ویکی لیکس: اسرائیل محتوای رسانه‌های اجتماعی را رصد می‌کند

سازمان ویکی لیکس خبر داد که اسرائیل با کاربرد هوش مصنوعی به رصد محتوای ‘ضد یهودی’ تارنماهای توییتر و فیس بوک پرداخته و منشأ آنها را شناسایی می نماید.

 

تارنمای افشاگر ویکی لیکس دیروز (شنبه) در توییتی با انتشار فیلمی از راه اندازی رسمی مرکز رصد مجازی اسرائیل خبر داد که در تل آویو مرکزی تاسیس شده که با استفاده از هوش مصنوعی به رصد محتوای شبکه های اجتماعی توییتر وفیس بوک پرداخته و شهر هایی را که کاربران آنها بیشترین مطالب ‘ضد یهودی’ را ارسال می کنند، شناسایی می کند.

 

به گفته مقام های اسرائیلی، این سیستم در روز200 هزار مطلب مشکوک به ضدیت با یهودیان را بررسی کرده وپس از تحلیل آنها به وسیله هوش مصنوعی، و روزانه حدود 10 هزار مطلب ضد یهودی را شناسایی می نماید. این سامانه می تواند پرخواننده ترین توییت های ضد یهودی را مرتب کرده و تواتر زمانی آنها را نیز مشخص نماید.

 

بنا به ادعای دست اندرکاران این پروژه، ‘مرکز فرماندهی’پس از بررسی و تحلیل مطالب مذکور، دست به کار شده و به مسئولان اطلاعاتی و امنیتی کشورهای اروپایی هشدار می دهد تا در زمینه برخورد با چنین مواردی اقدام نمایند.

 

به گزارش ایرنا، روزنامه هاآرتص چندی پیش در گزارشی اعلام کرد که بودجه سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) برای جذب جاسوس در سال 2018 به دو میلیارد و 300 میلیون دلار رسیده است.

 

حدود هفت هزار نفر در جهان به صورت دائمی برای موساد کار می کنند و یوسی کوهین رئیس موساد که از نزدیکان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل است از اوایل سال 2016 که به ریاست این سازمان رسید، دامنه فعالیت ها و بودجه دولتی موساد را افزایش داده است.

 

گلوبال تایمز چین: آمریکا جایگاه میانجی‌گر صلح خاورمیانه را از دست داده است

یک رسانه چینی با اشاره به قطع کمک های آمریکا به فلسطین و اقدامات مخرب این کشور در منطقه خاورمیانه، نوشت که واشنگتن دیگر در جایگاه میانجی‌گر صلح منطقه اعتباری ندارد و جایگاه خود را از دست داده است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین

روسیه: آمریکا افکار عمومی را برای تجاوز به سوریه آماده می‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که آمریکا افکار عمومی جهانی را برای تجاوز جدید نظامی به سوریه آماده می‌کند.

ادامه »

افغانستان, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا, فلسطین, گرجستان

نتانیاهو دستور بسته‌شدن سفارت این رژیم در پاراگوئه را صادر کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز، پس از آن که وزیر امور خارجه پاراگوئه از تصمیم این کشور برای انتقال سفارت خود از بیت‌المقدس به تل‌آویو خبر داد، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به این تصمیم واکنش نشان داد.

ادامه »

اسراییل, امریکای لاتین, پاراگوئه, جهان, خبر, فلسطین