ولودیمیر زلسنکی: قدم‌هایی برای «پایان دادن جنگ دهشتناک» صورت گرفته است

رئیس‌جمهوری اوکراین گفت که تبادل زندانیان با روسیه نخستین قدم در فرآیند پاسخ دادن به درگیری‌ها در دونباس است.

 

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «ولودیمیر زلسنکی»، رئیس‌جمهوری اوکراین، امروز -‌شنبه- گفت که تبادل زندانیان با روسیه نخستین قدم در فرآیند پاسخ دادن به درگیری‌ها در دونباس است.

 

وی گفت که تبادل زندانیان میان دو کشور در توافق با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه، صورت گرفته است.

 

زلنسکی گفت که امیدوار است نشستی مانند «فرمت نورماندی» میان اوکراین، روسیه، فرانسه و آلمان برای تنش‌زدایی با جدایی‌طلبان صورت گیرد.

 

رئیس‌جمهوری اوکراین در ادامه گفت که قدم‌هایی برای «پایان دادن جنگ دهشتناک» صورت گرفته است. اشاره رئیس‌جمهوری اوکراین به درگیری‌ها میان دولت این کشور و شبه‌نظامیان جدایی‌طلب است.

 

گفتگوی تلفنی پوتین و رئیس‌جمهور اوکراین پس از تبادل اسرا

 

روابط عمومی دفتر ریاست جمهوری روسیه از تماس تلفنی روسای جمهور این کشور و اوکراین پس از تبادل اسرا خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روابط عمومی دفتر ریاست جمهوری روسیه گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی‌اش ضمن ارزیابی تبادل اخیر زندانیان بر جنبه انسانی آن و اهمیتش برای عادی‌سازی روابط میان این دو کشور تاکید کردند.

 

این تماس تلفنی با ابتکار عمل طرف اوکراینی برقرار شده بود.

 

روابط عمومی دفتر ریاست جمهوری روسیه افزود: در جریان تبادل نظرها درباره دورنماهای سازماندهی نشست چهارجانبه نرماندی، پوتین به ضرورت ادامه اقدامات مقدماتی جامع برای برگزاری نشست آتی در چهارچوب نرماندی به گونه‌ای که مثمرثمر باشد و بتواند حقیقتا اجرای توافقات بدست آمده به ویژه توافقات مینسک را تسهیل ببخشد، اشاره کرد.

پیشنهاد استفاده از بنادر کِریمه برای انتقال نفت ایران به دریای سیاه

نماینده دائم جمهوری کریمه در دفتر ریاست جمهوری روسیه پیشنهاد کرد که ایران می‌تواند در شرایط تحریم‌ها، از امکانات حمل و نقل روسیه در دریای خزر و بنادر شبه جزیره کریمه برای انتقال نفت خود به دریای سیاه استفاده کند.

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, جهان, خاورمیانه, روسیه, سوریه

افشای جزئیات انفجار “هسته‌ای” روسیه

اواخر هفته گذشته، در یک منطقه دورافتاده در شمال روسیه، یک انفجار مهیب و پرابهام اتفاق افتاد که بازتاب جهانی زیادی داشت. برخی کارشناسان معتقدند که این انفجار در جریان آزمایش یک موشک کروز هسته‌ای اتفاق افتاد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا