در گفت‌وگو با اشپیگل؛ تاکید وزیرخارجه آلمان بر تقویت محور اروپایی در برابر آمریکا

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه آلمان، ‘هایکو ماس’ در گفت وگوی تفصیلی با نشریه اشپیگل به موضوعات جهانی و واکنش اروپا به سیاست‌های دولت آمریکا پرداخت و از جمله تاکید کرد که اروپا با سرعت برای تکمیل سازوکار مالی کار با ایران ( اس پی وی) فعالیت می‌کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, استرالیا, افریقای جنوبی, المان, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, ژاپن, سوریه, سیاست جهانی, فرانسه, کانادا

مخالفت رهبر حزب کارگر انگلیس با رفراندوم مجدد بریگزیت

در حالی که مجلس عوام بریتانیا فردا سه‌شنبه رای‌گیری را بر سر توافق بریگزیت پیشنهادی ترزا می، نخست وزیر این کشور برگزار می‌کند، حزب کارگر بریتانیا اعلام کرد که با خروج این کشور بدون توافق با اتحادیه اروپا مخالف است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, ایرلند, جهان, خبر, غرب اروپا

واشنگتن پست؛ احیای بین‌المللی بشار اسد آغاز شده است

“سال ۲۰۱۸ برای رئیس جمهوری بحران‌زده سوریه پایان خوبی داشت. علاوه بر اعلام خروج نیروهای آمریکایی از سوریه از سوی دونالد ترامپ، بسیاری از کشورهای عربی برای ازسرگیری روابط دوستانه با سوریه ابراز تمایل کرده‌اند”.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتحادیه عرب, اردن, افریقای جنوبی, الجزایر, المان, امارات, امریکا, انگلستان, ایران, برزیل, ترکیه, تونس, جهان, چین, روسیه, شمال غرب آسیا, عراق, عربستان سعودی, لبنان, مصر, مقاله, هندوستان

اتریش به‌دنبال فرانسه از شرکت‌های بزرگ آمریکایی مالیات دیجیتال می‌گیرد

سباستین کورتز صدراعظم اتریش روز شنبه اعلام کرد که مصمم است برنامه خود را برای دریافت مالیات از شرکت های بزرگ اینترنتی و فناوری مانند گوگل، اپل، فیسبوک و آمازون همچون نمونه فرانسه اجرا کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اقتصادی, امریکا, جهان, خبر, فرانسه

٥٦ درصد هلندى‌ها خواهان خروج كشور از اتحاديه اروپا هستند

مركز تحقيقاتى Bruges Group اعلام كرد كه بيش از نيمى از شهروندان هلند خواهان خروج اين كشور از اتحاديه اروپا و ثبت توافقنانه تجارى با ساير كشورهاى اروپايى مي باشند.

 

 

طى اين گزارش فقط ٣٩٪‏ از شهروندان هلند با باقى مانند اين كشور در اتحاديه اروپا موافق هستند. در سوى مقابل اما ٢٣٪‏ مردم از خروج هلند از اتحاديه با باقى ماندن در بازار اين قاره حمايت كردند. ٢٧٪‏ ديگر هم خواستار خروج هلند از اتحاديه با شرط امكان دستيابى به توافقى مبنى بر تجارت آزاد هستند. ١١٪‏ ديگر نيز هنوز به جوابى براى اين سوال دست پيدا نكرده اند. به اين ترتيب ٥٦٪‏ هلندى ها خواهان خروج كشور از اتحاديه اروپا هستند.

 
در اين گزارش آمده كه در تمام اروپا و خارج از آن مردم مي‌خواهند كه كنترل بر زندگيشان را بازگردانند. مطالعه انجام شده توسط كمپانى بروگز گروپ بر اساس معيارها انگلستان انجام شده و مي‌تواند با گذر زمان هلند را به خروج از اتحاديه اروپا نزديكتر كند.
اين مركز تحقيقاتى اشاره كرده است كه انگلستان از هلند در اروپاى جديد بدون اتحاديه استقبال خواهد كرد.

اسپوتنیک

در یک رای چالش برانگیز، دادگاه عالی انگلیس شروع مذاکرات برگزیت را منوط به رأی پارلمان دانست

دادگاه عالی انگلیس روز پنجشنبه در یک رأی جنجالی اعلام کرد که ‘تراز می’ نخست ‌وزیر این کشور به بدون رأی نمایندگان مجلس عوام نمی‌تواند، ماده 50 پیمان لیسبون که ناظر بر خروج از اتحادیه اروپا و شروع مذاکرات با بروکسل است، را فعال کند.   به گزارش ایرنا، خانم ‘گینا میلر’ 51 ساله و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا