص واگذار شده بود که تاکنون ۶۰ مورد از آنها مسترد شده است و اگر لازم باشد؛ اسامی همه افرادی که ۶۷۰ ملک نجومی را گرفته‌اند، منتشر خواهیم کرد.

ادامه »

ایران, خبر, فساد

پلیس اسرائیل خواستار محاکمه نتانیاهو شد

به گزارش شبکه 2 تلویزیون اسرائیل، پلیس “اسرائیل” خودش را آماده انتقال پرونده‌های تحقیق درباره نتانیاهو و اتهامات فساد مالی وارده علیه او به دفتر دادستانی کل کرده است و قرار است اوایل هفته آینده این پرونده‌ها را به همراه توصیه‌های ارائه شده مبنی بر لزوم محاکمه نتانیاهو، به دادستانی کل تحویل دهد.

 

این شبکه تلویزیون اسرائیل خاطرنشان کرد که پلیس در توصیه‌های خود خواستار محاکمه نتانیاهو به اتهام دریافت رشوه خواهد شد و این توصیه‌ها را به دفتر دادستانی و رسانه‌های گروهی تحویل خواهد داد.

 

نتانیاهو و همسرش ساره به همراه پسر بزرگترشان “یائیر” در پرونده موسوم به “1000” متهم به دریافت هدایای غیرقانونی از یک بازرگان آمریکایی به نام “ارنون میلشن” از بزرگترین فعالان سینمای هالیوود هستند.

 

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در پرونده “2000” هم نتانیاهو متهم به امضای قرارداد غیرقانونی با ناشر روزنامه اسرائیلی “یدیعوت أحرونوت” به منظور بهبود وجهه نخست وزیر و تبلیغات به نفع وی در این روزنامه در قبال تعطیلی روزنامه “اسرائیل الیوم” رقیب یدیعوت است.

 

پرونده سومی هم که نتانیاهو به موجب آن به فساد مالی متهم شده است، به پرونده “3000” معروف است که در قالب آن شبهات فساد و منافع مشترک در قالب قراردادهای خرید زیردریایی از یک شرکت آلمانی برای ارتش اسرائیل مطرح است.

ایسنا

۳۰ میلیارد هزینه برای ساخت سونا، استخر و جکوزی در زیر امامزاده‌ای در ونک

نماینده دماوند و فیروزکوه با انتقاد رویه کمک ها در دوران مدیریت سابق شهرداری تهران گفت: به طور مثال زیر امامزاده‌ای در ونک سونا و استخر و جکوزی ساخته شده و ۳۰ میلیارد برای آن هزینه شده است.

ادامه »

ایران, خبر, فساد

افشاگری‌های صادقی درباره دروغ‌های اژه‌ای و تبرئه طوسی دردادگاه تجدید‌نظر به‌دلیل خواست رهبر

اگر برای قوه قضاییه پرونده سعید طوسی تمام شده است، اما برای محمود صادقی نماینده جسور مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و خانواده‌های شکات سعید طوسی این پرونده کماکان باز است. سعیدهایی که ظاهرا قرار نیست نسلشان در پرونده‌های قوه قضاییه ریشه‌کن شود و هر روز با لقبی جدید قد می‌کشند، روزی عسگر می‌شوند

ادامه »

ایران, خبر, فساد

۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای نگهداری یک «شبکه»

صد میلیارد تومان بودجه شورای نگهبان در سال ٩٧ صرف چه می‌شود؟ آن هم در سالی که انتخاباتی در کار نیست و قاعدتا این شورا هزینه چندانی ندارد.   شورای نگهبان در نگاه نخست نهادی با ١٢ عضو فقیه و حقوق‌دان است. اما این همه چیز درباره این نهاد نظارتی نیست. در این سال‌ها مدام

ادامه »

ایران, خبر, فساد

۱۱ حکم قطعی تا اینجا، برای کسی‌که ازهمه به‌دیدگاه‌های رهبر نزدیک‌تر است

فاضل موسوی عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس هشتم به خبرآنلاین می گوید؛ ۱۱ حکم قطعی علیه احمدی نژاد صادر شده است. هنوز پس از پنج سال وقتی پای پرونده‌های تخلف احمدی‌نژاد به میان می‌آید همه نقل قول‌ها یک حرف را تکرار می‌کنند: “در حال پیگیری است”!

ادامه »

ایران, خبر, فساد