ونزوئلا هواپیمای آمریکا حامل مواد مخدر را سرنگون کرد

نیروهای مسلح ونزوئلا یک فروند هواپیمای حامل مواد مخدر را سرنگون کرده است.

 

به گزارش تسنیم به نقل از تله سور، یک فروند هواپیمای رجیستر شده در آمریکا که حامل محموله قابل توجهی مواد مخدر بود به هنگام ورود به ایالت زولیا در نزدیکی مرز با کلمبیا، توسط نیروهای مسلح ونزوئلا سرنگون شده است.

 

نستور رورول وزیر صلح و دادگستری ونزوئلا این خبر را اعلام کرده است.

 

گفته می‌شود نیروهای مسلح ونزوئلا این هواپیمای غیرقانونی را به وسیله رادارهای فرماندهی دفاع هوایی این کشور رهگیری کرده‌اند.

 

ویلیام ساب دادستان ارشد ونزوئلا نیز چند روز قبل گفت: جاسوس آمریکایی که هفته گذشته بازداشت شده، متهم به تروریسم و قاچاق اسلحه است.

 

وی افزود: متیو جان هیت شهروند آمریکایی برای حمله به صنعت نفت و سامانه برق ونزوئلا توطئه چینی می‌کرده است

ونزوئلا در آستانه انتخابات؛ اختلاف در جناح مخالفان مادورو

مهرگان

انتخابات پارلمان ونزوئلا در کمتر از دو ماه آینده برگزار خواهد شد؛ انتخاباتی که با توجه به شرایط سیاسی جاری در این کشور حوزه آمریکای لاتین، رویدادی سرنوشت ساز برای این کشور خواهد بود به ویژه اینکه در این روزها زمزمه‌هایی از اختلاف در جناح مخالفان نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری این کشور به گوش می‌رسد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تحلیل, جهان, ونزوئلا

جایزه صلح نوبل برای ترامپ، اقدامی تحریک‌آمیز علیه بشریت است

ما نمی‌توانیم حمایت ترامپ از آپارتاید اسرائیل علیه مردم فلسطین و تصمیم او برای راه‌اندازی مجدد مسابقه تسلیحات هسته‌ای را فراموش کنیم

ادامه »

اپارتایت, اتحادیه اروپا, اروپا, اروپای شمالی, اسراییل, افریقای جنوبی, امریکا, امریکای شمالی, تبعیض‌نژادی, جهان, حقوق بشر, خبر, سازمان بهداشت جهانی, فلسطین, کوبا, محیط زیست, نروژ, نیکاراگوئه, ونزوئلا

رویترز: دو نفتکش‌ ایران به سمت ونزوئلا در حرکت هستند

رویترز اعلام کرد بر اساس اطلاعات یک موسسه ردیابی کشتی، دو نفتکش حامل سوخت ایران در حال دور زدن شبه جزیره “دماغه امید نیک” در جنوبی‌ترین نقطه قاره آفریقا و حرکت به سمت اقیانوس اطلس با پرچم ایران هستند.

ادامه »

امریکای لاتین, ایران, جنوب آفریقا, جهان, خبر, ونزوئلا