پارلمان اسپانیا، نخست وزیر این کشور را برکنار کرد

راخوی در پی عدم حمایت یک حزب ملی گرا با عدم دریافت رای عدم اعتماد از سمت خود برکنار شده است.

 

درخواست برکناری دولت اسپانیا پس از آن ارائه شد که دیوان عالی این کشور، حزب حاکم مردم را به خاطر چندین رسوایی طولانی مدت فساد به پرداخت چند صد هزار دلار محکوم کرد.

 

راخوی امروز لحظاتی قبل از رای‌گیری سخنرانی کرده و شکست را پذیرفت. او همچنان برای جایگزین خود آرزوی موفقیت کرد: «من به عنوان یک دموکرات نتایج رای‌گیری را که مشخص است، می پذیرم. من نمی‌توانم با آنچه که انجام شده موافقت کنم.»

 

با کنار گذاشتن راخوی، مسیر برای نخست‌وزیری پدرو سانچر، از حزب مخالف و سوسیالیست هموار شده است.

 

در رای‌گیری امروز اکثریت مطلق 180 نماینده به این لایحه (برکناری) راخوی رای دادند. راخوی اولین نخست وزیری از سال 1977 تا کنون با رای عدم اعتماد برکنار می شود. سال 1977 زمان گذار اسپانیا به دموکراسی است.

تسنیم

ترکیه آمریکا را به عدم دسترسی به پایگاه «اینجرلیک» تهدید کرد

به گزارش اسپوتنیک، مولود چاوش اغلو وزیر خارجه ترکیه امروز چهارشنبه اعلام کرد که اگر آمریکا جنگنده‌ های رادارگریز «اف-۳۵» را به این کشور ندهد، آنکارا نیازهای خود را از جای دیگری می تواند تأمین کند.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, غرب اروپا

بانک سوئیسی بی‌سی‌پی همکاری با ایران را متوقف می‌کند

بانک سوئیسی بی‌سی پی قرارداد جدیدی با ایران امضا نمی‌کند. این بانک بلافاصله پس از خروج آمریکا از برجام همکاری خود با جمهوری اسلامی را کاهش داده است. بی‌سی‌پی نگران تأثیر تحریم‌های آمریکا بر معاملات مالی این بانک است.

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, غرب اروپا

صدراعظم اتریش: آمریکا درحال تبدیل‌شدن به شریکی غیرقابل اعتماد است/ اروپا باید متحد بماند

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سباستین کورتس، صدراعظم اتریش در یک مصاحبه با روزنامه فایننشال تایمز گفت: آمریکا در حال تبدیل شدن به یک شریک غیرقابل اعتماد برای ما است. مهمترین مساله این است که اروپا متحد بماند.

ادامه »

اتریش, امریکا, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا