پامپئو: از هند خواسته‌ام تا با نخریدن نفت به‌تشدید فشار بر دولت ونزوئلا کمک کند

وزیر خارجه آمریکا از روسیه و کوبا به خاطر بحران سیاسی ونزوئلا و حمایت از رئیس جمهور قانونی و مشروع این کشور انتقاد کرده است.

 

به گزارش رویترز، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه از روسیه و کوبا به خاطر ایجاد بحران سیاسی ونزوئلا و حمایت از نیکولاس مادورو رئیس جمهور قانونی این کشور انتقاد کرد و گفت: از هند خواسته‌ام تا با عدم خرید نفت از ونزوئلا به تشدید فشار بر دولت کاراکاس کمک کند.

 

اظهارات پامپئو پس از آن است که وزارت خزانه داری آمریکا تحریم های جدیدی را علیه یک بانک روسی به خاطر کمک به شرکت نفت دولتی ونزوئلا اعمال کرده است. واشنگتن این بانک روسی را به کمک به ونزوئلا برای دور زدن تحریم ها متهم کرده است.

 

وزیر خارجه آمریکا افزود: قضیه بحران ونزوئلا بدون درک این واقعیت که کوبا و روسیه نقش اصلی در آن داشته‌اند کامل نیست، روسیه و کوبا همچنین به نقش خود در تضعیف رویاها و آرزوهای دموکراتیک مردم ونزوئلا و رفاه آنها ادامه می‌دهند.

 

وی اظهار داشت: مسکو و کوبا همچنین به حمایت سیاسی از نظام مادورو ادامه می دهند و به سایر کشورها فشار وارد می کنند تا مشروعیت گوایدو رئیس جمهور موقت ونزوئلا را قبول نکنند.

 

دولت ترامپ طی هفته های اخیر اقدامات خاصی را با هدف تشدید فشار بر دولت مادورو اتخاذ کرده است.

 

روز دوشنبه پامپئو در دیدار با وزیر خارجه هند خواستار عدم خرید نفت ونزوئلا از سوی دهلی نو شده است.

 

وی در این باره گفت: ما همین چیز را از هند مانند سایر کشورها خواسته‌ایم تا خرید نفت از ونزوئلا را متوقف کنند.

 

بازار هند اهمیت زیادی برای اقتصاد ونزوئلا دارد. پامپئو گفت: شرکت روس نفت روسیه با بی توجهی به تحریم های آمریکا همچنان به خرید نفت از ونزوئلا ادامه داده است.

 

واشنگتن از بانک های خارجی خواسته است تا از هر گونه همکاری مالی با دولت و مقام های رسمی ونزوئلا خودداری کنند.

 

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نیز هفته گذشته تهدید کرده است که بانک ها و موسسات مالی خارجی که به دولت مادورو کمک کنند ، با تحریم های جدیدی روبرو خواهند شد.

تسنیم

ادامهٔ پایداری ونزوئلا در برابر مداخلهٔ آشکار و خشن خارجی

خطر مداخلهٔ نظامی آمریکا و ارتجاع منطقه در امور داخلی ونزوئلا همچنان این کشور را تهدید می‌کند، ولی اعتراض‌ها به این مداخلهٔ آشکار و دفاع از حق مردم ونزوئلا در تعیین سرنوشت خود نیز پیگیرانه ادامه دارد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسپانیا, استرالیا, امریکا, امریکای لاتین, انگلستان, برزیل, تحریم, جهان, دومینیکن, روسیه, کانادا, کلمبیا, کوبا, ونزوئلا

آلمان؛ تحریم‌های روسیه با مقاصد سیاسی وضع شده‌اند لذا باید تغییر کند و برلین علاقه‌ای به آن ندارد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «پیتر التمایر» وزیر اقتصاد آلمان امروز پنجشنبه اعلام کرد: برلین هیچ تمایلی به تحریم‌های اِعمالی علیه روسیه ندارد.

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه, فرانسه

هند با وجود تحریم‌های آمریکا به خرید نفت از ونزوئلا ادامه می‌دهد

به گزارش راشاتودی، این مقام هندی که خواسته نامش فاش نشود عنوان داشت که هند به خرید نفت از هر کشوری که توجیه اقتصادی داشته باشد ادامه می‌دهد.   این در حالی است که در روزهای گذشته «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا، به خریداران نفت ونزوئلا هشدار داده بود که به خرید نفت از

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, خبر, هندوستان, ونزوئلا