اروپا و ژاپن با امضای بزرگترین توافق تجارت آزاد به سیاست‌های آمریکا پشت کردند

به گزارش خبرگزاری راشاتودی، در شرایطی که دولت آمریکا روز به روز اجرای سیاست‌های حمایت‌گرایانه اقتصادی را که از جمله آن می‌توان به اعمال تعرفه واردات بر کالای خارجی اشاره کرد، تشدید می‌کند، اتحادیه اروپا و ژاپن یکی از بزرگ‌ترین قراردادهای تجارت آزاد در جهان را امضا کردند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, جهان, خبر, ژاپن

علیرغم درخواست پارلمان اروپا؛ موضع آلمان درباره پروژه گازی مشترک با روسیه تغییری نکرده است

به دنبال درخواست پارلمان اروپا برای لغو طرح انتقال گاز «جریان شمال ۲»، یک مقام مسئول در دولت آلمان هم اکنون به خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد: موضع برلین درباره پروژه گازی مشترک با روسیه تغییری نکرده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, ایران, جهان, روسیه

کوربین نسبت به ظهور “پوپولیست‌های قلابی” هشدار داد

رهبر حزب کارگر انگلیس از سوسیالیست‌های اروپا خواست تشکیلات سیاسی حاکم را به چالش کشیده و برای مهار ظهور پوپولیست‌های راست افراطی با یکدیگر متحد شوند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, پرتغال, جهان, خبر, غرب اروپا

وزیرخارجه آلمان: جنگ تجاری آمریکا و چین به ضرر اروپا است

«هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان گفت: اروپا بیشترین آسیب را به دلیل اختلافات تجاری بین آمریکا و چین و وخامت روابط راهبردی آمریکا با پکن متحمل شده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

وال‌استریت‌ژورنال: آلمان و فرانسه برای راه‌اندازی کانال ویژه مالی با ایران پا پیش گذاشتند

یک روزنامه آمریکایی روز دوشنبه به نقل از دیپلمات‌های غربی مدعی شده بعد از امتناع لوکرامبوزگ و اتریش برای پذیرش میزبانی کانال ویژه مبادلات مالی با ایران آلمان و فرانسه برای میزبانی این ساختار پا پیش گذاشته‌اند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اقتصادی, المان, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, فرانسه

٥٦ درصد هلندى‌ها خواهان خروج كشور از اتحاديه اروپا هستند

مركز تحقيقاتى Bruges Group اعلام كرد كه بيش از نيمى از شهروندان هلند خواهان خروج اين كشور از اتحاديه اروپا و ثبت توافقنانه تجارى با ساير كشورهاى اروپايى مي باشند.

 

 

طى اين گزارش فقط ٣٩٪‏ از شهروندان هلند با باقى مانند اين كشور در اتحاديه اروپا موافق هستند. در سوى مقابل اما ٢٣٪‏ مردم از خروج هلند از اتحاديه با باقى ماندن در بازار اين قاره حمايت كردند. ٢٧٪‏ ديگر هم خواستار خروج هلند از اتحاديه با شرط امكان دستيابى به توافقى مبنى بر تجارت آزاد هستند. ١١٪‏ ديگر نيز هنوز به جوابى براى اين سوال دست پيدا نكرده اند. به اين ترتيب ٥٦٪‏ هلندى ها خواهان خروج كشور از اتحاديه اروپا هستند.

 
در اين گزارش آمده كه در تمام اروپا و خارج از آن مردم مي‌خواهند كه كنترل بر زندگيشان را بازگردانند. مطالعه انجام شده توسط كمپانى بروگز گروپ بر اساس معيارها انگلستان انجام شده و مي‌تواند با گذر زمان هلند را به خروج از اتحاديه اروپا نزديكتر كند.
اين مركز تحقيقاتى اشاره كرده است كه انگلستان از هلند در اروپاى جديد بدون اتحاديه استقبال خواهد كرد.

اسپوتنیک

در یک رای چالش برانگیز، دادگاه عالی انگلیس شروع مذاکرات برگزیت را منوط به رأی پارلمان دانست

دادگاه عالی انگلیس روز پنجشنبه در یک رأی جنجالی اعلام کرد که ‘تراز می’ نخست ‌وزیر این کشور به بدون رأی نمایندگان مجلس عوام نمی‌تواند، ماده 50 پیمان لیسبون که ناظر بر خروج از اتحادیه اروپا و شروع مذاکرات با بروکسل است، را فعال کند.   به گزارش ایرنا، خانم ‘گینا میلر’ 51 ساله و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا