ساخت آزمایشگاه‌های بیولوژیک پنتاگون در گرجستان و دیگر نقاط جهان

وزارت دفاع روسیه جمعه شب فاش کرد که پنتاگون آزمایشگاه‌های سلاح بیولوژیک را در کشور گرجستان و در مرزهای روسیه احداث کرده که این امر تهدیدی برای مسکو و پکن است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, روسیه, گرجستان

منابع اطلاعاتی آمریکا: مدرکی برای اثبات کمک روسیه به ترامپ وجود ندارد

منابع اطلاعاتی آمریکا به شبکه فاکس نیوز گفته‌اند مدرکی که نشان دهد روسیه تلاش ویژه‌ای را برای کمک به پیروزی دوباره دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا انجام داده است، وجود ندارد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

ریابکوف: آمریکا به سمت بازی خطرناکی جهت گیری کرده است

معاون وزیر خارجه و سناتورهای روس اقدام آمریکا در شبیه سازی حمله با سلاح‌های هسته‌ای به روسیه را محکوم کرده و اجرای این مانور را نشانه کار به روی چنین سناریویی و تحمیل ضرورت مسلح شدن برای مقابله با تهدیدات از جانب روسیه نامیدند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, روسیه, شرق اروپا

مسکو: تحریم‌های آمریکا تأثیری بر همکاری ما با ایران، ونزوئلا و سوریه نخواهد داشت

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا، سوریه و ایران تأثیری بر همکاری‌های مسکو با این کشورها نخواهد داشت.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا, ونزوئلا

تداوم گروکشی آمریکا از اوکراین؛‌ این بار به بهانه مراوده با چین

تاخیر دولت دونالد ترامپ در تحویل سلاح و مهمات به اوکراین به موجب قراردادی به ارزش ۳۰ میلیون دلار، به تردیدها درباره علت این تاخیر به بهانه تلاش چین برای خرید شرکت هوافضای اوکراین منجر شده است.

ادامه »

اکراین, امریکا, امریکای شمالی, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق اروپا

ولودیمیر زلسنکی: قدم‌هایی برای «پایان دادن جنگ دهشتناک» صورت گرفته است

رئیس‌جمهوری اوکراین گفت که تبادل زندانیان با روسیه نخستین قدم در فرآیند پاسخ دادن به درگیری‌ها در دونباس است.

 

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «ولودیمیر زلسنکی»، رئیس‌جمهوری اوکراین، امروز -‌شنبه- گفت که تبادل زندانیان با روسیه نخستین قدم در فرآیند پاسخ دادن به درگیری‌ها در دونباس است.

 

وی گفت که تبادل زندانیان میان دو کشور در توافق با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه، صورت گرفته است.

 

زلنسکی گفت که امیدوار است نشستی مانند «فرمت نورماندی» میان اوکراین، روسیه، فرانسه و آلمان برای تنش‌زدایی با جدایی‌طلبان صورت گیرد.

 

رئیس‌جمهوری اوکراین در ادامه گفت که قدم‌هایی برای «پایان دادن جنگ دهشتناک» صورت گرفته است. اشاره رئیس‌جمهوری اوکراین به درگیری‌ها میان دولت این کشور و شبه‌نظامیان جدایی‌طلب است.

 

گفتگوی تلفنی پوتین و رئیس‌جمهور اوکراین پس از تبادل اسرا

 

روابط عمومی دفتر ریاست جمهوری روسیه از تماس تلفنی روسای جمهور این کشور و اوکراین پس از تبادل اسرا خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روابط عمومی دفتر ریاست جمهوری روسیه گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی‌اش ضمن ارزیابی تبادل اخیر زندانیان بر جنبه انسانی آن و اهمیتش برای عادی‌سازی روابط میان این دو کشور تاکید کردند.

 

این تماس تلفنی با ابتکار عمل طرف اوکراینی برقرار شده بود.

 

روابط عمومی دفتر ریاست جمهوری روسیه افزود: در جریان تبادل نظرها درباره دورنماهای سازماندهی نشست چهارجانبه نرماندی، پوتین به ضرورت ادامه اقدامات مقدماتی جامع برای برگزاری نشست آتی در چهارچوب نرماندی به گونه‌ای که مثمرثمر باشد و بتواند حقیقتا اجرای توافقات بدست آمده به ویژه توافقات مینسک را تسهیل ببخشد، اشاره کرد.

پیشنهاد استفاده از بنادر کِریمه برای انتقال نفت ایران به دریای سیاه

نماینده دائم جمهوری کریمه در دفتر ریاست جمهوری روسیه پیشنهاد کرد که ایران می‌تواند در شرایط تحریم‌ها، از امکانات حمل و نقل روسیه در دریای خزر و بنادر شبه جزیره کریمه برای انتقال نفت خود به دریای سیاه استفاده کند.

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, جهان, خاورمیانه, روسیه, سوریه

افشای جزئیات انفجار “هسته‌ای” روسیه

اواخر هفته گذشته، در یک منطقه دورافتاده در شمال روسیه، یک انفجار مهیب و پرابهام اتفاق افتاد که بازتاب جهانی زیادی داشت. برخی کارشناسان معتقدند که این انفجار در جریان آزمایش یک موشک کروز هسته‌ای اتفاق افتاد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا