تحریم‌های تجاری آمریکا ۱۳۰ میلیارد دلار برای کوبا هزینه داشته است

به گزارش رویترز، یک کمیسیون اقتصادی وابسته به سازمان ملل اعلام کرد، تحریم‌های تجاری و مالی غیرمنصفانه آمریکا علیه کوبا بر اقتصاد این کشور در طول حدود ۶۰ سال گذشته ۱۳۰ میلیارد دلار هزینه تحمیل کرده است.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا

سفیر کوبا در تهران: کاستروها بخش جدایی‌ناپذیر تاریخ، حال و آینده کوبا هستند

پس از درگذشت فیدل فقید فرمانده ارشد، مردم کوبا بخصوص افراد جوان‌تر، بر شعار؛ من یک فیدل هستم اتفاق نظر داشتند و به معنی آن است تا زمانی که هر یک از ما در کوبا حضور خواهیم داشت، کاسترو، فیدل و انقلاب نیز وجود دارند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, ایران, جهان, خبر, سوریه, عربستان سعودی, کوبا

‘پرنسالاتینا’ : روابط روسیه و ونزوئلا، اتحاد بموقع استراتژیک

خبرگزاری کوبایی ‘پرنسالاتینا’ نوشت: روسیه و ونزوئلا در بحبوحه پافشاری آمریکا برای تبدیل شدن به ژاندارم جهان و در راستای منافع خود در بازار نفت در مسیر ایجاد یک رابطه استراتژیک به هنگام و به جا گام برمی دارند.

 

پرنسالاتینا دیروز (دوشنبه) به وقت محلی، در ادامه گزارشی در باره روابط مسکو و کاراکاس افزود: به رغم امیدها در مورد بهبود روابط آمریکا و روسیه با حضور دونالد ترامپ در قدرت، مسکو همچنان با واشنگتن بر سر یک سری مسائل مناقشه دارد . همچنین تنش ها در روابط ونزوئلا با امریکا نیز همچنان پابرجا بوده است.

 

به دلیل این مناقشات و تنش ها است که دیمیتری روگوزین معاون نخست وزیر روسیه چند روز پیش در یک نشست دوجانبه مقامات روسیه و ونزوئلا در شهر سوچی از این دو کشور به عنوان دوستانی که مخالف اقدامات تحمیلی از سوی برخی کشورها در سراسر جهان هستند، یاد کرد.

 

به نظر می رسد که این مقام روس به طور غیرمستقیم به سیاستهای امریکا در جهان اشاره داشت.

 

مسکو و کاراکاس روابطشان را در دوره هوگو چاوز رئیس جمهوری فقید ونزوئلا تقویت و به سطح راهبردی رساندند.

 

دو کشور در زمینه هایی مختلف از جمله امور انرژی، نظامی، کشاورزی، ساخت و ساز، آموزش، بهداشت عمومی و فناوری همکاری های گسترده ای داشته اند.

 

دو طرف در نشست اخیر دوجانبه مقامات خود درباره مشارکت مسکو در سرمایه گذاری برای توسعه ‘ کمربند نفتی اورینوکو’ علاوه بر توافق نامه های فعلی حوزه نفت و گاز رایزنی کردند.

 

همچنین براساس اعلام ولادیمیر پادرینو لوپز وزیر دفاع ونزوئلا، در بخش نظامی روسیه همچنان به تامین قطعات و بخش های مختلف جنگنده های سوخوی به عنوان بخشی از مدرن شدن تسلیحات نظامی ارتش ونزوئلا ادامه خواهد داد.

 

ونزوئلا نیز تمایلش را به روسیه برای ایجاد یک قطب نقل و انتقال در کاراکاس با هدف سود بردن از جایگاه ژئوپلتیکی خود اعلام کرده است که مسکو نیز در حال بررسی برای همکاری در این زمینه است.

 

همچنین روسیه و ونزوئلا اخیرا توفق نامه ای را برای تامین موضوع پرداخت بدهی های های کاراکاس به مسکو امضا کرده اند، که خود نشان از حمایت روسیه از دولت ونزوئلاست که با چالش حجم سنگین بدهی های خارجی روبرو است.
ایرنا

کوبایی‌ها همزمان با اولین سالگرد درگذشت فیدل کاسترو، در انتخابات شهرداری‌ها شرکت می‌کنند

رویترز: در حالی مردم کوبا سالگرد درگذشت فیدل کاسترو را گرامی می دارند که بیشتر مردم این کشور احساس دلتنگی برای رهبر سابق این کشور دارند. ‘رنه پرز’ یک راننده تاکسی در هاوانا در مورد فیدل کاسترو گفت: وی بهترین رهبری بود که ما داشته ایم.   خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: همزمان با اولین

ادامه »

جهان, خبر, کوبا

کوره‌آ برای مبارزه با “خائنان” به اکوادور بازگشت

به گزارش خبرگزاری رویترز، رافائل کوره‌آ، رییس جمهور سابق اکوادور بر سر کنترل حزب “اتحاد کشور” با جانشین و متحد سابق خود، لنین مورنو، رییس جمهور فعلی اکوادور درگیر است.   کوره‌آ پس از ورود به شهر “گوایاکیل” با استقبال جمعیت هواداران خود مواجه شد. اما در این جمعیت معترضانی نیز حضور داشتند. وی به

ادامه »

اکووادور, جهان, خبر

کوبا تحریم‌های اخیر اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا را محکوم کرده و آن را غیرسازنده خواند

به گزارش شبکه تله سور، ‘روخیلیو سیرا دیاز’ معاون وزیر خارجه کوبا روز چهارشنبه ضمن انتقاد از تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا تصریح کرد که اروپایی ها در امور داخلی یک کشور مداخله کرده اند.   وی تاکید کرد که این نوع اقدامات اتحادیه اروپا در روند اقدامات دولت کاراکاس برای مذاکره با

ادامه »

اتحادیه اروپا, جهان, خبر, کوبا, ونزوئلا

مورالس: آمریکا با اقداماتش در جهان خطری واقعی برای صلح بین‌المللی است

مورالس در ادامه نوشت: آمریکا با تاریخی از نابود کردن محیط زیست، بودجه رسانی برای کودتاهای خونین، تهاجم های مسلحانه، محاصره های اقتصادی ، کشتار با بمب های اتمی یک خطر واقعی برای صلح جهانی به حساب می آید.   به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینای کوبا، ‘اوو مورالس’ رئیس جمهوری بولیوی در صفحه توییترش نوشت: آمریکا

ادامه »

امریکا, بولیوی, جهان, خبر