تحریم‌های تجاری آمریکا ۱۳۰ میلیارد دلار برای کوبا هزینه داشته است

به گزارش رویترز، یک کمیسیون اقتصادی وابسته به سازمان ملل اعلام کرد، تحریم‌های تجاری و مالی غیرمنصفانه آمریکا علیه کوبا بر اقتصاد این کشور در طول حدود ۶۰ سال گذشته ۱۳۰ میلیارد دلار هزینه تحمیل کرده است.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا

سفیر کوبا در تهران: کاستروها بخش جدایی‌ناپذیر تاریخ، حال و آینده کوبا هستند

پس از درگذشت فیدل فقید فرمانده ارشد، مردم کوبا بخصوص افراد جوان‌تر، بر شعار؛ من یک فیدل هستم اتفاق نظر داشتند و به معنی آن است تا زمانی که هر یک از ما در کوبا حضور خواهیم داشت، کاسترو، فیدل و انقلاب نیز وجود دارند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, ایران, جهان, خبر, سوریه, عربستان سعودی, کوبا

ونزوئلا نفت را با ارزهایی غیر از دلار آمریکا می‌فروشد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا روز جمعه تاکید کرد، دولت کاراکاس نفت و سایر کالاها را با ارزهای غیر دلاری خواهد فروخت. این تصمیم با هدف کاهش تاثیرات تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا علیه ونزوئلا اتخاذ شده است.

 

رئیس جمهور ونزوئلا در سخنان تلویزیونی تصریح کرد: تصمیم گرفته ام تا فروش نفت، گاز و سایر کالاها را با ارزهای جدید شامل یوان چین، ین ژاپن و روبل روسیه و روپیه هند و سایر ارزها آغاز کنم.

 

وی در ادامه افزود: داشتن یک اقتصاد جدا از سیستم امپریالیستی آمریکا، امکان پذیر است.

 

تحریم های سختگیرانه واشنگتن علیه کاراکاس، بانک های آمریکایی را از انجام مبادلات ارزی با دولت و شرکت نفت دولتی ونزوئلا منع می کند. هدف از اعمال این تحریم ها محدود کردن دسترسی ونزوئلا به بازار سهام و اوراق قرضه آمریکا است.

 

کاخ سفید اعلام کرده است که هدف از اعمال این تحریم ها، قطع منابع مالی مهم برای دولت مادورو است که از این طریق اقدامات غیرقانونی را انجام می دهد.

 

ونزوئلا باید طی ماه های اکتبر و نوامبر 3.8 میلیارد دلار از بدهی های خارجی خود را پرداخت کند، میزان ذخایر ارزی این کشور به کمتر از 10 میلیارد دلار رسیده است.
تسنیم

ونزوئلا به دنبال کنار گذاشتن دلار آمریکا است

رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد، کشورش به دنبال حذف دلار آمریکا و رهایی از آن و جایگزین کردن ارزهای دیگر به جای دلار آمریکاست.   به گزارش خبرگزاری رویترز، نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا گفت، کشورش می‌خواهد از دلار آمریکا آزاد شود و از هفته آینده در نظام تبادل ارز رسمی این کشور از سبدی

ادامه »

جهان, خبر, ونزوئلا

تله سور: ونزوئلا با حمایت روسیه و چین در حال افزایش تواناییش در حوزه نفت و گاز است

ونزوئلا در حالی که زیر تحریم های آمریکا قرار دارد، با حمایت روسیه و چین در حال توسعه توانایی و ظرفیت خود در امور نفتی و گازی است.   به نقل از شبکه تله سور، وزیر نفت ونزوئلا سه شنبه گذشته با سفیر روسیه در ونزوئلا دیدار کرد تا دو طرف طرح های سرمایه گذاری

ادامه »

جهان, چین, خبر, روسیه, ونزوئلا

کشف مقادیر هنگفتی پول نقد در خودروی رهبر مخالفان دولت ونزوئلا

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، روز پنجشنبه مقام‌های ونزوئلا گزارش کردند که مبلغ ۲۰۰ میلیون بولیوار (که براساس نرخ ارز رسمی در ونزوئلا معادل ۶۰ هزار دلار و براساس نرخ ارز در بازار سیاه این کشور معادل ۱۰ هزار دلار است) در خودروی متعلق به لیلیان تینتوری، همسر لئوپولدو لوپز، فعال مخالف محبوس در حصر خانگی

ادامه »

جهان, خبر, فساد, ونزوئلا

پکن: تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا بی‌نتیجه است

به گزارش خبرگزاری رویترز، چین متحد نزدیک ونزوئلا اعلام کرد که تاریخ به تمام جهان ثابت کرده که دخالت خارجی و تحریم های یک طرفه تنها به پیچیده شدن مسائل دامن می زند و کمکی به حل مشکلات نمی کند.   این موضع چین پس از آن اعلام شد که آمریکا سری جدید تحریم ها

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, ونزوئلا